Dnia 25 września 2019 r. pojechaliśmy do Świdnicy. Tam razem z miejscowym przewodnikiem zwiedziliśmy Kościół Pokoju, świdnicki rynek, wieżę ratuszową, bazylikę. Pojechaliśmy do pięknego, zabytkowego kurortu Szczawno - Zdrój, dawnej własności Hochbergów i słynnej księżny Dejzi. To miłe uczucie przebywać w pięknych wnętrzach dawnego Grand Hotelu, hali spacerowej w zabytkowym parku im. Henryka Wieniawskiego.

Następna miejscowość na naszej trasie to Wałbrzych, w którym zobaczyliśmy zabytkowy rynek, Muzeum Porcelany, Starą Kopalnię – duży obiekt po rewitalizacji, a skończyliśmy ten dzień w wyśmienitym Hotelu „ Piotr” w Boguszycach – Gorcach.

Kolejnego dnia zwiedzaliśmy z przewodnikiem zespół klasztorny i kościoły w Krzeszowie.

Spacerowaliśmy po przedwojennym kurorcie leczącym choroby płuc Sokołowsku, gdzie mieszkał kiedyś Hauptman – niemiecki noblista i Krzysztof Kieślowski – polski reżyser dokumentalny i fabularny.

W wycieczce uczestniczyło 48 członków UTW. Przygotowanie wycieczki dla tylu osób wymagało wiele pracy: przeglądania stron internetowych, przed dokonaniem wyboru hotelu, rozmów telefonicznych, ustaleń mailowych. Trud organizacyjny się opłacił, bo uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wszystkich punktów programu wycieczki.

Wycieczka była finansowana ze składek członków UTW oraz dofinansowana przez Urząd Miasta Gogolina w ramach oferty realizacji zadania publicznego.