„Wernisaż noszący tytuł „Magia barw i kolorów” gromadzi obrazy przedstawiające wspomnienia z przeszłości zapisane na kadrach filmów czy zdjęć z wyjazdów w ciekawe miejsca, oddające urok prawdziwej rzeczywistości. To także historia mojej rodziny, rodowód łódzko – ostrowski” – opisuje autorka wystawy Pani Dorota Kłeczek.

Wspaniała wystawa została otwarta dziś 15.05.2023 r. w Nutka Cafe przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie w ramach cyklu spotkań na 800 lat Gogolina pt. ,,Gogolin ze sztuką - lokalni artyści". To co kryje się pod warstwami farb naniesionymi na płótno czy szkło autorka wystawy przeniosła w umysły widzów i słuchaczy. Licznie zgromadzeni goście mieli okazję posłuchać zarówno o życiu jak i o twórczości Pani Doroty Kłeczek. Przepiękne prace malarskie i witrażowe wprowadziły widzów we wspaniała atmosferę, której towarzyszyła muzyka na żywo grana przez „Wędrującą Kapelę”. Moderatorem spotkania był Pan Donat Przybylski.
„Obrazami tymi otwieram jakby swoją duszę” - a wiodącą duszą wystawy była postać KOBIETY, jej studium w otoczeniu przyrody i architektury, często w abstrakcyjnym ujęciu.
Warto podkreślić, że prace Pani Doroty podziwiane są nie tylko przez lokalną społeczność Gogolina, ale także znajdują się w zbiorach prywatnych na całym świecie w kraju i za granicą, wiele pracy zostało zakupionych podczas aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wystawa będzie dostępna do końca maja, serdecznie zapraszamy na to „spotkanie ze sztuką”!
Do zobaczenia w GOKu.