Różowe Skrzyneczki
Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie przystąpił do ogólnopolskiej akcji "różowa skrzyneczka". W toaletach damskich Gminnego Centrum Kultury, powiesiliśmy i wyposażyliśmy w środki higieniczne nasze piękne - widoczne z daleka różowe skrzyneczki. Już niedługo zawisną one także w świetlicach młodzieżowych na terenie gminy.
Podobno aż pół miliona Polek ma problem z tzw. "ubóstwem menstruacyjnym", czyli utrudnionym dostępem do środków ochrony higienicznej ze względów finansowych. Ale ten prozaiczny z pozoru kłopot z brakiem podpaski czy tamponu poza domem przydarzył się chyba większości kobiet, zwłaszcza nastolatkom, które okres zaskoczył. Miesiączkowanie nie powinno być tematem tabu ani powodem do wstydu, a tym bardziej nie powinno nas ograniczać w codziennej aktywności, dlatego z inicjatywy Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali oraz Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin "Okaż serce innym" i Gminy Gogolin dołączyliśmy do fantastycznej ogólnopolskiej akcji Różowa skrzyneczka. We wszystkich damskich toaletach lub szatniach jednostek organizacyjnych gminy Gogolin oraz w placówkach oświatowych już wkrótce pojawią się małe różowe skrzyneczki wyposażone w podpaski i tampony. Będzie można z nich skorzystać w sytuacji "awaryjnej" całkowicie za darmo!!!
Więcej o akcji można poczytać tutaj: https://www.facebook.com/rozowaskrzyneczka/