Jarmark Wielkanocny 2022

W niedzielę 3 kwietnia 2022 r. w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie-Karłubcu odbył się Jarmark Wielkanocny. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć bogato zaopatrzone stoiska, na których zaprezentowali się wystawcy z obu gmin. Wśród asortymentu znalazły się m. in. świąteczne dekoracje, ozdoby wielkanocne - od wianków, wiklinowych koszów, po drewniane zające, żywe rośliny, stroiki, zdobione rozmaitymi technikami jaja, figurki i inne. Na wszystkich smakoszy czekały pyszne sery, wędliny czy przetwory domowe.

Nasi goście z Ukrainy, chcąc podziękować za całą dobroć i pomoc otrzymaną od mieszkańców gminy Gogolin, wyszli z inicjatywą przygotowania specjalnej niespodzianki dla lokalnej społeczności. Podczas niedzielnego jarmarku można było poczęstować się miejscowymi ukraińskimi specjałami, wykonanymi własnoręcznie przez osoby przybyłe do nas zza wschodniej granicy.

Hasło tegorocznego jarmarku to „W Gogolinie jak w rodzinie”. Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie ,,Okaż serce innym” przygotowało specjalną KAWIARENKĘ WIELKANOCNĄ, z której dochód został przeznaczony na wsparcie dla Ukrainy.

Jak co roku na uczestników jarmarku czekał bogaty program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z Gminy Gogolin. W trakcie imprezy wystąpili m. in.:
- przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie
- przedszkolaki z filii PP nr 1 w Górażdżach
- przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie
- zespół muzyczny działający przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Gogolinie
- Mażoretki ArriVa
- Uczestnicy zajęć wokalnych w GOK w Gogolinie
- Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina

Tradycyjnie podczas jarmarku odbył się Otwarty Konkursu Kroszonkarski i Zdobienia Jaj Wielkanocnych im. Jerzego Lipki „Wielkie dzieło na małej skorupce”. Jak co roku uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać własnoręcznie jedną kroszonkę. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja powołana przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie:

1. Barbara Herok – przewodniczący
  2. Edeltrauda Krupop – członek
  3. Marta Wiora – członek