A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

W świetlicy młodzieżowej w Choruli odbyła się tradycyjna akcja pieczenia i zdobienia świątecznych pierniczków. Mąka, miód, przyprawy i mnóstwo świetnej zabawy. Zagniatamy, wałkujemy… i jeszcze gwiazdka, a może renifer… no i piernikowy ludek.

Pierwsza blacha i cudowny aromat unosi się w powietrzu. Jeszcze chwila i możemy zabrać się za zdobienie…. Tu dopiero mamy pole do popisu! Tyle posypek, ozdób ! Przy dźwiękach świątecznych piosenek praca wre, nawet nie zauważyliśmy kiedy Mikołaj zostawił dla nas upominki pod choinką.

Opiekun świetlicy 
Katarzyna Wystrach-Blaut 

W ramach przygotowań do Kiermaszu Bożonarodzeniowego pracownicy GOK w Gogolinie spotkali się w poniedziałek w świetlicy młodzieżowej w Choruli aby upiec przepyszne pierniki, które będą zdobione w dniach 7 i 8 grudnia przez dzieci w pracowni Świętego Mikołaja. Serdecznie zapraszamy na kiermasz!

 

10 października 2019 r. w Centrum Aktywizacji Wiejskiej w Choruli odbyły się jesienne warsztaty dla seniorów, które poprowadziła Katarzyna Wystrach-Blaut, opiekun Świetlicy w Choruli. Uczestnicy zainspirowani barwami jesieni oraz darami natury wyzwolili swoją kreatywność i stworzyli piękne i kolorowe dekoracje w postaci stroików.

Opiekun świetlicy 
Katarzyna Wystrach-Blaut 

Czysta, pachnąca świetlica, piękne świąteczne ozdoby to znak, że Wielkanoc blisko. To też czas na nasze świąteczne warsztaty. Wspólnie z filią biblioteki przygotowałyśmy zajęcia związane z tradycjami i zwyczajami świątecznymi. Pierwszego dnia odbyły się zajęcia z malowania pisanek. W tym roku zdobiliśmy jajka woskiem, czyli pisaliśmy pisanki. Wzorki żółte, czerwone, potem jeszcze zielone albo niebieskie - prawdziwa magia. Kolejny dzień upłynął nam na tworzeniu palm. Z bazi, gałązek bukszpanu, cisu czy jałowca oraz kolorowych dodatków powstały piękne palmy, od których poświęcenia rozpoczniemy Wielki Tydzień. Ostatni dzień naszych zajęć był przepyszny, a to za sprawą bab wielkanocnych. Z masy cukrowej, kolorowych lukrów i posypek powstały małe dzieła sztuki! Aż szkoda je zjeść!


No i jeszcze jedna ważna sprawa! Zajączek wielkanocny!!! Tak, tak był i zostawił dla nas drobne upominki.
Życzymy Wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych

Opiekun 
Katarzyna Wystrach-Blaut 
Z podopiecznymi

Nasza Świetlica wzięła udział w konkursie organizowanym przez Burmistrza Gogolina pt:” Ozdabiamy Plac Benedyktyński na Wielkanoc”. Przygotowaliśmy jajo z mchu zdobione wiosennymi kwiatami.


Nasza praca zajęła II miejsce w kategorii placówki oświatowe i instytucje kultury. BRAWO MY!!!!!!

Opiekun Świetlicy
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Ferie zimowe za nami. Niektórzy wyjeżdżali z rodzicami w góry, inni na obozy narciarskie, dla jeszcze innych był to czas wyjazdów do rodziny. Ci, którzy zostali w domu, także nie mieli czasu na nudę! Bo ze Świetlicą nuda się nie uda!

Ferie rozpoczęliśmy przypomnieniem sobie zasad bezpiecznych zabaw na śniegu, przygotowaliśmy gazetkę na ww temat. Potem odbył się zimowy pokaz mody, rozgrzewka no i w końcu sanki, narty i bałwanki… śmiechu było przy tym co nie miara!

Wspólnie z filią biblioteki udaliśmy się na zimowe opowieści, potem rywalizowaliśmy w zagadkach, rebusach, krzyżówkach. Kto zagra w 5 sekund, albo w gorącego ziemniaka ? Nikogo nie trzeba namawiać! A może mega jenga? O tak!

W czasie zajęć kulinarnych upiekliśmy pyszne maślane ciasteczka. Najwięcej frajdy sprawiło nam ich zdobienie, lukier, posypki, pianki itp. Stworzyliśmy zabawne bałwanki. 

W ramach zajęć artystycznych przygotowaliśmy scenografię do przedstawienia na Dzień Babci i Dziadka oraz piękne "łyżeczkowe" bałwanki.

Pierwszy tydzień zakończyliśmy pingwinkowymi igrzyskami. Kto pierwszy przeniesie pingwinie jajo do gniazda? Jak bezpiecznie przekazać jajo pingwiniej mamie? Taniec pingwina? Bez problemu, wszystkie zadania zaliczone! Brawo!!!

Kolejny tydzień przywitał nas śniegiem. Hurrrra!!! Pora na szaleństwa na śniegu. Lepienie bałwana, wojna na śnieżki , aniołki na śniegu, tropienie śladów to tylko niektóre atrakcje tego dnia… Zmęczeni, zmarznięci przy ciepłej herbacie i słodkościach  suszymy się na świetlicy.

Wtorek to wyjazd do kędzierzyńskiego kina z zaprzyjaźnionymi Świetlicami z Zakrzowa i Odrowąża. Wszyscy zaopatrzeni w popcorn zasiadamy przed wielkim ekranem, by wspólnie z Ralfem Demolką udać się w podróż do świata Internetu.

Ferie kończymy balem przebierańców w CAW w Choruli. W pięknych, kolorowych przebraniach meldujemy się na Sali. Szaleństwa na parkiecie, malowanie buziek, konkursy to tylko niektóre atrakcje, które czekały na dzieci tego dnia! W radosnych rytmach żegnamy ferie!

Opiekun 
Katarzyna Wystrach-Blaut 
Z podopiecznymi

DZIEŃ BABCI I DZIADKA  to dwa naprawdę wyjątkowe dni stycznia. W te dni wszystkie wnuki przygotowują prezenty i składają najlepsze życzenia swoim babciom i dziadkom.

U nas nie mogło być inaczej. W czasie naszych zajęć przygotowaliśmy kuchenne organizery dla babci i kartkę z herbatką dla dziadka. Był też czas na opowieści o naszych dziadkach, a także przenieśliśmy się w przyszłość -  jaką babcią i dziadkiem będę! Pomysły były zaskakujące!

Prezenty wręczone, ale to jeszcze nie koniec! Czas jeszcze przygotować przedstawienie, scenografię, kostiumy… no i oczywiście obsadzić role!

W tym roku bierzemy się za Czerwonego Kapturka! I znów w gwarze śląskiej. Próby, przymiarki i w końcu nadszedł nasz wielki dzień! Wielka premiera!

3 lutego 2019 r. w CAW w Choruli odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu.

 

No to zaczynamy! Kłaniamy się pięknie, serdecznie witamy i na spotkanie z Kapturkiem wszystkich zapraszamy… Jak wam się podobało to teraz bijcie nam brawo…
I już po stresie, ukłony, wielkie brawa… udało się! Jeszcze życzenia i wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków, stokrotek z herbacianą niespodzianką.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy by radość i pomyślność towarzyszyły każdego dnia, a  zdrowie służyło przez długie lata aż do końca świata!

Opiekun 
Katarzyna Wystrach-Blaut 
Z podopiecznymi

Po lecie zostały wspomnienia, no i mamy jesień. Oj, jak ten czas szybko mija! Na naszej świetlicy nie ma czasu na jesienną zadumę, ciągle coś się dzieje.

Jesienne zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania pracy na dożynkowy konkurs pt: "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II w 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową”. Z ziaren, kłosów oraz kwiatów przygotowaliśmy kompozycję. Nasza praca zajęła III miejsce i 550 zł. Hurrra!

Kolejne zadanie to przygotowanie świetlicy na jesień, czyli zmiana dekoracji. Wycinanie, malowanie, ozdabianie i po kilku takich spotkaniach nasza świetlica prezentuje się pięknie!

Korzystając z pięknej pogody wiele czasu spędziliśmy na dworze, zasadziliśmy cebulki wiosennych kwiatów, nazbieraliśmy darów jesieni i nałapaliśmy promyków słonka…

W trakcie popołudniowych spotkań wykonaliśmy wiele pięknych prac, grzyby, żołędzie, jesienne wianki i zawieszki do okna…

Koniec października to u nas święto dyni, były dyniowe przysmaki, konkursy z dynią w roli głównej oraz kreatywne zajęcia z królową jesieni…

Opiekun 
Katarzyna Wystrach-Blaut 
Z podopiecznymi

11 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć kolejny raz w tradycyjnym obchodzie dnia św. Marcina. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w Kościele parafialnym, potem rozświetlony korowód ze Św. Marcinem na czele przeszedł na plac Wiejski.

Na placu odbyła się krótka inscenizacja z życia świętego Marcina przygotowana przez dzieci i młodzież z naszej świetlicy. Po przemarszu wszyscy udali się na wspólną biesiadę, ognisko i przepyszne marcińskie rogale.

 

Opiekun 
Katarzyna Wystrach-Blaut 
Z podopiecznymi

100 lat temu 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała długo wyczekiwaną niepodległość. Taką rocznicę trzeba uczcić! Wspólnie z naszą biblioteką przygotowałyśmy zajęcia dla dzieci. W trakcie spotkania opowiadałyśmy dzieciom o drodze do odzyskania niepodległości, ludziach którzy się do tego przyczynili, a także o „Mazurku Dąbrowskiego” i godle Polski.

Potem uczestnicy zajęć mogli sprawdzić swoją wiedzę  w zadaniach, grach i konkursach związanych z Polską. W trakcie zajęć artystycznych wykonaliśmy kotyliony oraz biało – czerwoną kwitnącą flagę.

Opiekun 
Katarzyna Wystrach-Blaut 
Z podopiecznymi

No i nadszedł… ostatni dzień wakacji. Aż trudno w to uwierzyć, że to już. Pora więc na wspominki. Wakacje na naszej świetlicy były bardzo ciekawe, dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. Gry, zabawy, zajęcia plastyczne, wycieczki to nasze świetliki lubią najbardziej…

Wakacje rozpoczęliśmy pogadanką i zabawami o bezpieczeństwie w czasie wakacyjnego odpoczynku. W spotkaniu uczestniczył też nasz pan dzielnicowy. Na zakończenie zajęć odbył się sprawdzian, wszyscy zdaliśmy go celująco. Już możemy korzystać z wakacyjnych uciech w pełni.

        W czasie wakacji podróżowaliśmy po Polsce, poznawaliśmy ciekawostki, legendy, smaki poszczególnych regionów.  Odwiedziliśmy smoczą jamę, próbowaliśmy obwarzanków. Piekliśmy katarzynki z Bogusławem i Bartłomiejem, z Kopernikiem zaglądaliśmy w niebo,  a z warszawską syrenką popłynęliśmy do morza. Karolinka towarzyszyła nam w podróży po Śląsku, pogołdalimy, a potem warzyli  najlepsze na świeci śląskie kluski….

        Korzystając z pięknej pogody dużo czasu spędziliśmy na dworze. Był czas na gry zespołowe, wyścigi rzędów, dawne gry i zabawy, wodne bitwy  i wiele innych…

        Razem z biblioteką przeżyliśmy przygodę z książką. Raz byliśmy Indianami, budowaliśmy wioskę indiańską, to wyprawiliśmy się na Dziki Zachód, by szukać złota. Na pirackim statku szukaliśmy ukrytego skarbu,  zbudowaną rakietą polecieliśmy w kosmos na spotkanie z obcymi…  

        W czasie zajęć  artystycznych tworzyliśmy morskie  obrazki, z filcu i masy solnej powstały piękne kaktusy, z pianki foamiranowej modelowaliśmy kwiatki. Powstały także straszne smoki i zabawne ufoludki. Z gliny stworzyliśmy magiczne, bajkowe ogródki…

        Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty. Próbowaliśmy zrobić slime domowym sposobem, tworzyliśmy piasek księżycowy, eksperymentowaliśmy z wodą, powietrzem…

        Wakacje to też czas nawiązywania nowych przyjaźni. Wspólnie z dziećmi i młodzieżą z domu dziecka w Tarnowie Opolskim uczestniczyliśmy w wakacyjnym pikniku ( 25 lipca) zorganizowanym przez sołectwo oraz fundację ”Aktywni w Regionie”. Atrakcji nie brakowało gry i zabawy z Mironem, malowanie buziek, pokazy strażackie i mega zabawa w pianie, a do tego pyszności serwowane przez panie. Aż żal było się rozstawać.

1 sierpnia gościliśmy na naszej świetlicy dzieci i młodzież z Nutka Cafe w Gogolinie. W czasie wizyty był czas na wspólne gry, wodną  bitwę i pyszną kiełbaskę z grilla…

        Wakacje to też czas wycieczek tych dalszych i trochę bliższych.  10 lipca wybraliśmy się na wycieczkę do miasteczka Twin Pigs w Żorach. Westernowy Park Rozrywki  to miejsce magiczne, wszystko jest możliwe! Można się stać kowbojem, Indianinem, poszukiwaczem przygód i złota. Można  pokonać ekscytujący parki linowy, obejrzeć pojedynek rewolwerowców, pojeździć na kucyku, ale i na zapierających dech karuzelach. Westernowy Park Rozrywki TWINPIGS pozwala zajrzeć nie tylko do tajemniczego podziemia, ale też podmorskich głębin. Pogłaskać alpakę i wydoić krowę. Wrażeń nam nie brakowało!

18 lipiec zawitaliśmy do Cementowni Górażdże. Wyposażeni w elementy ochronne,  dzięki uprzejmości pana dyrektora mogliśmy przyjrzeć się procesowi produkcji, zajrzeć do głównej sterowni i innych ” tajemniczych zakamarków”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, uzyskaliśmy odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań.

26 lipca półmetek wakacji uczciliśmy wycieczką rowerową na kręgielnię do Kątów Opolskich.

2 sierpnia wybraliśmy się do kina w  Kędzierzynie na film pt” Kuba Guzik”.  Razem z głównym bohaterem przemierzamy  krainy pełne smoków, wulkanów i niebezpieczeństw, których nie spodziewa się nawet największa wyobraźnia. Zaczyna się największa przygoda!

30 sierpnia zakończyliśmy wakacje turniejem bowlingowym na kręgielni w Kątach Opolskich. Wszyscy uczestnicy wakacyjnych zajęć na zakończenie otrzymali słodkości oraz drobne upominki , które umilą im rozpoczynający się rok szkolny.

        A kolejne wakacje już za 290 dni…..

 

Opiekun

Katarzyna Wystrach-Blaut

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Zajęcia w GOK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony