A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Pierwszy miesiąc wakacji minął, więc czas na krótkie podsumowanie. Tegoroczne wakacje na Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach spędzamy bardzo aktywnie. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, kulinarnych, majsterkowaniu, zabawach na świeżym powietrzu, spotkaniach z Panią z Biblioteki. Na samym początku przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa. Odbyła się rozmowa z dziećmi, jak należy się zachowywać podczas wakacji, by spędzić je bezpiecznie. Przypomnieliśmy sobie o dobrych i złych zachowaniach w domu, na jezdni, na podwórku, w lesie. Zapisaliśmy sobie numery telefonów alarmowych.

Podczas warsztatów plastycznych przygotowaliśmy gazetkę wakacyjną, która umila nam czas zajęć.  Mogliśmy stworzyć kolorowe pajacyki z talerzyków papierowych oraz bibuły, które też ozdabiają naszą świetlicę. Malowaliśmy akwaria dla żółwi z pomocą folii bąbelkowej. Stworzyliśmy latawce z patyczków laryngologicznych. Zaprosiliśmy również do nas Gościa - Panią Jolantę Lerch, która pokazała nam jak wykonać swój łapacz snów. Ilość zainteresowanych wciąż wzrastała, więc poświęciliśmy kilka dni na ich zrobienie. Mimo małych trudności z wykonaniem, każde dziecko było bardzo usatysfakcjonowane swoją pracą. Nauczyliśmy się w ciekawy sposób barwić sól, za pomocą kolorowej kredy powstały różne kolory tęczy. Zabawa dostarczyła dzieciom wielu wrażeń dotykowych oraz sporo radości. Kolorową solą wykleiliśmy motylki. Powstały piękne prace.

Na cotygodniowych warsztatach kulinarnych każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Próbowaliśmy przepysznych naleśników z dżemem, nutellą, bitą śmietaną. Wykonaliśmy kolorowe, a jakże zdrowe soki z ulubionych warzyw i owoców oraz koktajl truskawkowy ze szpinakiem. Upiekliśmy również babeczki brownie z malinami oraz borówkami. Bardzo spodobał się dzieciom prosty przepis na wykonanie placków twarogowych, nie było żadnych trudności z ich zrobieniem, a tym bardziej z ich zjedzeniem. Wytrwane przekąski też u nas gościły. Upiekliśmy pizzerinki z ciasta francuskiego z serem, szynką i ziołami oraz upiekliśmy bardzo zdrowe i smaczne placuszki z cukinii.

W czwartkowe popołudnia Pani z Filii Bibliotecznej w Górażdżach zabierała nas do krainy przygód z baśniami z dalekich wysp i krajów. Wysłuchaliśmy baśni z różnych stron świata, kolorowaliśmy obrazki, rozwiązywaliśmy krzyżówki oraz rebusy.

Gdy upały nam nie doskwierały wybraliśmy się na piesze wycieczki oraz na plac zabaw.
W II tygodniu wraz ze Świetlicami z Kamienia Śląskiego, Kamionka oraz Nutką Café wybraliśmy się na wycieczkę do Zoo w Opolu. Obdarowani przez Sołtysa Górażdży czapkami przeciwsłonecznymi śmiało mogliśmy spacerować w ten słoneczny dzień. Zobaczyliśmy i podziwialiśmy wiele ciekawych okazów zwierząt, ssaków, ptaków oraz roślin. Nawet polska krowa znalazła się w zoo. Podziwialiśmy pokaz karmienia uszatek.

Na zajęciach świetlicowych zawsze jest wesoło, graliśmy w gry planszowe, karty, plaster miodu, UNO. Stała grupa bywalców kilka razy w tygodniu przychodziła, by rozegrać turniej w Eurobiznes. Tenis stołowy cieszył się dużym powodzeniem.

Na warsztatach z majsterkowania wykonywaliśmy przeróżne eksperymenty, z wodą, pianką do golenia, olejem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, a przy tym mieliśmy wiele zabawy. Dzieci na widok kolorowego deszczu, czy bąbelków były zachwycone.

Zorganizowaliśmy dzień SPA. Każdy mógł zrobić sobie peeling na dłonie z kawy, cukru brązowego, oleju kokosowego. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni działaniem i rezultatem. Później nadszedł czas na malowanie i ozdabianie paznokci oraz nakładanie balsamu nawilżającego. Na samym końcu zrobiliśmy naturalną nawilżającą maseczkę na nasze twarze. Użyliśmy wielu zdrowych składników: jogurtu naturalnego, miodu, banana, płatków owsianych. Okazało się, że maska nie tylko bardzo dobrze wpływa na nawilżenie naszej twarzy, ale także smakuje wszystkim. Z tych samych składników stworzyliśmy bardzo smaczny deser.

Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia sierpniowe również będą cieszyć się dużym zainteresowaniem oraz obecnością wielu uczestników.

 

Monika Matuszek
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony