A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Korzystając z tego, że mamy karnawał, czas zabawy i tańców zorganizowaliśmy w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu BAL PRZEBIERAŃCÓW dla dzieci, które przebrały się w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek.

Na samym początku odbył się konkurs na najładniejszy strój tegorocznego balu i dalej już tylko czekała  wszystkich szampańska zabawa. Wszystkie dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach za które otrzymywały różne upominki oraz słodycze. Zabawa przebiegła w bezpiecznej i wesołej atmosferze.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Przed świętami w świetlicy w Odrowążu dzieci piekły i dekorowały ciasteczka korzenne na święta Bożego Narodzenia. Po upieczeniu ciasteczek według starego regionalnego przepisu wszystkie dzieci z ochotą przystąpiły do dekorowania, co sprawiło im to wielką frajdę. Ciasteczka które zostały przepięknie ozdobione przez dzieci zostały zabrane przez nich do domu aby podzielić się z bliskimi.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Aby uprzyjemnić sobie długie jesienne wieczory w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu zorganizowaliśmy dla dzieci BAL DYNI. Dzieci mogły przybyć na bal w przebraniu. Dzień przed balem upiekliśmy ciasto dyniowe które było słodkim dodatkiem do herbaty. Wspaniałą niespodziankę zrobiła również jedna z mam i upiekła ciasto dyniowe, które jest tradycyjnym ciastem dyniowym wypiekanym w Mołdawii w tym okresie. Podczas zabawy odbyło się wiele zabaw i konkursów których motywem przewodnim była dynia,za udział w konkursach dzieci otrzymały nagrody rzeczowe.
 
Zabawa była bardzo udana i sprawiła wszystkim dzieciom wiele frajdy.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Wakacje w naszej świetlicy w Odrowążu minęły bardzo szybko, były bardzo udane i aż żal, że nie mogą trwać jeszcze chociaż kilka dni. Spędziliśmy je, co najważniejsze bezpiecznie i na wspaniałej zabawie, chociaż upał dawał nam się czasami we znaki niemiłosiernie, to czas spędzony w naszej świetlicy podczas wakacji był zapełniony mnóstwem różnych atrakcji i nie można było się nudzić.
 
Poniedziałki spędzaliśmy na sportowo grając w piłkę nożną, dwa ognie, siatkówkę plażową lub inne gry na świeżym powietrzu. Wtorki poświęcone były różnym zajęciom plastycznym które rozwijały kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne uczestników wakacyjnych zajęć. W środy dzieci brały udział w zajęciach kulinarnych podczas których piekły smakołyki  ustalone i zaakceptowane  wcześniej przez całą grupę. Czwartki przebiegały pod znakiem aktywności na świeżym powietrzu np.spacer po lesie, podchody, zabawy z wodą, gry towarzyskie dla dzieci na dworze. W piątek inicjatywę podczas zajęć przejmowały dzieci i miały okazję zaprezentować i opowiedzieć o swoich pasjach, kto chciał mógł przedstawić nam swoje zwierzęta i trochę o nich poopowiadać jakie historie z nimi się wiążą. Poznawaliśmy też kraje z których pochodzą nasi koledzy. Niezapomniane było spotkanie z naszym kolegą oraz jego mamą, którzy przyjechali do nas z Mołdawii i wybrali Odrowąż na miejsce swojego zamieszkania przepięknie opowiadali o kraju z którego pochodzą i pokazali nam zdjęcia z ostatnich wakacji, które spędzili w Mołdawii.
 
Byliśmy też w kinie na nowej wersji "Król lew'', film wszystkim bardzo się podobał chociaż część dzieci przyznało,że wersja animowana bardziej im się podobała i była bardziej wzruszająca.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W świetlicy młodzieżowej w Odrowążu podczas warsztatów plastycznych dzieci tworzyły kompozycje kwiatowe dla swoich mam w dowód wdzięczności i w podziękowaniu za trud włożony w ich wychowanie.


Niespodzianki wykonane podczas zajęć w świetlicy uczestnicy warsztatów wręczyli matkom w dniu ich święta w niedzielę 26 maja.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Aby uczcić dzień flagi w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu w dniu 2 maja dzieci miały okazję poznać historię naszych symboli państwowych oraz własnoręcznie wykonać flagę naszego państwa, którą miały umieścić w doniczce na parapecie w swoim pokoju, aby świętować również 3-go maja, dzień w którym powstała pierwsza konstytucja na kontynencie europejskim, a druga na całym świecie po konstytucji amerykańskiej.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W świetlicy młodzieżowej w Odrowążu dzieci tworzyły ozdoby świąteczne, żeby można było udekorować swoje mieszkanie na czas świąt. Ozdoby wykonane przez dzieci były również wspaniałym prezentem wykonanym własnoręcznie dla swoich najbliższych. Zajączki wykonane zostały z filcu, ozdobione wstążkami, oraz motywami wiosennymi.
 
Opiekun świetlicy
Irena Kilisz
W świetlicy młodzieżowej W Odrowążu przed świętami wielkanocnymi dzieci uczyły się trudnej techniki ozdabiania jaj wielkanocnych typowej dla śląska opolskiego-techniki rytowniczej. Na ugotowanych i zafarbowanych jajkach nożykami do tapet skrobały różne wzory kwiatowe. Wymagało to wiele cierpliwości oraz zacięcia artystycznego.
Jednak efekty były doskonale widoczne podczas konkursu kroszonkarskiego, który przeprowadzony był w świetlicy dla wszystkich chętnych, którzy chcieli pochwalić się swoim talentem i umiejętnościami.
 
Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano nagrody, więc nikt nie czuł się poszkodowany.
 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W świetlicy młodzieżowej w Odrowążu powitaliśmy wiosnę warsztatami, podczas których dzieci uczyły się jak w prosty sposób z makulatury wykonać Marzannę z materiałów ekologicznych, nie szkodzących środowisku naturalnemu. Jak karze zwyczaj później spaliliśmy Marzannę na ognisku pod okiem pani z ochotniczej straży pożarnej. Za ciężką pracę i zaangażowanie dzieci otrzymały jajka niespodzianki.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W trakcie karnawału w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu zorganizowaliśmy dla dzieci bal przebierańców. Zaproszeni goście mogli się przebrać w strój dowolnie wymyślonej postaci, lub ulubionej postaci z bajki.

Podczas zabawy uczestnicy balu wzięli udział w różnych zabawach i konkursach, które były przygotowane dla uczestników balu. Najważniejszy był oczywiście konkurs na najładniejsze przebranie, osoby uczestniczące w tym konkursie wszystkie otrzymały nagrody rzeczowe oraz słodycze. Wiele entuzjazmu wzbudził konkurs budowy bałwanków z papieru toaletowego i innych gadżetów, pomysłowość nie znała granic i bałwanki wyszły znakomicie.

Goście przybyli na tą imprezę poczęstowani zostali herbatą i słodyczami, nikt nie opuścił balu bez drobnego upominku.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W  czasie ferii zimowych w Odrowążu nie narzekaliśmy na nudę, pogoda nam dopisała całkiem pięknie sypnęło nam śniegiem, co nie omieszkaliśmy wykorzystać. Bawiliśmy się na śniegu, ulepiliśmy dużego bałwana i tworzyliśmy podczas zajęć kulinarnych bałwanki z pianek.
 
Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy piękne bałwanki z filcu które są ozdobą do doniczek z kwiatami. Z rolek po papierze toaletowym tworzyliśmy króliczki, nie obyło się bez zajęć kulinarnych podczas których uczestnicy zajęć pochwalili się umiejętnościami kulinarnymi i upiekli przepyszne pizze.
 
Na zakończenie wakacji zorganizowaliśmy wyjazd do kina na wybrany przez dzieci film pt. "Ralf demolka w internecie" oraz zorganizowaliśmy zakończenie ferii zimowych z tradycyjnym tortem.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W święta Bożego Narodzenia odwiedzać będą nas znajomi i rodzina, więc zgodnie z tradycją każda dobra gospodyni musi upiec swoje popisowe ciastka, aby mogła nimi poczęstować gości. W świetlicy również postanowiliśmy spróbować swoich sił i upiekliśmy przepyszne tradycyjne korzenne ciastka, charakterystyczne dla okresu bożego narodzenia. Następnie dzieci ciastka udekorowały i zabrały do domu, żeby poczęstować swoich bliskich.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia i jak każdego roku wysyłamy życzenia świąteczne do naszych bliskich, więc w świetlicy młodzieżowej, każdy kto miał taką potrzebę, mógł wykonać kartki świąteczne według własnego pomysłu i wzoru. Kartki wykonane własnoręcznie są niepowtarzalne i mają niesamowity urok i co nie pozostaje bez znaczenia sprawiają naszym bliskim wiele radości.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W tym roku mija sto lat jak nasz kraj odzyskał niepodległość po 123 latach niewoli i heroicznej walki naszych pradziadków o wolność i autonomię naszej Ojczyzny, po zakończeniu pierwszej wojny światowej te nadzieje przybrały realny kształt i Polska znowu zagościła na mapie Europy.
Aby przybliżyć sobie tamte lata zorganizowano na świetlicy cykl zajęć podczas których dzieci poznały historię odzyskania niepodległości przez nasz kraj,robiły róże białe i czerwone do dekoracji oraz czytaliśmy patriotyczne bajki, które opowiadały o tamtych czasach .Na zakończenie całego cyklu zajęć dzieci otrzymały kalendarze adwentowe.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W świetlicy zorganizowano dla dzieci "MIKOŁAJKOWY KONKURS PLASTYCZNY". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić dowolną techniką Mikołaja. Zadanie nie było proste, gdyż każdy uczestnik konkursu miał swoje wyobrażenie o tej postaci, choć tego dobrodzieja wszyscy doskonale znają to widzą go inaczej.


Na samym początku przedstawiono historię prawdziwego Mikołaja biskupa Miry, który urodził się w 270 roku w Patarze na terenie obecnej Turcji. Mikołaj od lat najmłodszych był bardzo dobry i religijny, lubił pomagać biednym, nie sprawiało mu to żadnego problemu, gdyż jego rodzice byli bardzo zamożnymi ludźmi i aby uczcić jego pamięć każdego roku 6 grudnia "ten dobrodziej przynosi nam prezenty".
Wszystkie osoby, które brały udział w konkursie otrzymały od Mikołaja wiele upominków.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W świetlicy w Odrowążu w dzień świętego Andrzeja zorganizowano dla dzieci zabawę andrzejkową podczas której dzieci wyśmienicie się bawiły. Uczestnicy zabawy brali udział w różnych zabawach i konkursach, największym powodzeniem cieszyły się jednak, jak przystało na wieczór andrzejkowy, wróżby które przepowiadają nam nadchodzący rok. Nie mogło zabraknąć najpopularniejszej wróżby - lania wosku, z figury która uformowała się z płynnego wosku wywróżono każdemu jego przyszłość.
Podczas zabawy dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz herbatę, aby zregenerować swoje siły.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Jesienny czas i długie wieczory sprzyjają organizowaniu zabaw, dlatego zorganizowaliśmy w świetlicy BAL DYNI na który zaprosiliśmy dzieci, które miały ochotę na wspólną zabawę. Dzieci które skorzystały z zaproszenia, podczas balu wspaniale bawiły się w różne zabawy i gry zręcznościowe. Dla odważnych przygotowano różne konkursy, za udział w konkursach  wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodycze. Zabawa była bardzo udana i wszyscy czekają już na następną zabawę w andrzejkowy wieczór.
 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Doczekaliśmy się przed świetlicą ładnego parkingu dla samochodów, wykonany jest z kostki betonowej i wygląda bardzo schludnie,dlatego postanowiliśmy wspólnie dołożyć do tego swoje dwa grosze i powymiataliśmy piasek pomiędzy kostkę brukową. Napracowaliśmy się solidnie, pęcherze na dłoniach dały o sobie znać dopiero następnego dnia,ale widok zadbanego i czystego miejsca cieszy nas niesłychanie i warto wykonać każdą pracę ,aby poprawić estetykę swojego otoczenia.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Korzystając  z tego, że jesień w tym roku hojnie obdarowała nas swoimi darami, kasztanów oraz żołędzi mamy pod dostatkiem, wybraliśmy się do lasu i nazbieraliśmy żołędzi oraz kasztanów, aby stworzyć z nich przecudne postacie oraz zwierzęta, wystarczyło popuścić wodzę fantazji i w mig powstały prace, które dzieci zabrały do domu, aby nimi obdarować domowników.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Już minął pierwszy tydzień wakacji, który rozpoczęliśmy spotkaniem z naszym dzielnicowym, który przestrzegł nasz przed różnymi niebezpieczeństwami, jakie czychają na nas podczas wakacji.
W minionym tygodniu w świetlicy czekało na dzieci wiele atrakcji, graliśmy w podchody,po deszczu lepiliśmy zamki z piasku, braliśmy udział w turnieju RUMIKUBA,podczas warsztatów kulinarnych robiliśmy zapiekanki z warzywami,graliśmy w piłkę nożną ,zaprosiliśmy na wspólne warsztaty dzieci z półkolonii w Malni podczas warsztatów wykonaliśmy magiczne książeczki za pomocą których można czarować, szkoda, że tydzień wakacji już za nami.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony