A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Kto zna Pana Rzeżuchę? Ręka do góry! W tym odcinku #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie Pani Ewa Kremer – opiekun świetlicy młodzieżowej w Kamieniu Śląskim pokaże jak zrobić wesołe ludki ze skorupek jaj, którym urosną włosy ;)


Dziś przedstawiamy kolejny pomysł na wykorzystanie plastikowej butelki. Pani Katarzyna Wystrach-Blaut - opiekun świetlicy młodzieżowej w Choruli pokaże w tym odcinku cyklu #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie jak zrobić kolorowe kwiatki.


Dzisiejszy odcinek #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie nakręciliśmy z myślą o uczestnikach zajęć hip-hop z Panią Karoliną Konieczną, jednak zachęcamy wszystkich do wspólnego tańczenia! Układ nie jest skomplikowany, więc każdy powinien sobie z nim poradzić. Utwór z układu można znaleźć pod adresem: www.youtube.com/watch?v=fiG05tmayEI 


W dzisiejszym odcinku z cyklu #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie Pani Agnieszka Porada - opiekun świetlicy młodzieżowej w Strzebniowie pokaże jak zrobić kwiatki z wytłaczanki po jajkach.

 


Prawie każdy ma w domu plastikową butelkę. Pani Katarzyna Wystrach-Blaut - opiekun świetlicy młodzieżowej w Choruli pokaże w kolejnym odcinku z cyklu #zostańwdomu z Gminnym Ośredkiem Kultury w Gogolinie jak zrobić z niej pięknego motylka.


Przebywanie w domu nie musi być nudne!

W dzisiejszym odcinku Pani Ewa Kremer - opiekun świetlicy młodzieżowej w Kamieniu Śląskim zaprasza do ciekawego eksperymentu, który ma na celu pokazanie, że ogień potrzebuje tlenu aby mógł się palić.


W dzisiejszym odcinku Pani Karolina Konieczna - opiekun Nutka Cafe w Gogolinie pokaże jak zrobić pszczółki :)


W pierwszym odcinku Pani Magda Cieślik - opiekun świetlicy młodzieżowej w Zakrzowie pokaże jak łatwo i szybko przygotować pyszne muffinki!

Składniki:

2 szklanki mąki,
2 jajka,
1 szklanka mleka,
pół szklanki cukru,
pół szklanki oleju roślinnego,
1 łyżeczka proszku do pieczenia.
Czas przygotowania: 30 minut

Stopień trudności: łatwe

Sposób przygotowania muffinek:

Wymieszaj w jednej misce suche składniki: mąkę, cukier, proszek do pieczenia.
W drugiej misce połącz ze sobą mokre składniki: jajka, mleko, olej.
Połącz składniki suche z mokrymi, używając do tego łyżki.
Przelej masę do foremek na muffinki.
Piecz 30 minut w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni Celsjusza.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie od 12 marca br. do odwołania zawiesza wszystkie zajęcia organizowane (również w świetlicach młodzieżowych), warsztaty, konkursy oraz zaplanowane wydarzenia, imprezy (w tym Jarmark Wielkanocny).

W okresie zawieszenia Gminne Centrum Kultury oraz świetlice młodzieżowe będą nieczynne dla petentów. Aby ograniczyć ryzyko epidemiologiczne prosimy o załatwianie bieżących spraw za pośrednictwem komunikacji telefonicznej i mailowej tel. 77 554 50 21, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uniwersytet Trzeciego Wieku ze względu na sytuację epidemiologiczną spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa uprzejmie informuje, że jutrzejsze Walne Zebranie Członków UTW oraz kolejne spotkania zostają zawieszone do odwołania.

W niedzielę 8 marca 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet pt. „Muzyczny upominek dla Karoliny”. Gwiazdą wieczoru był Andre, czyli Andrzej Marcysiak z zespołem! Sympatyczny człowiek któremu w duszy gra muzyka… Twórca hitów „Ale Ale Aleksandra” i „Ta szalona Karolina”. W trakcie imprezy nie zabrakło konkursów z nagrodami. Na koniec każda z Pań w prezencie otrzymała słodki upominek.

Czytaj więcej: Muzyczny upominek dla Karoliny - Koncert Andre z zespołem

W sobotę 29 lutego 2020 r. odbyło się pierwsze w tym roku przedstawienie z cyklu „Witajcie w naszej bajce” z udziałem młodych artystów. Tym razem na scenie Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie w bajce pt. „Brzydkie Kaczątko”. Do występu dzieci przygotowała Pani Martyna Kubiczek.

Historia tytułowego Brzydkiego Kaczątka to przedstawienie, które uczy tolerancji i wrażliwości. Mały bohater na swej drodze ku dorosłości stawia czoła licznym problemom, a to wszystko pośród skocznych piosenek i humorystycznych scenek. Mali aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, a pełna barw scenografia sprawiła, że można było poczuć zbliżającą się wiosnę.

Po zakończonym przedstawieniu każde dziecko otrzymało kolorowankę dotyczącą bajki oraz naklejkę – co sprawiło ogromną radość małym widzom.

Czytaj więcej: Witajcie w Naszej Bajce: "Brzydkie Kaczątko"

W sobotę 22 lutego 2020 r. w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów odbyły się Igrzyska Olimpijskie Seniorów Gminy Gogolin. Blisko 80 zawodników w 10-ciu zespołach rywalizowało między sobą w 7 konkurencjach. Drużyny miały za zadanie między innymi zbudować piramidę z kartonów, celnie rzucać do eko-koszy czy "posadzić ziemniaczki". W nagrodę wszystkie zespoły otrzymały czekoladowo-książkowe zestawy a trójki najlepszych zawodników i zawodniczek pamiątkowe puchary. Były także pokazy tai chi i karate oraz konkursy i zabawy taneczne.

Czytaj więcej: Igrzyska Olimpijskie Seniorów Gminy Gogolin

We wtorek, 18 lutego, uczestnicy ferii z Nutką Cafe wybrali się do przeszłości, gdzie zobaczyli aktywne wulkany. Dzieci i młodzież wykonały swoje autorskie okulary, które były inspirowane wulkanami. Po krótkiej przerwie oraz kilku zabawach przeszliśmy do stworzenia dwóch makiet wulkanów. Tych prac nie udało się nam skończyć w tym dniu. Jednak bez obaw, już w piątek wrócimy do naszych wulkanów.

Czytaj więcej: Drugi tydzień ferii w Gminnym Centrum Kultury

20 lutego 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie ponad 180 osób uczestniczyło w biesiadzie z okazji Tłustego Czwartku. Gościem wieczoru byli prowadzący audycje „Niedzielne klachy do połednia” w Radio FEST 100.2 FM - gwiazda śląskiej sceny muzycznej – Bernadeta Kowalska I Przyjaciele
oraz niezwykle utalentowany wokalnie i aktorsko Krzysztof Wierzchowski.

Czytaj więcej: Tłusty Czwartek z biesiadą i dużą dawką humoru

Ferie zimowe dla mażoretek z zespołu ArriVa, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie to czas bardzo intensywny i aktywny. Właśnie wtedy uczestniczą w warsztatach, na których uczą się nowych układów, przygotowując się tym samym do zbliżających się Mistrzostw Polski.

Czytaj więcej: Ferie mażoretek

W poniedziałkowe przedpołudnie (10.02.2020 r.) odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Ferie z Centrum Informacji Turystycznej”. Hasłem przewodnim było „Moje miejsce na Ziemi”. Najpierw przedstawiono główne zadania biura informacji turystycznej, następnie przeszliśmy wspólnie do tematu naszych zajęć. Gdzie jest nasze miejsce w Wszechświecie? Na Ziemi. W Europie. W Polsce. Na Śląsku. W Województwie Opolskim. W Powiecie Krapkowickim. W Gminie Gogolin.

Czytaj więcej: Pierwszy tydzień ferii w Gminnym Centrum Kultury

W piątek 14 lutego 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się koncert Walentynkowy. Gwiazdą wieczoru był wyjątkowy showman, gwiazda niemieckiej i śląskiej piosenki - TOBY z Monachium.

Czytaj więcej: Walentynkowy koncert - Toby z Manachium

W piątek 14 lutego 2020 r. do Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie zgodnie z tradycją zawitała do nas Grupa Wodzenia Niedźwiedzia z Górażdży.

Wśród odwiedzających nie zabrakło m.in. księdza, diabła, cyganki, policjanta, strażaka, kominiarza i oczywiście niedźwiedzia. Dziękujemy serdecznie za wizytę i za kultywowanie tej wspaniałej tradycji naszego regionu.

Czytaj więcej: Wodzenie Niedźwiedzia 2020

Czy bajki łączą pokolenia? Oczywiście! W dobie Internetu i gier komputerowych okazało się, że bajki wyświetlane z klisz za pomocą projektora „Ania”, które oglądali kiedyś dziadkowie i rodzice stały się wspaniałą atrakcją dla dzieci.

W piątek 14 lutego 2020 r. sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury zamieniła się w „Bajkowe kino z dawnych lat”. Gdy zgasły światła zapanowała cisza. Najmłodsi wpatrywali się w ilustracje i ze skupieniem wsłuchiwali się w czytany na głos tekst. Po każdej bajce chętnie zabierały głos w dyskusji na temat jej przekazu. Aby urozmaicić spotkanie dla dzieci przygotowano także kalambury i kolorowanki nawiązujące do obejrzanych projekcji.

Zajęcia przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Centrum Informacji Turystycznej Gminy Gogolin oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie.

Czytaj więcej: Bajkowe kino z dawnych lat

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony