W związku z obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości świetlica młodzieżowa z Kamionka oraz Dom Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku wspólnie wykonały ozdoby patriotyczne. Na początku jednak naszego spotkania pani bibliotekarka wytłumaczyła uczestnikom na czym polega 100-lecie odzyskania niepodległości, przypomniała czym jest godło, flaga, jakie są nasze barwy narodowe i jakie mają one znaczenie.

W drugiej części naszego popołudniowego spotkania tworzyliśmy z papieru, serwetek i bibuły. Sklejaliśmy flagę naszego państwa, wiązaliśmy bukieciki czerwone i białe oraz zrobiliśmy biało-czerwone łańcuchy. Ozdoby te wystawione będą 25 maja 2018 r. podczas uroczystej majówki, jaką każdego roku organizuje DSS w swojej placówce.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk