GOK na uroczystościach patronalnych ku czci św. Jacka

W dniach 7 – 8 sierpnia 2021 r. w Kamieniu Śląskim odbyły się uroczystości patronalne ku czci św. Jacka. Tegoroczny metropolitalny odpust połączony był z Pielgrzymką Rodzin.

Dwudniowe świętowanie zainaugurowała w sobotnie popołudnie działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina pod batutą Rafała Jilga koncertem na placu przed Sanktuarium św. Jacka. Młodzi artyści przygotowali również oprawę muzyczną wieczornej mszy św. pontyfikalnej ku czci św. Jacka

Główne uroczystości odbyły się w niedzielę. Części kościelnej oprócz odpustowych straganów towarzyszyły stoiska przygotowane przez Referat Promocji UM w Gogolinie, Centrum Informacji Turystycznej, Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się postać św. Jakuba, nawiązująca do Drogi św. Jakuba, której trasa przebiega m.in. przez Kamień Śląski, jak również bezpłatne mapki i informatory na temat atrakcji tego sołectwa i całej gminy Gogolin. Nie zabrakło też niespodzianek dla najmłodszych.