Szkolenie stacjonarne - "Konwersja Cyfrowa Domów Kultury"

W dniach 14 - 15.12.2021 r. pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie wzięli udział w szkoleniu stacjonarnym w ramach programu grantowego „Konwersja Cyfrowa Domów Kultury”, które poprowadził tutor cyfrowy - Pani dr Joanna Ojdana.

W programie 1 dnia znalazły się m. in. mapowanie zasobów, przegląd cyfrowych narzędzi on-line oraz narzędzia cyfrowe w praktyce. Spotkanie zaowocowało lepszym poznaniem swoich umiejętności przez pracowników oraz mnóstwem nowych pomysłów na przyszłe działania kulturalne.


Podczas drugiego dnia szkolenia pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie zapoznali się z podstawami budowania publiczności, projektowaniem działań w sieci oraz tym, co najbardziej zainteresowało uczestników – jak występować przed kamerą.

Przypominamy, że spośród 1221 złożonych wniosków dofinansowanie otrzymało 200 Domów Kultury w Polsce, w tym tylko 5 w województwie Opolskim. Także mamy czym się chwalić, że znaleźliśmy się w tak elitarnym gronie.

GOK w Gogolinie otrzymał grant w wysokości 79.000 zł na zakup sprzętu cyfrowego oraz szkolenia pracowników. Projekt grantowy "Konwersja cyfrowa domów kultury" dofinansowany z Funduszu Europejskiego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.