Zajęcia grupy WTR odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie według harmonogramu, który jest ustalany we wrześniu.

Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych:

  • do lat 11
  • od 12 do 15 lat
  • 16 lat i dorośli.

Zajęcia tańca nowoczesnego Hip-Hop to spełnienie marzeń każdej osoby, która planuje rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Na tych zajęciach można nie tylko nauczyć się tańczyć i poznawać historię Street Dance, ale i popracować nad własną kondycją i pewnością siebie. Zajęcia w GOK w Gogolinie pozwalają poznać takie formy tańca jak: Hip Hop, Breakdance, Popping, Locking, Wacking, House, New Style i inne. Serdecznie zapraszamy dziewczyny i chłopaków, wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia taneczne. Wspólnie twórzmy taneczną rodzinę WTR.

 

Grupa WTR powstała w 2013 roku. Nazwa zespołu została stworzona przez jedną z młodszych grup tanecznych i oznacza Wielką Taneczną Rewolucję. Od tamtego momentu reprezentuje Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie oraz Gminę Gogolin na licznych zawodach, turniejach i przeglądach tanecznych w regionie i kraju oraz występuje w trakcie lokalnych imprez. Nie tylko treningi, występy oraz zawody są ważną częścią każdego tanecznego roku. Uczestnicy zajęć mają okazję uczestniczyć w licznych warsztatach, które są prowadzone przez fantastycznych choreografów z całej Polski.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej tanecznej rodziny WTR! 

 

Grupa WTR co roku zajmuje wysokie miejsca podczas licznych zawodów, podobnie jak tancerze solowi oraz duety, którzy należą do zespołów.

 

Najważniejsze sukcesy grup WTR 

 

Rok 2020

 

3 miejsce w kategorii “Talent taneczny - grupy taneczne” w ogólnopolskim Plebiscycie Pokaż Talent organizowanym przez Polska Times

 

1 miejsce w kategorii Miniformacje Street Dance 16+ podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego – Online Contest

 

1 miejsce w kategorii Miniformacje Street Dance do lat 11 oraz 1 miejsce w kategorii Miniformacje 16+ podczas Ogólnopolskiego E-Turnieju Tańca “E-Dance Show”

 

Rok 2019 

1 miejsce w kategorii Street Dance Formacje 12-15 lat podczas 24. Przeglądu Zespołów Tanecznych “Tańcowadła”

 

2 miejsce w kategorii Miniformacje Street Dance pow. 15 lat podczas VIII Zderzenia Tanecznego w Krapkowicach

 

Rok 2018

 

1 miejsce w kategorii Formacje Street Dance 12-15 lat podczas 23. Przeglądu Zespołów Tanecznych “Tańcowadła”

 

1 miejsce w kategorii Formacje Street Dance 12-15 lat, 3 miejsce w kategorii Miniformacje Street Dance pow. 16 lat oraz 3 miejsce w kategorii Formacje Street Dance do lat 11 podczas Mistrzostw Województwa Opolskiego “Czasem Zakręcemi”

 

Pomysł utworzenia kapeli zrodził się wśród członków sekcji muzycznej Akademii Trzeciego Wieku. Jednak potrzeby zmieniły jej cele. Obecnie spotkania przybierają formę audycji muzycznych i odbywają się w przedszkolach i szkołach. Oprócz głównego tematu zajęć, kapela przygrywa do wspólnego śpiewu, tańców i pląsów. W skład Wędrującej kapeli wchodzą muzycy zawodowi, amatorzy, członkowie gogolińskich zespołów chóralnych, muzykujące dzieci i młodzież.Program obejmuje:
1.Wakacje Fryderyka Chopina
2.Muzyka do tańca.
3.Wielogłosowość


Zainteresowanych zorganizowaniem zajęć muzycznych w swojej placówce prosimy o kontakt z opiekunem Kapeli panią Elżbietą Klimas – nr tel. (77)4666265, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Dyrygent                        Dariusz Łukasik

Instrumentarium             akordeon, keyboard, organy kościelne

Liczba członków              20 osób

Próby                             środa, godz. 18.00

Miejsce prób                   Dom Katechetyczny w Kamieniu Śl.

Repertuar                       utwory śląskie, polskie, niemieckie i rosyjskie, ludowe i kościelne                      

 

Rys historyczny…

Zespół powstał w 1983 r. z inicjatywy członkiń Koła Gospodyń Wiejskich, o współpracę zwrócono się do Ingrydy Salamon, która przez przeszło 25 lat była dyrygentem zespołu.  Dorobek artystek ludowych jest ogromny – liczne występy na imprezach kulturalnych regionu, województwa, kraju, a nawet za granicą. Wiele imprez okolicznościowych – powszechnych i kościelnych uświetniają swymi występami. Zdobyły wiele cennych nagród i wyróżnień. Z ich udziałem nagrano programy telewizyjne i radiowe. Zespół Folklorystyczny z Kamienia Śl. z okazji 25 – lecia istnienia wydał płytę CD, z tej również okazji w 2008 r. Swaczyna śląska była połączona z Jubileuszem zespołu.

Od 2011 roku zespół prowadzi Dariusz Łukasik.

 Koncertują podczas Dni Opola, w każdej edycji Opolskiego Święta Pieśni Ludowej w Gogolinie i Kamieniu Śl. Zespół uczestniczy w corocznym spotkaniu chórów i zespołów w Górażdżach, z okazji Dnia świętej Cecylii -  patronki śpiewu kościelnego. Występuje z okazji święta plonów w Gminie Gogolin, w sanatorium Sebastianem Silesiacum w Kamieniu Śl. witając kolejne turnusu kuracjuszy z kraju i z zagranicy. Od wielu lat uczestniczą aktywnie w obchodach Nocy Świętojańskiej w Grabowie, śpiewając pieśni obrzędowe. Zespół uczestniczy również w spotkaniach kolędowych w różnych miejscowościach naszego regionu.

 

 

 

HEIMATTREU

 

Dyrygent                        Elżbieta Klimas

Opiekun                          zarząd DFK Gogolin

Liczba członków              25 osób

Próby                             wtorek, godz. 17.00

Miejsce prób                   ul. Krapkowicka 30, Gogolin

Repertuar                       niemieckie pieśni liturgiczne i piosenki religijne, niemieckie pieśni ludowe i piosenki popularne

Kontakt                           ul. Krapkowicka 30, 47-320 Gogolin

                                      Tel. 77 46 66 265

 

Chór mieszany Heimattreu DFK Gogolin funkcjonuje od 1990 r., uświetnia swymi występami uroczystości kościelne i Mniejszości Niemieckiej, bierze udział w przeglądach i festiwalach.

 

 

 

 

 

Zespół Aksamitki

 

Zespół  Aksamitki  działa od 2000 r., swymi występami uświetnia uroczystości szkolne, lokalne, środowisko oraz okolicznościowe.

 

Kierownik                        Ewa Wawrzynek (nauczyciel PSP w Malni)

Opiekun                          Magdalena i Małgorzata oraz Marta Wawrzynek

Instrumentarium             akordeon, skrzypce, altówka, gitara

Liczba członków              24 osoby; uczniowie klas I – IV PSP w Malni

Próby                             czwartki 13.00 – 14.15;                                 

Miejsce prób                   sala gimnastyczna PSP w Malni

Repertuar                       utwory ludowe, popularne, kolędy i pastorałki