A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Klub Seniora

W poniedziałek 16 września 2019 r. członkowie Gogolińskiego Klubu Seniora uczestniczyli w wycieczce z okazji pożegnania lata. 50 – osobowa grupa wybrała się do Jarnołtówka i Moszczanki. Mimo niepewnej pogody uczestnicy aktywnie spędzili czas na polanie nad potokiem, w przerwach raczyli się kawą i kołaczykami, degustowali chlebek z domowym smalcem i kiszonym ogóreczkiem oraz pieczonymi kiełbaskami. Potem przemieścili się do Moszczanki (część z nich pokonała tą trasę pieszo), gdzie w pubie „U Bodzia” mogli skosztować pieczonego pstrąga i delektować się lodami. Wycieczka była okazją do wspaniałego relaksu i jeszcze lepszej integracji naszych seniorów.

Czytaj więcej: Pożegnanie lata w Klubie Seniora

3 lipca 2019 r. blisko 50 członków Klubu Seniora uczestniczyło w wycieczce do Ołomuńca w Czechach.

Czytaj więcej: Wycieczka do Ołomuńca

W sobotę 11 maja 2019 r. członkowie Gogolińskiego Klubu Seniora wzięli udział w Targach Ogrodniczych – „Wiosna Kwiatów 2019” w Łosiowie.

Impreza odbywa się co roku w 2. weekend maja w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie i z każdym kolejnym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem odwiedzających. To również największe święto kwiatów w województwie opolskim.

Czytaj więcej: Wyjazd do Łosiowa członków Klubu Seniora

W poniedziałek 13 maja 2019 r. ponad 30-osobowa grupa członków Klubu Seniora uczestniczyła w spotkaniu z funkcjonariuszami KPP w Krapkowicach – asp. Łukaszem Borończykiem oraz asp. Mateuszem Bialikiem.

Pierwsza część prelekcji dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie seniorzy dowiedzieli się na co zwracać uwagę, aby nie paść ofiarą oszustów, wyłudzających pieniądze metodą „na wnuczka”, policjanta, agenta itp.

Funkcjonariusze przestrzegali także przed nieświadomym podpisywaniem niekorzystnych umów oraz brania udziału w podejrzanych bezpłatnych pokazach i badaniach.

Czytaj więcej: Spotkanie Klubu Seniora z policjantami

W poniedziałek 15 kwietnia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyło się spotkanie wielkanocne, w którym uczestniczyło 50 członków Klubu Seniora.
Spotkanie rozpoczęło się wielkanocnym programem artystycznym w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie. Mali artyści zaprezentowali również scenkę która wygrała tegoroczny Gminny Konkurs Gawędziarski „Śląskie Beranie”.

Tradycyjnie na wszystkich seniorów czekał świąteczny poczęstunek.

Czytaj więcej: Spotkanie wielkanocne w Klubie Seniora

W poniedziałek 21 stycznia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie blisko 100 członków Klubu Seniora uczestniczyło w spotkaniu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość uświetnił występ dzieci z oddziału 0 przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Gogolinie.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora

We wtorek 18 grudnia 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyło się spotkanie wigilijne Klubu Seniora. Blisko 140 osób spotkało się przy świątecznym stole aby dzieląc się opłatkiem złożyć sobie najlepsze życzenia. W świąteczny nastrój zebranych wprowadziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie ze swoim występem artystycznym.

 

Czytaj więcej: Spotkanie wigilijne Klubu Seniora

W poniedziałek 3 grudnia 2018 r. członkowie Klubu Seniora uczestniczyli w spotkaniu w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie z pracownikami Poczty Polskiej. Seniorzy zapoznali się z oferowanymi usługami oraz otrzymali drobne upominki.

Dnia 29.08.2018 r. pięćdziesięcioosobowa grupa członków klubu seniora zwiedziła Książ. Uczestnicy wyjazdu mogli obejrzeć przepiękny zamek i okolice. Pogoda dopisała, wszyscy oceniają wycieczkę jako bardzo udaną.

 

W piątek 27 lipca 2018 r. członkowie Gogolińskiego Klubu Seniora wybrali się do Świdnicy. Podczas jednodniowej wycieczki zwiedzili Kościół Pokoju, Katedrę św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy oraz ratusz, z którego wieży obejrzeli panoramę miasta.

Wycieczka rozpoczęła się smacznym kołaczem i kawą a zakończyła się obiadem w restauracji "Adria". Pogoda była wspaniała wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili bardzo zadowoleni.

W poniedziałek 21.05.2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie ponad 80 członków Klubu Seniora uczestniczyło w spotkaniu z okazji Dnia Matki i Ojca. Spotkanie uświetnił występ przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie. Imprezę zakończyła krótka pogadanka na temat bezpieczeństwa seniorów, którą wygłosił funkcjonariusz Posterunku Policji w Gogolinie i rozdał słuchaczom drobne upominki i ulotki.

 

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony