Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Wakacje w Choruli dobiegły końca. W warunkach reżimu sanitarnego, też bardzo ciekawie i twórczo spędzono czas. Powstało wiele pięknych prac, uczestnicy zajęć dowiedzieli się ciekawych rzeczy…

Organizer z puszki, magnes z wytłaczanek, obraz z gazetowych rurek – tak z takich niepotrzebnych rzeczy można stworzyć piękne i użyteczne przedmioty. Dzieci dowiedziały się kim był Picasso, czym jest kubizm, dlaczego Van Gogh obciął sobie ucho. Nie straszna im igła i nitka, które potrafią wyczarować cuda - torebkę, plecak czy lalkę.

W czwartki budowano dom marzeń, projektowano ogród, a w czasie podróżniczych zajęć  uczestnicy spotkali się z faraonem w starożytnym Egipcie, a także odwiedzili Peru z uroczymi lamami.

Opiekun świetlicy 
Katarzyna Wystrach-Blaut 

W Choruli mimo braku śniegu podczas ferii zimowych dzieci bawiły się świetnie.

Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić wolny czas. A chętnych nie brakowało….

Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie regulaminu oraz zasad zdrowych i bezpiecznych ferii. Eksperymentowaliśmy ze śniegiem, tworzyliśmy portrety bałwanków.

Wspólnie z biblioteką poznawaliśmy ptaki zimujące w Polsce, rozpoznawaliśmy ptasie odgłosy, rozwiązywaliśmy zagadki… w części artystycznej tworzyliśmy karmniki . Był też czas na planszówki, tu zawsze jest mnóstwo emocji!

W środę mierzyliśmy się z wirtualną rzeczywistością w GCK, a w czwartek bawiliśmy się na balu karnawałowym w Centrum Aktywizacji w Choruli. Piątek to słodkie walentynki, piekliśmy i zdobiliśmy ciasteczkowe lizaki.
Kolejny tydzień także spędziliśmy bardzo ciekawie i wesoło. Na nudę nie było czasu. We wtorek pojechaliśmy na wycieczkę do Krasiejowa, odwiedziliśmy Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Przenieśliśmy się w czasie do początków ludzkości, uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych doświadczeniach z suchym lodem . Kolejny dzień to turniej gier planszowych a także spotkanie z panią bibliotekarką.

Tłusty czwartek był u nas naprawdę tłusty, zjedliśmy mnóstwo pączków, donutów i faworków. Wzięliśmy udział w wielu karnawałowych konkursach, a także stworzyliśmy karnawałowe maski. A na koniec zrobiliśmy fit donuty…

Ferie zakończyliśmy zimowymi igrzyskami na wesoło. Było mnóstwo śmiechu i super zabawy. Wszyscy uczestnicy otrzymali zimowe, słodkie medale.

Opiekun świetlicy 
Katarzyna Wystrach-Blaut 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, to w kalendarzu są takie szczególne dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To przecież święto naszych kochanych babć i dziadków. Każde dziecko wie, że najlepszym sposobem okazania uczuć będą odwiedziny   i wręczenie własnoręcznie wykonanego prezentu. To co robimy w tym roku?

Dla Babci świecznik, a dla Dziadziusia organizer na wszystkie skarby i „przydasie”.  Raz, dwa i upominki gotowe.

W związku ze świętem Babci i Dziadka odbyły się także mini warsztaty w PSP w Malni, w których udział wzięli uczniowie klasy pierwszej. Podczas zajęć dzieci tworzyły musujące kule do kąpieli. Zabawy przy tym było co nie miara. Może taki zapach, a może dodać serduszko… Zajęcia okazały się bardzo owocne, czego dowodem są wykonane przez małych artystów prace - pachnące, błyszczące kule.

Opiekun świetlicy 
Katarzyna Wystrach-Blaut 

W świetlicy młodzieżowej w Choruli odbyła się tradycyjna akcja pieczenia i zdobienia świątecznych pierniczków. Mąka, miód, przyprawy i mnóstwo świetnej zabawy. Zagniatamy, wałkujemy… i jeszcze gwiazdka, a może renifer… no i piernikowy ludek.

Pierwsza blacha i cudowny aromat unosi się w powietrzu. Jeszcze chwila i możemy zabrać się za zdobienie…. Tu dopiero mamy pole do popisu! Tyle posypek, ozdób ! Przy dźwiękach świątecznych piosenek praca wre, nawet nie zauważyliśmy kiedy Mikołaj zostawił dla nas upominki pod choinką.

Opiekun świetlicy 
Katarzyna Wystrach-Blaut 

W ramach przygotowań do Kiermaszu Bożonarodzeniowego pracownicy GOK w Gogolinie spotkali się w poniedziałek w świetlicy młodzieżowej w Choruli aby upiec przepyszne pierniki, które będą zdobione w dniach 7 i 8 grudnia przez dzieci w pracowni Świętego Mikołaja. Serdecznie zapraszamy na kiermasz!

 

10 października 2019 r. w Centrum Aktywizacji Wiejskiej w Choruli odbyły się jesienne warsztaty dla seniorów, które poprowadziła Katarzyna Wystrach-Blaut, opiekun Świetlicy w Choruli. Uczestnicy zainspirowani barwami jesieni oraz darami natury wyzwolili swoją kreatywność i stworzyli piękne i kolorowe dekoracje w postaci stroików.

Opiekun świetlicy 
Katarzyna Wystrach-Blaut 

Czysta, pachnąca świetlica, piękne świąteczne ozdoby to znak, że Wielkanoc blisko. To też czas na nasze świąteczne warsztaty. Wspólnie z filią biblioteki przygotowałyśmy zajęcia związane z tradycjami i zwyczajami świątecznymi. Pierwszego dnia odbyły się zajęcia z malowania pisanek. W tym roku zdobiliśmy jajka woskiem, czyli pisaliśmy pisanki. Wzorki żółte, czerwone, potem jeszcze zielone albo niebieskie - prawdziwa magia. Kolejny dzień upłynął nam na tworzeniu palm. Z bazi, gałązek bukszpanu, cisu czy jałowca oraz kolorowych dodatków powstały piękne palmy, od których poświęcenia rozpoczniemy Wielki Tydzień. Ostatni dzień naszych zajęć był przepyszny, a to za sprawą bab wielkanocnych. Z masy cukrowej, kolorowych lukrów i posypek powstały małe dzieła sztuki! Aż szkoda je zjeść!


No i jeszcze jedna ważna sprawa! Zajączek wielkanocny!!! Tak, tak był i zostawił dla nas drobne upominki.
Życzymy Wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych

Opiekun 
Katarzyna Wystrach-Blaut 
Z podopiecznymi

Nasza Świetlica wzięła udział w konkursie organizowanym przez Burmistrza Gogolina pt:” Ozdabiamy Plac Benedyktyński na Wielkanoc”. Przygotowaliśmy jajo z mchu zdobione wiosennymi kwiatami.


Nasza praca zajęła II miejsce w kategorii placówki oświatowe i instytucje kultury. BRAWO MY!!!!!!

Opiekun Świetlicy
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Ferie zimowe za nami. Niektórzy wyjeżdżali z rodzicami w góry, inni na obozy narciarskie, dla jeszcze innych był to czas wyjazdów do rodziny. Ci, którzy zostali w domu, także nie mieli czasu na nudę! Bo ze Świetlicą nuda się nie uda!

Ferie rozpoczęliśmy przypomnieniem sobie zasad bezpiecznych zabaw na śniegu, przygotowaliśmy gazetkę na ww temat. Potem odbył się zimowy pokaz mody, rozgrzewka no i w końcu sanki, narty i bałwanki… śmiechu było przy tym co nie miara!

Wspólnie z filią biblioteki udaliśmy się na zimowe opowieści, potem rywalizowaliśmy w zagadkach, rebusach, krzyżówkach. Kto zagra w 5 sekund, albo w gorącego ziemniaka ? Nikogo nie trzeba namawiać! A może mega jenga? O tak!

W czasie zajęć kulinarnych upiekliśmy pyszne maślane ciasteczka. Najwięcej frajdy sprawiło nam ich zdobienie, lukier, posypki, pianki itp. Stworzyliśmy zabawne bałwanki. 

W ramach zajęć artystycznych przygotowaliśmy scenografię do przedstawienia na Dzień Babci i Dziadka oraz piękne "łyżeczkowe" bałwanki.

Pierwszy tydzień zakończyliśmy pingwinkowymi igrzyskami. Kto pierwszy przeniesie pingwinie jajo do gniazda? Jak bezpiecznie przekazać jajo pingwiniej mamie? Taniec pingwina? Bez problemu, wszystkie zadania zaliczone! Brawo!!!

Kolejny tydzień przywitał nas śniegiem. Hurrrra!!! Pora na szaleństwa na śniegu. Lepienie bałwana, wojna na śnieżki , aniołki na śniegu, tropienie śladów to tylko niektóre atrakcje tego dnia… Zmęczeni, zmarznięci przy ciepłej herbacie i słodkościach  suszymy się na świetlicy.

Wtorek to wyjazd do kędzierzyńskiego kina z zaprzyjaźnionymi Świetlicami z Zakrzowa i Odrowąża. Wszyscy zaopatrzeni w popcorn zasiadamy przed wielkim ekranem, by wspólnie z Ralfem Demolką udać się w podróż do świata Internetu.

Ferie kończymy balem przebierańców w CAW w Choruli. W pięknych, kolorowych przebraniach meldujemy się na Sali. Szaleństwa na parkiecie, malowanie buziek, konkursy to tylko niektóre atrakcje, które czekały na dzieci tego dnia! W radosnych rytmach żegnamy ferie!

Opiekun 
Katarzyna Wystrach-Blaut 
Z podopiecznymi

DZIEŃ BABCI I DZIADKA  to dwa naprawdę wyjątkowe dni stycznia. W te dni wszystkie wnuki przygotowują prezenty i składają najlepsze życzenia swoim babciom i dziadkom.

U nas nie mogło być inaczej. W czasie naszych zajęć przygotowaliśmy kuchenne organizery dla babci i kartkę z herbatką dla dziadka. Był też czas na opowieści o naszych dziadkach, a także przenieśliśmy się w przyszłość -  jaką babcią i dziadkiem będę! Pomysły były zaskakujące!

Prezenty wręczone, ale to jeszcze nie koniec! Czas jeszcze przygotować przedstawienie, scenografię, kostiumy… no i oczywiście obsadzić role!

W tym roku bierzemy się za Czerwonego Kapturka! I znów w gwarze śląskiej. Próby, przymiarki i w końcu nadszedł nasz wielki dzień! Wielka premiera!

3 lutego 2019 r. w CAW w Choruli odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu.

 

No to zaczynamy! Kłaniamy się pięknie, serdecznie witamy i na spotkanie z Kapturkiem wszystkich zapraszamy… Jak wam się podobało to teraz bijcie nam brawo…
I już po stresie, ukłony, wielkie brawa… udało się! Jeszcze życzenia i wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków, stokrotek z herbacianą niespodzianką.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy by radość i pomyślność towarzyszyły każdego dnia, a  zdrowie służyło przez długie lata aż do końca świata!

Opiekun 
Katarzyna Wystrach-Blaut 
Z podopiecznymi

Deklaracja dostępności

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

Logo NCK Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziadedukoBardzo Młoda Kultura
Początek strony /*====== Moduł dostępności ======*/