Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

W świetlicy w młodzieżowej w Kamionku odbyły się dwutygodniowe warsztaty wakacyjne dla dzieci i młodzieży, które poprowadziła pani Barbara Herok. Mimo reżimu sanitarnego spotkania były wypełnione ciekawymi zajęciami, podczas których nie było czasu na nudę.

Jak minęły ferie zimowe w świetlicy młodzieżowej w Kamionku? Były pełne atrakcji i wrażeń. Na zajęciach kulinarnych świętowaliśmy dzień pizzy, robiliśmy budyń oraz przepyszne tosty. Dzieci wykazały się również talentami plastycznymi tworząc różnego rodzaju bałwanki. Odbyły się dwa wyjazdy. W pierwszym tygodniu pojechaliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie na zajęcia pt. „Wirtualna rzeczywistość” natomiast w drugim tygodniu odbył się wyjazd do Krasiejowa. Dzieci miały także możliwość uczestniczenia w naszym świetlicowym dniu łamigłówek oraz dniu bajek. W ramach zajęć sportowych udaliśmy się na kryty basen do Kamienia Śląskiego. Jedną z atrakcji była także piesza wycieczka do pobliskiej biblioteki. Ferie zakończyliśmy bardzo słodko świętując tłusty czwartek. Dzieci wróciły do obowiązków szkolnych, odliczając już dni do wakacji!

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz

W piątek 13 grudnia 2019 r. dzieci z Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku udały się na spotkanie z mieszkańcami DSS. Składając życzenia dzieci wręczały ręcznie przygotowane choineczki. Radość mieszkańców była nie do opisania! Dziękujemy za podarunki i ciepłe przyjęcie!

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz

Już od początku listopada dzieci ze Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku aktywnie przygotowywały się do ważnego dnia jakim jest Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wykonywały choinki z orzechów oraz makaronu, wieńce adwentowe, stroiki bożonarodzeniowe oraz piekły różnej wielkości pierniki, które później ozdabiały. Dziękujemy za współpracę z Sołectwem Kamionek, w szczególności Radnej Sabinie Kauf za poświęcony czas na warsztaty kulinarne dla dzieci z świetlicy!

 

Opiekun Świetlicy w Kamionku Sara Grobosz

W naszej świetlicy pod koniec października zostały zorganizowane warsztaty. Zadaniem dzieci było wycięcie śmiesznej twarzy z dyni. Wszyscy dobrze się przy tym bawili! Długie jesienne wieczory spędzamy w naszym kąciku relaksu i czytamy bajki. Główną atrakcją na świetlicy stały się piłkarzyki stołowe, nawet dziewczyny rozgrywają mecze z chłopakami. Mimo, że jesienią dni są krótkie w naszej świetlicy nie ma nudy!

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz

 

Miesiąc ten przyniósł nam wiele atrakcji. Nie tylko rozpoczął się nowy rok szkolny ale także mieliśmy okazję brać udział w Gminnych Dożynkach, które odbywały się w Kamieniu Śląskim. Nasza świetlica reprezentowała się w konkursie „Rowerem w dożynkowym korowodzie”. W tym miesiącu rozpoczęła się nowa pora roku – jesień. Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na spacer w celu zebrania darów jesieni oraz na lody.

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz

 

Kolejny miesiąc wolnego czasu rozpoczęliśmy wycieczką na pole golfowe w Kamieniu Śląskim. Dzieci miały możliwość w parach pograć a na koniec zajęć zostały obdarowane kolorowymi piłeczkami. Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi za miłe przyjęcie nas!  Główną atrakcją pierwszych dni sierpnia był wyjazd do kina w Kędzierzynie Koźlu na film Król Lew oraz wizyta w McDonaldzie.

Następny tydzień wakacji rozpoczęła wycieczka rowerowa wraz z Świetlicą z Kamienia Śląskiego na Zakrzowską Szpicę. Nagrodą za trud pokonany podczas przejażdżki było ognisko i kiełbaski. Na zajęciach plastycznych dzieci miały możliwość stworzenia delfinów z kubeczków plastikowych. Natomiast w ramach integracji zostały zorganizowane podchody wraz z Świetlicą Młodzieżową z Kamienia Śląskiego. Na zakończenie tygodnia udaliśmy się do miejscowej biblioteki oraz na basen.

Drugi tydzień sierpnia rozpoczęliśmy aktywnie, ponieważ dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały kwiatki z pestek dyni oraz słonecznika na dożynkową koronę. Jedną z atrakcji tego tygodnia był wyjazd do Opola wraz z Świetlicą z Kamienia Śląskiego. Na początku udaliśmy się rowerami do Gogolina a stamtąd pociągiem do Opola. Celem wycieczki było zwiedzenie Wieży Piastowskiej oraz pobyt na największym placu zabaw. Natomiast na zajęciach kulinarnych dzieci tworzyły pyszne gofry z bitą śmietaną.

Ostatni tydzień wakacji na naszej świetlicy rozpoczął się wyjazdem na basen do Kamienia Śląskiego. Dzieci chętnie także uczestniczyły w wycieczce rowerowej do Tarnowa Opolskiego. Punktem docelowym była tężnia solankowa oraz lody w Sopelku. Tegoroczne wakacje zakończył wyjazd do Wrocławia. Celem podróży było zwiedzenie Kolejkowo (największej makiety kolejkowej w Polsce) oraz warsztaty w Manufakturze „Słodkie Czary Mary”, gdzie dzieci miały możliwość wykonania dużego lizaka o średnicy 10cm.

Wszystko co dobre szybko się kończy… Wypoczęci i z uśmiechem wracamy do szkoły, planując już kolejne wakacje.

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz

 

Rok szkolny się zakończył więc czas zacząć upragnione WAKACJE! Na powitanie zostało zorganizowane ognisko obok naszej świetlicy. Korzystając z pięknej pogody graliśmy w gry na świeżym powietrzu, bawiliśmy się chustą animacyjną oraz wybraliśmy się na basen i lody do Kamienia Śląskiego. Nie zabrakło także prac plastycznych. Dzieci stworzyły kartki wakacyjne, w których zapisują swoje najlepsze wspomnienia. Jak również odwiedziliśmy mieszkańców Domu Spokojnej Starości z własnoręcznie robionymi kwiatkami. Uczestnicy zajęć mieli możliwość wykonania rybek z płyt CD oraz upieczenia pysznych babeczek.

W drugim tygodniu wakacji zostało zorganizowana pogadanka na temat bezpieczeństwa z policjantem na Świetlicy Młodzieżowej w Kamieniu Śl. Na zajęciach kulinarnych królowały swojskie frytki. Natomiast w ramach odpoczynku został zorganizowany dzień bajek.

Trzeci tydzień letniego czasu rozpoczęła wycieczka do zoo. W upalne dni brakowało nam orzeźwienia więc stworzyliśmy pyszną lemoniadę. Na warsztatach plastycznych przenosiliśmy się nad morze natomiast na zajęciach sportowych graliśmy w podchody. Jedną z atrakcji tego tygodnia był wyjazd na rowerach do Kamienia Śląskiego podczas, którego zwiedzaliśmy Zamek Odrowążów oraz hangar z samolotami.

W kolejnym tygodniu przygotowaliśmy pyszną sałatkę owocową. Na zajęciach plastycznych dzieci miały możliwość wykonania kolorowych podkładek pod swoje kubki. Przygotowując się do dożynek, dzieci chętnie tworzyły kwiatki z dyni. Natomiast na zajęciach kulinarnych robiliśmy pyszne naleśniki z nutellą i dżemem. Na zakończenie pierwszego miesiąca wakacji w ramach integracji zostaliśmy zaproszeni przez świetlicę z Kamienia Śląskiego na grilla.

Ten miesiąc był wypełniony atrakcjami i liczymy, że sierpień będzie także udany!

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz

 

W piątek 14 czerwca 2019 r. w Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku zostały zorganizowane warsztaty, na które została zaproszona Emilia Matuszek. Dzieci miały możliwość stworzenia z modeliny zawieszek do kluczy dla swoich ojców z okazji zbliżającego się ich święta. Małe zawieszki a okazało się, że trzeba poświęć trochę czasu aby każdy detal dopracować. Dziękujemy Emilii za poświęcony czas i cenne rady!

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz

 

Z okazji zbliżającego się Święta Naszych Mam w naszej świetlicy zostały zorganizowane warsztaty. Każde dziecko miało możliwość stworzenia serca, które obklejało kolorową wełną lub nitką. Sołectwo Kamionek wraz z Mniejszością Niemiecką zorganizowało dwa konkursy pt.: ,,Ja i moja rodzina” oraz „Z czym kojarzą Ci się Niemcy?”. Dzieci z naszej świetlicy czynnie wzięły udział w konkursach i w krótkim czasie powstały piękne prace.

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz

 

W naszej świetlicy, gdy dopisywała pogoda zostały zorganizowane tory przeszkód jak również graliśmy w gumę na naszym podwórku. Dzieci także chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Zostały przez nich zrobione biedronki, żabki oraz kurki. By umilić sobie czas zostały także zorganizowane zajęcia kulinarne. Podczas, których przygotowywaliśmy wspólnie pyszne naleśniki. Wszyscy byli aktywni podczas zajęć oraz uśmiechnięci.

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz

 

Korzystając z uroków zimy, wykorzystaliśmy czas wolny od szkoły na mnóstwo zabawy. W świetlicy w Kamionku każdy znalazł coś dla siebie. Były zajęcia plastyczne na których stworzyliśmy zimową scenerię, serduszka z masy porcelanowej, śnieżynki oraz śnieżne kule. Powstała także nowa ozdoba naszej świetlicy – bałwanek, który zrobiony został wspólnymi siłami.

W czasie ferii każdy mógł wziąć udział także w konkursie plastycznym pt. „Zimowy pejzaż” – oddane prace zostały wywieszone na gazetce, a zwycięzcy odebrali dyplomy i nagrody.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne, w czasie których upiekliśmy pyszne bułeczki „pizzerinki” oraz gofry z bitą śmietaną i dżemem. Pycha! Każdy włożył spory trud aby nasze potrawy wszystkim smakowały.

Na twarzach wszystkich zagościł uśmiech gdy tylko pojawił się śnieg, dlatego odpowiednio ubrani wyruszyliśmy na dwór, aby ulepić bałwana oraz rywalizować w śniegowych konkurencjach.

Podsumowaniem naszych tegorocznych ferii był wyjazd do kina na film animowany „Ralph Demolka w Internecie” w Kędzierzynie Koźlu. 

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Od początku roku Uczestnicy zajęć w świetlicy w Kamionku intensywnie pracowali. Były różne prace plastyczne, a także rozpoczęto pierwsze  z serii zajęć dotyczących mas plastycznych, mianowicie: piankolinę. Kilka składników, a zabawy co niemiara!

W styczniu obchodzimy bardzo ważne święto, Dzień Babci i Dziadka, dlatego dzieci ze świetlicy w Kamionku dużo czasu poświęciły na przygotowanie prezentów. Były laurki, kwiatki z filcu dla babci oraz ramka dla dziadka. Pracy było sporo, ale na pewno prezenty bardzo się spodobały.

Długie zimowe wieczory umilały gry planszowe i ciepła herbata.

 

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Okres świąt to bardzo wyjątkowy czas, również w Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku trwały intensywne przygotowania. Od początku grudnia pod choinką czekała na rozpakowanie paczka – małe prezenty za pomoc i przygotowanie ozdób na kiermasze oraz przedstawienia na Mikołaja. Z wielką radością wyczekiwaliśmy ostatnich dni aby zobaczyć co skrywa się w środku. Przygotowano także wiele prezentów dla naszych bliskich, a także odbyły się warsztaty świąteczne, w czasie których czas umilały nam kolędy. 

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Pracowite elfy ze Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku postanowiły podzielić się prezentami z Podopiecznym  Domu Spokojnej Starości św. Barbara w  Kamionku. Prezentem były świeczniki z motywem świątecznym, które wraz z życzeniami wywołały wiele uśmiechu.

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

30 listopada z okazji Andrzejek świetlice z Choruli, Strzebniowa, Zakrzowa, Kamionka, a także Nutka Cafe, wybrały się do kina w Kędzierzynie Koźlu. Tym razem był to film animowany pt. „Grinch”. Coraz bliżej Świąt Bożego Narodzenia, więc bajka idealnie wpisała się w klimat świątecznych przygotowań. Morał historii, w której mieszkańcy Ktosiowa oczekują Białego Bożego Narodzenia, a zielony stwór Grinch zrobi wszystko, by je zepsuć, pokazuje, że każdy może poczuć magię świąt i się zmienić. Ta piękna i zabawna historia wszystkim się podobała i wprowadziła w okres świąteczny. 


Oczywiście udaliśmy się także do Mc` Donalda, a później bezpiecznie wróciliśmy do domu. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z udanego wyjazdu!

Opiekunowie świetlic w:
Choruli, Strzebniowie, Zakrzowie,
Kamionku oraz Nutki Cafe

W listopadzie obchodzimy święto misi, również  Świetlica w Kamionku przyłączyła się do tej akcji.  I Ci duzi i Ci mali – wszyscy je kochają, dlatego tego dnia każdy przyszedł do świetlicy z maskotką. Można było usłyszeć historię tej zabawki, a także zagrać w różne zabawy z naszymi pluszakami. Wykonano także pracę plastyczną – białego niedźwiadka, misia, którego lepiej nie spotkać na swojej drodze. Po zakończonej zabawie można było udekorować i spróbować piernikowego misia z czekoladową polewą. Tego dnia, z całą pewnością, królowały misie.

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Kolejne warsztaty, które odbyły się w Domu Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku polegały na wykonaniu kartek świątecznych. Dzieci wspólnie z podopiecznymi wykonały piękne kartki, które mogą podarować lub wysłać bliskiej osobie na święta. Ilość dekoracji i materiałów przygotowanych przez Panią Sonię Strzałek pozwoliła na prawdziwe „kartkowe” szaleństwo. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspólną pracę.

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Świetlica w Kamionku już od początku listopada przygotowywała się na Kiermasz Świąteczny: wykonywano ozdoby, wieńce adwentowe, zbierano dary natury, które następnie wykorzystano do ręcznie robionych dekoracji. Każdy znalazł coś dla siebie: jedni malowali szyszki inni wycinali i przyklejali ozdoby, ale dla wszystkich największą radością było dekorowanie i degustowanie pierników.

Całość naszych wytworów zaprezentowaliśmy 25 listopada 2018 r. na kiermaszu w Kamionku.

Organizatorom bardzo dziękujemy za współpracę.

 

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Świetlica Młodzieżowa w Kamionku wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Dom Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku. Tematem przewodnim było stworzenie jesiennych kompozycji z darów natury: liści, roślin, dyni ozdobnych. Warto podkreślić, że większość zieli pochodziła z ogródków DSS, o które troszczyli się sami podopieczni. Prace z zakresu bukieciarstwa bardzo nam się spodobały. Wnet powstały piękne ozdoby, a jedna z nich stanowi wystrój naszej świetlicy. Za zaproszenie, a także słodki poczęstunek bardzo dziękujemy!

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Deklaracja dostępności

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

Logo NCK Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziadedukoBardzo Młoda Kultura
Początek strony /*====== Moduł dostępności ======*/