Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Mimo ścisłego rygoru sanitarnego zajęcia wakacyjne w Odrowążu przebiegły w miłej i spokojnej atmosferze. Na dzieci czekało wiele kreatywnych propozycji. Podczas zajęć tworzono prace z odpadów recyklingowych np. kubków po jogurcie czy wytłaczanek po jajkach. Z butelek plastikowych i sadzonek kwiatów tworzyły „wiszące ogrody”.

Dla osób, które lubią naturalne i ekologiczne materiały zaproponowano zajęcia z ziarnami, z których tworzono suche bukiety do dekoracji mieszkania.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W Odrowążu w czasie ferii dzieci nie narzekały na nudę. Spędziły ten czas na zabawie i kreatywnym tworzeniu ciekawych prac artystycznych, m. in. na butelkach i na deseczkach tworzyły zimowe krajobrazy metodą decoupage. Na walentynki natomiast wykonały kwiaty z bibuły oraz serca z papieru.

Podczas tych dwóch tygodni nie zabrakło zajęć kulinarnych. dzieci upiekły wiele smakołyków - pizzę słodkie bułeczki z ciasta francuskiego, a na Tłusty Czwartek przepyszne oponki z serem.

Odbyły się też wycieczki – w pierwszym tygodniu do Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie, gdzie miały okazję przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości oraz tworzyć roboty z surowców wtórnych. W drugim tygodniu tygodniu do Krasiejowa, w trakcie której uczestnicy poznali dzieje i ewolucję człowieka oraz ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Korzystając z tego, że mamy karnawał, czas zabawy i tańców zorganizowaliśmy w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu BAL PRZEBIERAŃCÓW dla dzieci, które przebrały się w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek.

Na samym początku odbył się konkurs na najładniejszy strój tegorocznego balu i dalej już tylko czekała  wszystkich szampańska zabawa. Wszystkie dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach za które otrzymywały różne upominki oraz słodycze. Zabawa przebiegła w bezpiecznej i wesołej atmosferze.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Przed świętami w świetlicy w Odrowążu dzieci piekły i dekorowały ciasteczka korzenne na święta Bożego Narodzenia. Po upieczeniu ciasteczek według starego regionalnego przepisu wszystkie dzieci z ochotą przystąpiły do dekorowania, co sprawiło im to wielką frajdę. Ciasteczka które zostały przepięknie ozdobione przez dzieci zostały zabrane przez nich do domu aby podzielić się z bliskimi.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Aby uprzyjemnić sobie długie jesienne wieczory w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu zorganizowaliśmy dla dzieci BAL DYNI. Dzieci mogły przybyć na bal w przebraniu. Dzień przed balem upiekliśmy ciasto dyniowe które było słodkim dodatkiem do herbaty. Wspaniałą niespodziankę zrobiła również jedna z mam i upiekła ciasto dyniowe, które jest tradycyjnym ciastem dyniowym wypiekanym w Mołdawii w tym okresie. Podczas zabawy odbyło się wiele zabaw i konkursów których motywem przewodnim była dynia,za udział w konkursach dzieci otrzymały nagrody rzeczowe.
 
Zabawa była bardzo udana i sprawiła wszystkim dzieciom wiele frajdy.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Wakacje w naszej świetlicy w Odrowążu minęły bardzo szybko, były bardzo udane i aż żal, że nie mogą trwać jeszcze chociaż kilka dni. Spędziliśmy je, co najważniejsze bezpiecznie i na wspaniałej zabawie, chociaż upał dawał nam się czasami we znaki niemiłosiernie, to czas spędzony w naszej świetlicy podczas wakacji był zapełniony mnóstwem różnych atrakcji i nie można było się nudzić.
 
Poniedziałki spędzaliśmy na sportowo grając w piłkę nożną, dwa ognie, siatkówkę plażową lub inne gry na świeżym powietrzu. Wtorki poświęcone były różnym zajęciom plastycznym które rozwijały kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne uczestników wakacyjnych zajęć. W środy dzieci brały udział w zajęciach kulinarnych podczas których piekły smakołyki  ustalone i zaakceptowane  wcześniej przez całą grupę. Czwartki przebiegały pod znakiem aktywności na świeżym powietrzu np.spacer po lesie, podchody, zabawy z wodą, gry towarzyskie dla dzieci na dworze. W piątek inicjatywę podczas zajęć przejmowały dzieci i miały okazję zaprezentować i opowiedzieć o swoich pasjach, kto chciał mógł przedstawić nam swoje zwierzęta i trochę o nich poopowiadać jakie historie z nimi się wiążą. Poznawaliśmy też kraje z których pochodzą nasi koledzy. Niezapomniane było spotkanie z naszym kolegą oraz jego mamą, którzy przyjechali do nas z Mołdawii i wybrali Odrowąż na miejsce swojego zamieszkania przepięknie opowiadali o kraju z którego pochodzą i pokazali nam zdjęcia z ostatnich wakacji, które spędzili w Mołdawii.
 
Byliśmy też w kinie na nowej wersji "Król lew'', film wszystkim bardzo się podobał chociaż część dzieci przyznało,że wersja animowana bardziej im się podobała i była bardziej wzruszająca.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W świetlicy młodzieżowej w Odrowążu podczas warsztatów plastycznych dzieci tworzyły kompozycje kwiatowe dla swoich mam w dowód wdzięczności i w podziękowaniu za trud włożony w ich wychowanie.


Niespodzianki wykonane podczas zajęć w świetlicy uczestnicy warsztatów wręczyli matkom w dniu ich święta w niedzielę 26 maja.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Aby uczcić dzień flagi w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu w dniu 2 maja dzieci miały okazję poznać historię naszych symboli państwowych oraz własnoręcznie wykonać flagę naszego państwa, którą miały umieścić w doniczce na parapecie w swoim pokoju, aby świętować również 3-go maja, dzień w którym powstała pierwsza konstytucja na kontynencie europejskim, a druga na całym świecie po konstytucji amerykańskiej.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W świetlicy młodzieżowej w Odrowążu dzieci tworzyły ozdoby świąteczne, żeby można było udekorować swoje mieszkanie na czas świąt. Ozdoby wykonane przez dzieci były również wspaniałym prezentem wykonanym własnoręcznie dla swoich najbliższych. Zajączki wykonane zostały z filcu, ozdobione wstążkami, oraz motywami wiosennymi.
 
Opiekun świetlicy
Irena Kilisz
W świetlicy młodzieżowej W Odrowążu przed świętami wielkanocnymi dzieci uczyły się trudnej techniki ozdabiania jaj wielkanocnych typowej dla śląska opolskiego-techniki rytowniczej. Na ugotowanych i zafarbowanych jajkach nożykami do tapet skrobały różne wzory kwiatowe. Wymagało to wiele cierpliwości oraz zacięcia artystycznego.
Jednak efekty były doskonale widoczne podczas konkursu kroszonkarskiego, który przeprowadzony był w świetlicy dla wszystkich chętnych, którzy chcieli pochwalić się swoim talentem i umiejętnościami.
 
Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano nagrody, więc nikt nie czuł się poszkodowany.
 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W świetlicy młodzieżowej w Odrowążu powitaliśmy wiosnę warsztatami, podczas których dzieci uczyły się jak w prosty sposób z makulatury wykonać Marzannę z materiałów ekologicznych, nie szkodzących środowisku naturalnemu. Jak karze zwyczaj później spaliliśmy Marzannę na ognisku pod okiem pani z ochotniczej straży pożarnej. Za ciężką pracę i zaangażowanie dzieci otrzymały jajka niespodzianki.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W trakcie karnawału w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu zorganizowaliśmy dla dzieci bal przebierańców. Zaproszeni goście mogli się przebrać w strój dowolnie wymyślonej postaci, lub ulubionej postaci z bajki.

Podczas zabawy uczestnicy balu wzięli udział w różnych zabawach i konkursach, które były przygotowane dla uczestników balu. Najważniejszy był oczywiście konkurs na najładniejsze przebranie, osoby uczestniczące w tym konkursie wszystkie otrzymały nagrody rzeczowe oraz słodycze. Wiele entuzjazmu wzbudził konkurs budowy bałwanków z papieru toaletowego i innych gadżetów, pomysłowość nie znała granic i bałwanki wyszły znakomicie.

Goście przybyli na tą imprezę poczęstowani zostali herbatą i słodyczami, nikt nie opuścił balu bez drobnego upominku.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W  czasie ferii zimowych w Odrowążu nie narzekaliśmy na nudę, pogoda nam dopisała całkiem pięknie sypnęło nam śniegiem, co nie omieszkaliśmy wykorzystać. Bawiliśmy się na śniegu, ulepiliśmy dużego bałwana i tworzyliśmy podczas zajęć kulinarnych bałwanki z pianek.
 
Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy piękne bałwanki z filcu które są ozdobą do doniczek z kwiatami. Z rolek po papierze toaletowym tworzyliśmy króliczki, nie obyło się bez zajęć kulinarnych podczas których uczestnicy zajęć pochwalili się umiejętnościami kulinarnymi i upiekli przepyszne pizze.
 
Na zakończenie wakacji zorganizowaliśmy wyjazd do kina na wybrany przez dzieci film pt. "Ralf demolka w internecie" oraz zorganizowaliśmy zakończenie ferii zimowych z tradycyjnym tortem.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W święta Bożego Narodzenia odwiedzać będą nas znajomi i rodzina, więc zgodnie z tradycją każda dobra gospodyni musi upiec swoje popisowe ciastka, aby mogła nimi poczęstować gości. W świetlicy również postanowiliśmy spróbować swoich sił i upiekliśmy przepyszne tradycyjne korzenne ciastka, charakterystyczne dla okresu bożego narodzenia. Następnie dzieci ciastka udekorowały i zabrały do domu, żeby poczęstować swoich bliskich.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia i jak każdego roku wysyłamy życzenia świąteczne do naszych bliskich, więc w świetlicy młodzieżowej, każdy kto miał taką potrzebę, mógł wykonać kartki świąteczne według własnego pomysłu i wzoru. Kartki wykonane własnoręcznie są niepowtarzalne i mają niesamowity urok i co nie pozostaje bez znaczenia sprawiają naszym bliskim wiele radości.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W tym roku mija sto lat jak nasz kraj odzyskał niepodległość po 123 latach niewoli i heroicznej walki naszych pradziadków o wolność i autonomię naszej Ojczyzny, po zakończeniu pierwszej wojny światowej te nadzieje przybrały realny kształt i Polska znowu zagościła na mapie Europy.
Aby przybliżyć sobie tamte lata zorganizowano na świetlicy cykl zajęć podczas których dzieci poznały historię odzyskania niepodległości przez nasz kraj,robiły róże białe i czerwone do dekoracji oraz czytaliśmy patriotyczne bajki, które opowiadały o tamtych czasach .Na zakończenie całego cyklu zajęć dzieci otrzymały kalendarze adwentowe.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W świetlicy zorganizowano dla dzieci "MIKOŁAJKOWY KONKURS PLASTYCZNY". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić dowolną techniką Mikołaja. Zadanie nie było proste, gdyż każdy uczestnik konkursu miał swoje wyobrażenie o tej postaci, choć tego dobrodzieja wszyscy doskonale znają to widzą go inaczej.


Na samym początku przedstawiono historię prawdziwego Mikołaja biskupa Miry, który urodził się w 270 roku w Patarze na terenie obecnej Turcji. Mikołaj od lat najmłodszych był bardzo dobry i religijny, lubił pomagać biednym, nie sprawiało mu to żadnego problemu, gdyż jego rodzice byli bardzo zamożnymi ludźmi i aby uczcić jego pamięć każdego roku 6 grudnia "ten dobrodziej przynosi nam prezenty".
Wszystkie osoby, które brały udział w konkursie otrzymały od Mikołaja wiele upominków.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W świetlicy w Odrowążu w dzień świętego Andrzeja zorganizowano dla dzieci zabawę andrzejkową podczas której dzieci wyśmienicie się bawiły. Uczestnicy zabawy brali udział w różnych zabawach i konkursach, największym powodzeniem cieszyły się jednak, jak przystało na wieczór andrzejkowy, wróżby które przepowiadają nam nadchodzący rok. Nie mogło zabraknąć najpopularniejszej wróżby - lania wosku, z figury która uformowała się z płynnego wosku wywróżono każdemu jego przyszłość.
Podczas zabawy dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz herbatę, aby zregenerować swoje siły.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Jesienny czas i długie wieczory sprzyjają organizowaniu zabaw, dlatego zorganizowaliśmy w świetlicy BAL DYNI na który zaprosiliśmy dzieci, które miały ochotę na wspólną zabawę. Dzieci które skorzystały z zaproszenia, podczas balu wspaniale bawiły się w różne zabawy i gry zręcznościowe. Dla odważnych przygotowano różne konkursy, za udział w konkursach  wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodycze. Zabawa była bardzo udana i wszyscy czekają już na następną zabawę w andrzejkowy wieczór.
 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Doczekaliśmy się przed świetlicą ładnego parkingu dla samochodów, wykonany jest z kostki betonowej i wygląda bardzo schludnie,dlatego postanowiliśmy wspólnie dołożyć do tego swoje dwa grosze i powymiataliśmy piasek pomiędzy kostkę brukową. Napracowaliśmy się solidnie, pęcherze na dłoniach dały o sobie znać dopiero następnego dnia,ale widok zadbanego i czystego miejsca cieszy nas niesłychanie i warto wykonać każdą pracę ,aby poprawić estetykę swojego otoczenia.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Deklaracja dostępności

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

Logo NCK Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziadedukoBardzo Młoda Kultura
Początek strony /*====== Moduł dostępności ======*/