Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

W trakcie wakacyjnych zajęć w Strzebniowie dzieci wybrały się w kreatywno–edukacyjną podróż po świecie. Wyposażeni w paszporty, odpowiednie ubrania oraz kufry na pamiątki udały się na wyprawę. Odwiedziły wiele  ciekawych miejsc na wszystkich kontynentach.

Zawitały do afrykańskiej wioski, nurkowały na Wielkiej Rafie Koralowej, poznawały kulturę Chin,  świętowały urodziny w Meksyku, tkały peruwiańskie dywaniki, tworzyły indiańskie łapacze snów, bawiły się na weneckim karnawale, sprawdzały jak się żyje w Indiach… Na zakończenie wykonały ramki na wakacyjne Zdjęcia.

Opiekun Katarzyna Wystrach-Blaut

Tegoroczne ferie w Strzebniowie dzieci spędziły bardzo aktywnie. Bardzo dużo zajęć związanych było z sportowymi rozgrywkami. Był turniej tenisa stołowego, gdzie uczestnicy zostali podzieleni ze względu na przedział wiekowy. Było układanie wieży z jak największej ilości kubeczków, jednak  największą frajdą było jej zdmuchnięcie. Oprócz tego odbyły się zajęcia kulinarne oraz prace manualne. Dzieci również uczestniczyły  w wyjeździe  do Krasiejowa.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

W czwartkowe popołudnie 5 grudnia 2019 r. w świetlicy młodzieżowej w Strzebniowie odbyło się spotkanie mikołajkowe, które zgromadziło jak co roku dużą grupę najmłodszych uczestników. Specjalnie przygotowane przedstawienie pt. "Kot w butach" wręcz porwało wszystkie dzieci do wspólnego śpiewania, odgadywania i zabawy.

Tuż po zakończonym przedstawieniu specjalnie do wszystkich dzieci przyleciał Mikołaj. Nie zabrakło wspólnych zdjęć radości, uśmiechu i świątecznej atmosfery.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Kolejne popołudnie z dynią w roli głównej za nami. Tym razem w poniedziałek 28.10.2019 r. spotkaliśmy się z dziećmi z Zakrzowa i Strzebniowa. Najpierw, jak zawsze, przygotowaliśmy ciasto na placuszki. Masa przygotowana, patelnia się grzeje… a my bierzemy się do zajęć artystycznych. Tym razem robiliśmy urocze, jesienne strachy na wróble z papierowych talerzyków. Kleimy, zdobimy a z kuchni dochodzą cudowne aromaty!

W końcu na stole lądują talerze z rumianymi  placuszkami! No i nareszcie nadszedł czas na degustację! Pycha!!! Placuszki znikają raz, dwa. I znowu pada pytanie: "a zostało coś jeszcze"?

Prowadzące warsztaty
Ewa Kremer i Katarzyna Wystrach-Blaut

Co to nuda??? Nie mamy pojęcia, tego na pewno nie czuliśmy podczas tegorocznych wakacji. Były zajęcia kulinarne, sportowe, majsterkowanie i nie tylko. Podczas tegorocznych wakacji odwiedziliśmy opolskie zoo, Studio Polskiej  Piosenki w Opolu oraz kino Helios, gdzie obejrzeliśmy film animowany Król lew 2. Podczas wakacji odbyły się również warsztaty plastyczne "Kwiaty z foamiranu", które poprowadziła p. Katarzyna Wystrach - Blaut z zaprzyjaźnionej świetlicy w Choruli.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

W sobotę 8.06.2019 r. świetlica młodzieżowa przy współpracy z dzielnicą Gogolin - Strzebniów oraz lokalnym stowarzyszeniem zorganizowały spotkanie z okazji Dnia dziecka. Najmłodsi mieli możliwość zobaczenia wozu strażackiego, sprzętu gaśniczego jak również uczestniczyły w wielu konkursach. Nie zabrakło również słodkich niespodzianek od organizatorów oraz malowania twarzy przez wolontariuszki...

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Dnia 15 maja obchodziliśmy kolejny ciekawy dzień - święto polskiej niezapominajki. Dzieci wysłuchały krótkiej historii owego święta, no a później... nie mogło zabraknąć twórczych zajęć - były niezapominajki z papieru, odbijanie rączek i wiele innych atrakcji... Każdy zabrał pamiątkowy bukiecik niezapominajek do domu.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

W kwietniu w naszej świetlicy obyło się wiele fajnych zajęć. Dzieciaczki uczestniczyły w zorganizowanych przez tutejsze stowarzyszenie, zarząd dzielnicy oraz świetlicę warsztatach wiosenno - wielkanocnych, podczas których wykonane zostały ozdoby, które były do nabycia podczas Kiermaszu wielkanocnego. Nie zabrakło "koralikowego szału". Świetlica wzięła również udział w konkursie "Ozdabiamy Plac Benedyktyński na Wielkanoc".

Życzymy Państwu zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie rodzinnym.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

"Gaiczek zielony
Pięknie przystrojony
W czerwone wstążeczki
Przez śliczne dzieweczki.
A ten gaik z lasu idzie.
Dziwują się wszyscy ludzie
Idzie po lipowym moście
Przypatrują mu się goście..."

Przygotowania do wiosny ruszyły pełną parą - dzieci wraz z opiekunem zrobiły piękny gaiczek - symbol wiosny, na którym nie mogło oczywiście zabraknąć kwiatów, wstążeczek itp. Oprócz gaika dzieci wykonały wiosenne kwiaty podczas zajęć plastycznych, którymi ozdobiona została nasza świetlica.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Końcówkę lutego spędziliśmy bardzo aktywnie - były rozgrywki  tenisa stołowego, bilarda oraz ulubione wśród dzieciaków piłkarzyki. A w przerwie między rozgrywkami były również chęci na gry stolikowe.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Bardzo szybko upłynęły tegoroczne ferie zimowe, ale wcale się nie nudziliśmy. Było dużo zajęć manualnych oraz rozwijających umiejętności logicznego myślenia. Były zajęcia plastyczne, koralikowe prasowanki,  wiele gier planszowych. A na zakończenie  wyjazd do kina w którym uczestniczyło 11 osób.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Deklaracja dostępności

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

Logo NCK Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziadedukoBardzo Młoda Kultura
Początek strony /*====== Moduł dostępności ======*/