W ramach współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Leśnicy pracownice Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie prowadziły warsztaty na Górze św. Anny obok Domu Pielgrzyma. W warsztatach brali udział nastolatkowie o lekkim lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności intelektualnej z potrzebą kształcenia specjalnego, którzy są uczestnikami Programu Erazmus +. Współuczestnicy pochodzili z Czech, Chorwacji, Niemiec, Luksemburga, no i oczywiście z Polski (Leśnica i Puck). Wspólnym językiem do porozumienia był język niemiecki. Pracownice GOK wykonywały wspólnie z nastolatkami kwiaty/broszki z ziaren oraz czarownice na miotle ze słomy. Wszystkim uczestnikom bardzo podobały się prowadzone warsztaty, a my również bardzo dziękujemy za ciekawie spędzony czas w takowym gronie.

Opiekun świetlicy
Ewa Kremer