Dnia 16 września 2021 r. grupa 54 członków UTW pojechała na wycieczkę do opactwa Cystersów w Henrykowie i pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, które zwiedziliśmy z przewodnikami.

Około 20 osób było zaangażowanych w przygotowanie stoiska promującego UTW  5 września 2021 roku podczas corocznych dożynek. Hasło naszego stoiska to  "Emerytura to czas na realizację marzeń i pasji". Prezentowaliśmy na nim zdjęcia , wyroby na szydełku i drutach, obrazy malowane i haftowane, przetwory, kwiaty, warzywa i owoce z naszych ogrodów. Częstowaliśmy gości ciastami upieczonymi przez nasze koleżanki. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

Dnia 13 lipca 2021 roku nastąpiło uroczyste przekazanie kluczy do nowej siedziby UTW  w siedzibie Centrum Usług Społecznych przy Placu Dworcowym 2 przez Pana burmistrza Joachima Wojtalę członkom zarządu stowarzyszenia.

Dziękujemy i cieszymy się, że mamy miejsce w którym jesteśmy u siebie. 

Wykład prof. Franciszka Marka 30 czerwca 2021 roku na temat wybitnych Ślązaczek zorganizowany przez UTW na dużej sali GOK-u w Gogolinie cieszył się dużym zainteresowaniem. 


Była to kolejna część cyklu  pt. "Wkład Polaków w kulturę Polski i Europy" tym razem o Św. Jadwidze Śląskiej, Marii Kuntz - astronomce  i innych niezwykłych kobietach.
To kolejny wykład prof. Marka który będzie można odsłuchać na naszej stronie internetowej.

Wojsławice koło Niemczy, do których pojechaliśmy 23.06.2021 r. to arboretum o powierzchni ponad 60 ha. Zachwycaliśmy się tam kolorami, fakturą , rozmaitością  urzekających roślin, śpiewem ptaków, kojącym spokojem. Większość osób wróciła do domu z nowymi roślinami do własnych ogrodów.