Ostatnie w lutym  ( 28.02. ) spotkanie  to prelekcja niezwykłego  podróżnika Krzysztofem Lisowskim z Opola. Tym razem posłuchaliśmy relacji z 4 tygodniowej wyprawy do północnej Etiopii. Kraju wysokich gór, niezwykłych zabytków chrześcijaństwa przyjętego przez Etiopię w IV wieku, pięknych krajobrazów i niewyobrażalnej dla nas biedy.

Dnia 24.02. w urzędzie miasta wręczono nam dotację w kwocie 15.000 zł  na działalność kulturalną stowarzyszenia czyli dofinansowania wielu spotkań i wycieczek w 2024 roku.

Poznaliśmy wyjątkową osobę. Dnia 21.02. spotkaliśmy się w Nutka Cafe z panią Sabiną Kuchnią, która opowiedziała historię swojego ponad 20 letniego chorowania, szczęśliwie zakończonego przeszczepu wątroby i nowym rozdziale życia. Pani Sabina jest aktywną działaczką na rzecz transplantacji, uczestniczką międzynarodowych spotkań . Jest  mistrzynią Polski, Europy i świata w pływaniu wśród ludzi po transplantacjach.

Razem z Radą Młodzieżową Gogolina zorganizowaliśmy 15 lutego spotkanie z posłem Adamem Gomołą. Na spotkaniu byli obecni burmistrz i z-ca burmistrza panowie Joachim Wojtala i Krzysztof Reinert, przewodniczący Rady Gminy Piotr Czok, przewodniczący Rady Seniorów Jan Nadbrzeżny, członkowie UTW , młodzież klas 7 i 8 oraz inni mieszkańcy powiatu krapkowickiego.
Interesujące spotkanie dotyczące bieżących prac sejmu i problemów zgłaszanych przez uczestników spotkania.

IMG 20240215 WA0011

Od lat Zespół Rekreacyjno - Sportowy w Gogolinie zaprasza nas (12.02.) na śledzikowy marsz z kijkami. Tym razem zaczynaliśmy w Parku Bioróżnorodności w Gogolinie. Przejechaliśmy autobusem do Dąbrówki i tam  mokrym, wiosennym lasem  dotarliśmy na Szpicę . Historię i legendy związane z tym miejscem opowiedziała dyr. biblioteki Ewa Wiora. Zwieńczeniem imprezy był poczęstunek i tańce w Parku Bioróżnorodności w Gogolinie