Obrowiec: Zawieszki dla mam

24 maja 2022 r. dzieci i młodzież wykonywali w Obrowcu prezenty dla mam - zawieszki z filcu

Obrowiec: Sadzenie ziemniaków
Dzięki uprzejmości Państwa Marii i Joachima Szampera w czwartek 28 kwietnia 2022 r. odbyło się sadzenie ziemniaków w Obrowcu. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki Pani Ewy z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie.
Wspólnymi siłami został obsadzony spory kawałek pola, a na koniec pracy Państwo Kaptur przygotowali uczestnikom słodki poczęstunek za co serdecznie dziękujemy!
Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie projektu pt. „Integracja dawniej i dziś” w ramach działań „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko" – edycja 2022.

Obrowiec: Koszyczki na drobiazgi

We wtorek 26 kwietnia 2022 r. uczestnicy zajęć Świetlicy Wiejskiej w Obrowcu tworzyli własnoręcznie koszyczki na małe drobiazgi.

Obrowiec: Świetlicowy Dzień Ziemi

21 kwietnia 2022 r. dzieci z Świetlicy Wiejskiej w Obrowcu świętowały Dzień Ziemi. Z tej okazji sprzątały najbliższe otoczenie, tworzyły pracę plastyczną oraz zostały nagrodzone dyplomami i małym poczęstunkiem.

Obrowiec: Wielkanocne stroiki

Uczestnicy zajęć w Świetlicy Wiejskiej w Obrowcu rozpoczęli przygotowania do Świąt Wielkanocnych i tworzyli piękne stroiki.

Warsztaty kroszonkarskie w Obrowcu

30 marca 2022 r. w Obrowcu odbyły się warsztaty kroszonkarskie z twórczynią ludową – Panią Barbarą Herok organizowane wspólnie z Centrum Usług Społecznych w Gogolinie.