Uprzejmie informujemy, iż w dniach 11-15.10.2021 r. świetlica młodzieżowa oraz CAW w Choruli będą nieczynne z powodu remontu.

Wakacje w Choruli

W czasie wakacji w Świetlicy nie można się było nudzić, nawet w czasie letniego wypoczynku. Dużo się działo! Były zajęcia artystyczne, teatralne, podróże palcem po mapie i nie tylko... Uczestnicy poznali kilku sławnych artystów oraz lokalne tradycje. Byli w parku rozrywki w Wilkowicach, poznawali uroki Kamienia Śląskiego, bawili się w Twierdzy Nysa. Wakacje zakończyły się wyjazdem do opolskiego kina na film pt. "Wyrolowani". Szkoda, że ten czas tak szybko minął...

Warsztaty dla uczniów PSP w Malni z okazji Dnia Matki

W piątek 21 maja 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Malni odbyły się warsztaty dla uczniów klas I - III, z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Dzieci przygotowywały zawieszki, wisiorki dla mam z suszonych roślin zalewanych żywicą. Z wielkim zaangażowaniem i starannością dobierały kwiatki, tworzyły kompozycje, które potem zostały zalane żywicą. W trakcie warsztatów powstały przepiękne dzieła, które z pewnością ucieszą wszystkie mamy... Warsztaty poprowadził pracownik GOK w Gogolinie - pani Katarzyna Wystrach-Blaut.

Tłusty Czwartek

W piątek 5 lutego 2021 r. pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie spotkali się w świetlicy młodzieżowej w Choruli by nakręcić materiał video z okazji Tłustego Czwartku. W filmie zaprezentowany został przepis na tradycyjne pączki, oraz krok po kroku pokazano jak je przygotować. 

Wakacje w Choruli dobiegły końca. W warunkach reżimu sanitarnego, też bardzo ciekawie i twórczo spędzono czas. Powstało wiele pięknych prac, uczestnicy zajęć dowiedzieli się ciekawych rzeczy…

Organizer z puszki, magnes z wytłaczanek, obraz z gazetowych rurek – tak z takich niepotrzebnych rzeczy można stworzyć piękne i użyteczne przedmioty. Dzieci dowiedziały się kim był Picasso, czym jest kubizm, dlaczego Van Gogh obciął sobie ucho. Nie straszna im igła i nitka, które potrafią wyczarować cuda - torebkę, plecak czy lalkę.

W czwartki budowano dom marzeń, projektowano ogród, a w czasie podróżniczych zajęć  uczestnicy spotkali się z faraonem w starożytnym Egipcie, a także odwiedzili Peru z uroczymi lamami.

Opiekun świetlicy 
Katarzyna Wystrach-Blaut