Odrowąż: Wakacje już za nami

W świetlicy młodzieżowej w Odrowążu wakacje minęły bardzo pracowicie. Uczestnicy zajęć poznaliśmy różne techniki plastyczne oraz dużo czasu spędzili na zabawie na świeżym powietrzu. Poznaliśmy nowe zabawy i gry towarzyskie. Zaprosili dzieci z Choruli na warsztaty rękodzieła ludowego, podczas których poznały technikę wyplatania kwiatów z ziaren. Byli również z rewizytą w świetlicy młodzieżowej w Choruli i tam poznali technikę tworzenia biżuterii z żywicy.

W czasie wakacji nie marnowano czasu. Dzieci uczyły się  przydatnej sztuki szydełkowania oraz wyplatania makramy.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty podczas których dzieci uczyły się tworzyć lalki z włóczki oraz skrzaty z filcu.

Pamiętając o nadchodzącym święcie plonów podczas wakacji uczestnicy przygotowali również wieniaczki na dożynki gminne.

Nie zapomniano również o zwierzakach dlatego niektóre zajęcia odbywały się z ich obecnością. Wszyscy poznali wiele ciekawych i zabawnych historii z nimi związanych.

Dbali również o czystość otoczenia sprzątając i pieląc teren wokół świetlicy.

 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Mimo ścisłego rygoru sanitarnego zajęcia wakacyjne w Odrowążu przebiegły w miłej i spokojnej atmosferze. Na dzieci czekało wiele kreatywnych propozycji. Podczas zajęć tworzono prace z odpadów recyklingowych np. kubków po jogurcie czy wytłaczanek po jajkach. Z butelek plastikowych i sadzonek kwiatów tworzyły „wiszące ogrody”.

Dla osób, które lubią naturalne i ekologiczne materiały zaproponowano zajęcia z ziarnami, z których tworzono suche bukiety do dekoracji mieszkania.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W Odrowążu w czasie ferii dzieci nie narzekały na nudę. Spędziły ten czas na zabawie i kreatywnym tworzeniu ciekawych prac artystycznych, m. in. na butelkach i na deseczkach tworzyły zimowe krajobrazy metodą decoupage. Na walentynki natomiast wykonały kwiaty z bibuły oraz serca z papieru.

Podczas tych dwóch tygodni nie zabrakło zajęć kulinarnych. dzieci upiekły wiele smakołyków - pizzę słodkie bułeczki z ciasta francuskiego, a na Tłusty Czwartek przepyszne oponki z serem.

Odbyły się też wycieczki – w pierwszym tygodniu do Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie, gdzie miały okazję przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości oraz tworzyć roboty z surowców wtórnych. W drugim tygodniu tygodniu do Krasiejowa, w trakcie której uczestnicy poznali dzieje i ewolucję człowieka oraz ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Korzystając z tego, że mamy karnawał, czas zabawy i tańców zorganizowaliśmy w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu BAL PRZEBIERAŃCÓW dla dzieci, które przebrały się w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek.

Na samym początku odbył się konkurs na najładniejszy strój tegorocznego balu i dalej już tylko czekała  wszystkich szampańska zabawa. Wszystkie dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach za które otrzymywały różne upominki oraz słodycze. Zabawa przebiegła w bezpiecznej i wesołej atmosferze.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Przed świętami w świetlicy w Odrowążu dzieci piekły i dekorowały ciasteczka korzenne na święta Bożego Narodzenia. Po upieczeniu ciasteczek według starego regionalnego przepisu wszystkie dzieci z ochotą przystąpiły do dekorowania, co sprawiło im to wielką frajdę. Ciasteczka które zostały przepięknie ozdobione przez dzieci zostały zabrane przez nich do domu aby podzielić się z bliskimi.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena