I miesiąc wakacji w Zakrzowie

Minął już pierwszy miesiąc wakacji w świetlicy w Zakrzowie. Podczas zajęć panie tworzyły różne cudeńka - kwietniki z makramy, zabawki dla piesków, breloczki do kluczy oraz kompozycje z piasku i muszelek.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Zakrzów: Wyplatanie makramy

W Zakrzowie, podczas zajęć w świetlicy panie uczyły się wyplatania makramy. Za pomocą sznurka panie wyczarowały piękne wiszące kwietniki, które wykorzystają w domach do dekoracji.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena.

Zakrzów: Sadzenie kwiatów
W związku z tym, że zimna Zośka już za nami i przymrozki w nocy nam już nie grożą, w świetlicy w Zakrzowie podczas zajęć panie miały okazje posadzić pelargonie do doniczek i zabrać je do domu, aby przez całe lato zdobiły parapety na dworze i uprzyjemniały im letnie dni.
Opiekun świetlicy Kilisz Irena.

Zakrzów: Palmy wielkanocne
W świetlicy wiejskiej w Zakrzowie przed niedzielą palmową przeprowadzono warsztaty rękodzieła ludowego i mieszkanki Zakrzowa tworzyły palmy wielkanocne, które wykorzystane będą w nadchodząca niedzielę do poświęcenia w kościele. Palmy te chronią domostwa przed nieszczęśliwymi zdarzeniami oraz w szczególności są ochronią dla  domu przed uderzeniem pioruna podczas burzy.
Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Zakrzów: Warsztaty krosoznkarskie

W poniedziałek 15 marca 2022 r. mieszkańcy Zakrzowa mieli okazję wykonać tradycyjne kroszonki, podczas spotkania z twórczynią ludową – Panią Barbarą Herok. Zajęcia odbyły się w ramach współpracy GOK w Gogolinie z Centrum Usług Społecznych w Gogolinie.