Projekt „Rośliny w tradycje wplecione” skierowany jest do dzieci i nastolatków, młodzieży, rodziców/opiekunów, seniorów oraz do nauczycieli i animatorów kultury działających na terenie Gminy Gogolin.
Realizowany będzie od kwietnia do czerwca 2021 r. w ramach tegorocznej wiosennej edycji Eduko – Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Opolskie.
Projekt składać będzie się z 7 części:
1. Spacery ziołowe dla dzieci i młodzieży z wykonaniem wianków z zebranych roślin.
2. Warsztaty dla dzieci i młodzieży tworzenia obrazów i zakładek do książek z zasuszonych roślin zebranych wcześniej podczas spacerów.
3. Warsztaty tworzenia biżuterii z wykorzystaniem ziół i kwiatów zalanych w żywicy dla pracowników GOK w Gogolinie oraz przedstawicieli partnerów.
4. Warsztaty wyplatania makramy dla pracowników GOK w Gogolinie oraz przedstawicieli partnerów.
5. Warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z wyplatania makramy wraz z sadzeniem ziół w wykonanych kwietnikach.
6. Wystawa z zebranych zdjęć pt. „Dawne ogrody z opolskiej zagrody”.
7. Wydanie pocztówek z motywem regionalnych ziół i kwiatów wraz z nazwami w gwarze śląskiej.

Szczegóły już wkrótce!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie został laureatem tegorocznej wiosennej edycji konkursu na realizację przedsięwzięć Eduko – Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Opolskie. Zaproponowany przez nas projekt „Rośliny w tradycje wplecione” uzyskał dofinansowanie w wysokości 7 920 zł.

Z okazji Światowego Dnia Chorego życzymy wszystkim chorym i cierpiącym szybkiego powrotu do zdrowia, cierpliwości w pokonywaniu choroby, optymizmu, nadziei oraz wewnętrznej pogody ducha w przyjmowaniu tego wszystkiego, co zwiąże się z chorobą życzy Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie wraz pracownikami oraz Opiekun Gogolińskiego Klubu Seniora – Marta Wiora.

Dzień Kobiet

Zapraszamy do udziału w ankiecie dotyczącej potrzeb i potencjału lokalnej społeczności w zakresie usług społecznych w Gminie Gogolin:

https://gogolinmieszkancy.webankieta.pl/