W czwartkowe popołudnie 25 marca 2021 r. pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury rozdawali na ulicach Gogolina ręcznie wykonane palmy wielkanocne. Akcja cieszyła się dużą aprobatą wśród mieszkańców. Ponadto przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury została stworzona wystawa pokonkursowa VII Gminnego Konkursu Kroszonkarskiego i Zdobienia Jaj Wielkanocnych im. Jerzego Lipki „Wielkie dzieło na małej skorupce”. Mimo panującej pandemii mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do podtrzymywania wielkanocnych tradycji.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie podjęli inicjatywę pomalowania wielkich kroszonek, które ozdobiły Gminę Gogolin w trakcie tegorocznych Świąt Wielkanocnych. W trakcie zdobienia wykorzystywane zostało tradycyjne wzornictwo ludowe charakterystyczne dla naszego regionu. To kolejny z elementów promocji opolskich kroszonek - wielkich dzieł na małych skorupkach.

W czwartek 18 marca 2021 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie obradowało jury VII Gminnego Konkursu Kroszonkarskiego i Zdobienia Jaj Wielkanocnych im. Jerzego Lipki „Wielkie dzieło na małej skorupce”.
W środę 17 marca 2021 r w Gminnym Centrum Kultury w Gogolin obradowało jury Gminnego Konkursu „Śląskie Beranie 2021”. Mimo, że osoby biorące udział nie mogły zaprezentować się bezpośrednio na naszej scenie, członkowie komisji oceniającej obejrzeli filmy dostarczone przez uczestników konkursu.

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie zorganizował koncert z okazji Dnia Kobiet pt. „Muzyczny upominek dla Karoliny”. Tegoroczna impreza ze względów bezpieczeństwa odbyła się w formule online.