Odrowąż: Łapacze snów
W świetlicy w Odrowążu odbyły się warsztaty rękodzieła, podczas których panie tworzyły modne obecnie łapacze snów, które posłużą im do dekoracji okien lub ścian.
Opiekun świetlicy Kilisz Irena.

Odrowąż: Sadzenie kwiatów
Zimni ogrodnicy już za nami, więc mamy nadzieję, że noce będą już ciepłe i nadszedł już czas, aby pomyśleć o wysadzeniu kwiatów na zewnętrzne parapety i ozdobić nasze domy kwiatami. W świetlicy w Odrowążu wyhodowano na parapecie sadzonki własnych pelargonii, więc podczas zajęć w świetlicy panie posadziły kwiaty do skrzynek balkonowych, które ozdobią parapety w świetlicy. Każda z pań zabrała również kwiaty ze sobą do domu, aby ozdobić również nimi swoje domy. Panie obsadziły pelargoniami również klomby na placu wiejskim.
Opiekun świetlicy Kilisz Irena.

Odrowąż: Kwiaty dla Mamy
W związku z nadchodzącym świętem wszystkich mam w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu 24 maja 2022 r. zorganizowano warsztaty florystyczne dla dzieci podczas których dzieci wspólnie z mamami tworzyły bukiety, które mają umilić mamom ich święto i docenić ich nieoceniony trud i wysiłek  włożony w wychowanie swoich pociech.
Opiekun świetlicy Kilisz Irena.

Odrowąż: Niespodzianka dla mamy

W świetlicy młodzieżowej w Odrowążu 23 maja 2022 r. podczas zajęć dzieci wykonały dla swoich mam breloczki do kluczy. Wiadomo, że mamy ponad wszystko najbardziej cenią te upominki, które stworzone są przez ich pociechy własnoręcznie i mamy nadzieję, że w ten sposób rozwiązano problem zaginionych kluczy. Breloczki wykonano z materiałów ekologicznych, więc wpisują się w obecne trendy modowe i sprawią mamom wiele radości.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena.

Odrowąż: Sadzenie ziemniaków

Gdy zapytamy dzieci skąd się biorą ziemniaki, coraz więcej nam odpowie, że z marketu bądź targu. W dniu 27 kwietnia 2022 r. w Odrowążu odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne z cyklu „Jak powstaje ziemniak?”, w trakcie którego pani Ania z filii w Choruli Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie opowiedziała o tym popularnym i zdrowym warzywie.


Dzięki uprzejmości państwa Adriana i Teresy Macha dzieci miały okazję zapoznać się z narzędziami używanymi do prac polowych oraz własnoręcznie posadzić ziemniaki.

Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie projektu pt. „Integracja dawniej i dziś” w ramach działań „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko" – edycja 2022.