Kamień Śląski: Wyjazd do Opola

W czwartkowe popołudnie zorganizowano wyjazd do Opola dla podopiecznych świetlicy w Kamieniu Śląskim. Uczestnicy wycieczki zobaczyli film pt. "Jak rozmawiać z psem" oraz odwiedzili Manufakturę Słodkości Bonominka, gdzie mieli okazję wykonać własnoręcznie lizaki, a także dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat pracy karmelarza.

Opiekun świetlicy
Ewa Kremer

Kamień Śląski: Siła Kobiet 30+

Świetlica młodzieżowa w Kamieniu Śląskim serdeczne zaprasza Panie na cykl spotkań pt. „Siła kobiet 30+”. Spotkania będą odbywać się od 18 października w każdy I i III poniedziałek miesiąca w godz. 13:00 - 16:00.

Koniec wakacji w Kamieniu Śląskim

Końcówka wakacji w świetlicy w Kamieniu Śląskim, to przede wszystkim aktywności: plastyczne, sportowo – rekreacyjne i wakacyjne wojaże.

Zorganizowano między innymi: warsztaty tworzenia ludzików z gałęzi owijanych włóczką i warsztaty tworzenia lampionów makramowych; zawody w budowaniu w piasku; wycieczkę rowerową na Kanapeje i „Wilczy Dół” oraz wycieczkę pociągiem do Opola na film „Wyprawa do dżungli”. Wszystkie aktywności sprawiły nam wiele radości i z całą pewnością wspomnienia pozostaną na długo. A teraz czas wrócić do szkolnych murów. Życzymy wielu miłych spotkań w świetlicy w nadchodzącym okresie jesienno – zimowym…

Opiekun świetlicy
Ewa Kremer

Wakacyjny czas...

Półmetek wakacji już dawno za nami, ale jeszcze trochę czasu na wspólne chwile pozostało. Dzieci w Kamieniu Śląskim bardzo dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu: wspólna gra w „zaklepywankę”, formowanie w piasku, podchody i rowerowe wojaże – to jest to, co lubią najbardziej. W świetlicowe popołudnia towarzyszy im również: papierowa wiklina, fryzjerskie popołudnia i różne prace plastyczno – kreatywne – szczególnie z wykorzystaniem darów natury.

Dnia 11 sierpnia 2021 r. odbyła się wycieczka rowerowa na Zakrzowską Szpicę. Wrażeń nie brakowało. Na szczycie Szpicy odczytano legendę związaną z tym miejscem. Nie zabrakło wspólnych „leśnych” zabaw i przygód.

Opiekun świetlicy
Ewa Kremer

Wycieczka do Nysy
5 sierpnia 2021 r. odbyła się całodniowa wycieczka do Nysy, w której udział wzięli uczestnicy wakacyjnych zajęć w świetlicach w Choruli, Górażdżach, Kamionku i Kamieniu Śląskim. Pomimo deszczowej aury był to udany dzień.
W programie wyjazdu znalazły się m. in. multimedialna trasa turystyczna, zwiedzanie podziemnych korytarzy i bunkrów, mnóstwo nietypowych zabaw i konkurencji oraz bardzo ciekawa forteczna gra terenowa.

Opiekun świetlicy
Ewa Kremer