Akademia języka i nauki Prima w CIT

W dniach 13 i 14 lipca 2022 r. Centrum Informacji Turystycznej w Gogolinie odwiedzili uczestnicy wakacyjnych zajęć w Akademii języka i nauki Prima z Krapkowic. Dzieci obejrzały film o gminie Gogolin, wysłuchały legendy na temat Karlika i Karolinki, dowiedziały się wielu informacji na temat tradycyjnych wzorów opolskich, miały okazję skorzystać z turystycznej budki ze stemplem a także zwiedziły najciekawsze miejsca w Gogolinie.

Magnes turysty

Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie przystąpił do projektu Magnes Turysty.


Magnesy są formą pamiątki ale także stanowią okazję do kolekcjonowania ich z różnych zakątków Polski w tym również z Gogolina. Magnesy można kupić w cenie 5 zł w Centrum Informacji Turystycznej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie (Plac Dworcowy 5).


Mapa punktów sprzedaży i miejsc biorących udział w akcji dostępne są pod adresem: www.magnesturysty.pl.

Podróże kiedyś i dziś

Od kiedy ludzie podróżują? Jakie miejsca były celem pierwszych wojaży? Jakie środki transportu do tego wykorzystywano? Jak wyglądała historia przemieszczania się począwszy od wynalezienia koła i udomowienia konia, wynalezienie maszyny parowej aż po podbój kosmosu?


O tym wszystkim usłyszeli w środę 27 października 2021 r. uczestnicy spotkania turystyczno – podróżniczego pt. „Podróże kiedyś i dziś”, które poprowadził pasjonat podróży, miłośnik lokalnej historii - pan Wawrzyniec Jasiński. Prelekcji towarzyszyła wystawa fotografii pt. “Środki transportu naszych przodków”.


Organizatorem wydarzenia Było Centrum Informacji Turystycznej w Gogolinie działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie.

Wizyta turystów z Łodzi

We wtorek 20 lipca 2021 r. Centrum Informacji Turystycznej w Gogolinie odwiedziła grupa turystów z Łodzi. Do naszego miasta przywiodła ich pieśń „Poszła Karolinka do Gogolina”, którą wspólnie przy akordeonowym akompaniamencie odśpiewali przed pomnikiem Karlika i Karolinki. W trakcie wizyty nie zabrakło również ciekawostek na temat atrakcji turystycznych gminy, oraz projekcji najnowszych filmów promocyjnych.

Wśród gości nie zabrakło miłośników tradycyjnego rękodzieła, sztuki kroszonkarskiej i szydełkowania. Szczególny zachwyt wzbudziły ręcznie wykonane dekoracje okienne oraz wystawa kroszonek.

Wizyta Klubu Seniora z Łodygowic

W środę 7 lipca 2021 r. Gminę Gogolin odwiedzili członkowie Klubu Seniora z partnerskiej gminy Łodygowice. Wycieczkę po gminie rozpoczęło spotkanie przy kawie w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Gości uroczyście przywitał Burmistrz Gogolina – Joachim Wojtala. W trakcie spotkania zostały wyświetlony film promocyjny Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim oraz film przedstawiający walory przyrodnicze Gminy Gogolin. Podczas wizyty w Gogolinie nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Karlika i Karolinki.