A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Sprawozdanie z działalności Świetlicy Młodzieżowej  w Strzebniowie za pierwsze półrocze 2015 roku

 

                Nowy rok dzieci  i młodzież uczęszczający do świetlicy rozpoczęli od  pogadanki o tym czy mamy wpływ na to jaki będzie nadchodzący rok , nie zabrakło również postanowień noworocznych. Kolejnym punktem była pomoc ptakom w czasie zimy. Pod nadzorem opiekuna dzieci wykonały karmik dla ptaków po czym ustalono grafik dokarmiania a zapisom nie było końca.

       

 

Z okazji dnia Babci i Dziadka dzieciaczki przygotowały lampiony z jabłuszek, które zabrali do domu.

                Kolejną atrakcją dla dzieci był zorganizowany wyjazd  na bal w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie poprowadzone zostały różne konkursy i zabawy

 

                Podczas ferii świetlica zorganizowała również wyjazd do kina na bajkę "Królowa Śniegu". Z wyjazdu skorzystało około 15 uczestników świetlicy, a po kinie nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w mc'donalds.

    

 

                Świetlica zorganizowała również warsztaty kulinarne, podczas to których dzieciaczki nauczyły się wyrabiać ciasto na pizze, a pomysły na łączenie dodatków po prostu się nie kończyły.

   

 

                Kolejną atrakcją była nauka zasad gry w bilarda, - starsi koledzy uczyli młodszych, a później odbyły się rozgrywki

 

Kolejnym ważnym punktem była organizacja sprzątania placu zabaw wokół świetlicy i wykonanie gazetki  tematycznej z okazji  dnia ziemi

 

 

                Świetlica zorganizowała również warsztaty robienia zajączków z siana, które cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Warsztaty miały na celu zacieśnienia więzi dziecko - rodzic- dziadkowie. Prace wystawione zostały podczas kiermaszu wielkanocnego.

  

 

                Na kolejnych warsztatach poprowadzonych przez opiekuna świetlicy uczestnicy poznali tajniki wyplatania  papierowej wikliny

               

                Dzielnica Gogolin - Strzebniów, Stowarzyszenie działające w Strzebniowie wraz z świetlicą zajęły się organizacją dnia dziecka, w spotkaniu uczestniczyło około 40 dzieci. Nie zabrakło poczęstunku, gier i zabaw oraz po raz pierwszy malowanie twarzy oraz skręcanie balonowych zwierzaczków.

 

  

                Oprócz tego każdego dnia uczestnicy mieli możliwość pod okiem opiekuna odrabiania zadania domowe.  Prowadzone były różnego typu konkursy  z wykorzystaniem gier planszowych.

Lipiec i sierpień to długo oczekiwany czas przez dzieciaki i dla nich właśnie świetlica przygotowuje wiele atrakcji.

 Na czas wakacji świetlica opiekowała się  żółwiem  z Przedszkola nr 3 w Gogolinie

 

 Przez cały ten okres organizowane były wyjścia na basen, wyjazd do kina,

  

 warsztaty kulinarne, plastyczne

 

 piesze wycieczki po okolicy, a oprócz tego każdego dnia różnego typu rozgrywki sportowe na świeżym powietrzu, najważniejszym punktem wakacji była wizyta w zaprzyjaźnionej świetlicy w Zakrzowie gdzie prowadzone były warsztaty językowe

  

 i wiele wiele innych atrakcji.

   

Wrzesień i październik to czas złotej polskiej jesieni, w której to uczestnicy zajęć świetlicowych  wogóle się nie nudzili, gdyż były wyjścia na spacery by nazbierać dary jesieni, a później stworzyć z nich różne prace, ale również  rozgrywki piłki nożnej na wyrysowanym wcześniej boisku oraz próby tworzenia ogromnych mydlanych baniek.

 

W listopadzie odbywało się bardzo wiele mini turniejów - bilard, tenis stołowy, z których wyłoniono świetlicowych mistrzów :).  organizowano również zajęcia z papierowej wikliny, z której wyplatano koszyczki i wianki

  

                Grudzień  rozpoczął się wizytą św. Mikołaja, w której uczestniczyło ok. 50 dzieci, każde dziecko otrzymało paczuszkę przygotowaną przez dzielnicę oraz stowarzyszenie w niej działające.

     

 

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony