A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

…taki tytuł nosił koncert, który odbył się 17 czerwca br. na stadionie MKS w Gogolinie z okazji 20-lecia traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską a Niemcami. W pierwszej części koncertu zaprezentował się Tomasz Dolski – finalista tegorocznego programu stacji POLSAT Must Be The Music. Tylko muzyka. Drugą część programu artystycznego przygotował zespół Thomasa Godoja. Artysta wygrał w 2008 roku niemiecką edycję Idola – Deutschland sucht den Superstar.

 

Tomasz Dolski – wirtuoz skrzypiec – wykonał znane utwory w swej araranżacji, porwał publiczność takimi jak soundtrack filmu Pirates of the Caribbean, czy Smooth Criminal Michaela Jacksona. Fani oszaleli na punkcie młodego skrzypka, który budził podziw, zachwyt, szacunek… W trakcie koncertu parę razy zszedł ze sceny, by obdarować zebranych swym zdjęciem opatrzonym autografem. Mimo to chętnych do zrobienia sobie zdjęć z Tomkiem i uzyskania od niego autografu wciąż było wielu. Artysta z przyjemnością spędzał czas z fanami jeszcze długo po koncercie.

Po występie Tomasza Dolskiego prowadzacy imprezę Leon Malcharczyk, zaprosił na scene organizatorów, współorganizatorów i gości specjalnych tej imprezy, którzy chętnie zabrali głos popierając inicjatywę tego typu współpracy, a byli to: Konsul – Peter Eck , Burmistrz Krapkowic - Andrzej Kasiura, Burmistrz Gogolina - Joachim Wojtala, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego - Józef Kotyś, Przewodniczący Zarządu TSKN na Śląsku Opolskim – Norbert Rasch, Starosta Strzelecki – Józef Swaczyna.

Drugą część programu artystycznego przygotował na ten wieczór zespół Thomasa Godoja. Artysta wygrał w 2008 roku niemiecką edycję Idola – Deutschland sucht den Superstar. Thomas pochodzi z Rybnika, mając lat 8 wyjechał z rodziną do Niemiec. Nie ukrywa jednak polskich korzeni i w swym repertuarze posiada również utwory w ojczystym języku. Jego pierwsza płyta „Plan A” uzyskała w Niemczech status płyty platynowej, druga „Richtung G” spotkała się z równie pozytywnym przyjęciem. Występuje głównie w Niemczech, Austrii i Szwecji, na Polskiej scenie zawitał pierwszy raz, ale publiczność od razu go pokochała i to nie tylko nastolatki, lecz każdy kto lubi popowo – rockowe brzmienia. Artysta świetnie czuł się na gogolińskiej scenie wśród swych „starych” (którzy podróżują za nim na każdy koncert) jak i „nowych” fanów. Podczas koncertu rozdawał gadżety związane z jego zespołem, sam również wykonał część utworu z publicznością, nie ze sceny, a z tymi dla których tu przybył z trawnika stadionu. To było wielkie przeżycie dla zebranych wokół Thomasa. Chętnie rozdawał autografy, udzielał wywiadów i pozował do zdjęć.

W ten ciepły piątkowy wieczór publiczność zgromadzona na stadionie, można śmiało powiedzieć, iż uczestniczyła w niepowtarzalnym widowisku muzycznym. Tomek Dolski po raz pierwszy występował na Śląsku, Thomas Godoj w Polsce. Z pewnością na długo wrażenia pozostaną w sercach widowni, takiego koncertu nie da się zapomnieć.

Zobacz galerię zdjęć...

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony