A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

kapela1Z początkiem wakacji zakończył się pierwszy rok działalności "Wędrującej kapeli" z Gogolina. Spotkania, których odbyło się 25, przybrały formę audycji muzycznych ze wspólnym śpiewem i pląsami. Uczestniczyło w nich około 700 dzieci, dla których te spotkania były nową formą edukacji i ekspresji muzycznej.  Po wakacjach Kapela planuje kontynuowanie działań-spotkań z dziećmi.

 Pomysł utworzenia kapeli zrodził się wśród członków sekcji muzycznej Akademii Trzeciego Wieku. Jednak potrzeby zmieniły jej cele. Obecnie spotkania przybierają formę audycji muzycznych i odbywają się w przedszkolach i szkołach. Oprócz głównego tematu zajęć, kapela przygrywa do wspólnego śpiewu, tańców i pląsów. W skład Wędrującej kapeli wchodzą muzycy zawodowi, amatorzy, członkowie gogolińskich zespołów chóralnych, muzykujące dzieci i młodzież.Program obejmuje:
1.Wakacje Fryderyka Chopina
2.Muzyka do tańca.
3.Wielogłosowość


Zainteresowanych zorganizowaniem zajęć muzycznych w swojej placówce prosimy o kontakt z opiekunem Kapeli panią Elżbietą Klimas – nr tel. (77)4666265, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.PODSUMOWANIE PIERWSZEGO ROKU DZIAŁALNOŚCI

Pierwszy rok działalności"Wędrującej kapeli" z Gogolina zakończył się jednocześnie z końcem roku szkolnego 2010/2011. Dnia 27 czerwca 2011r. Kapela zagrała w Przedszkolu Stowarzyszeniowym w Kamionku. Spotkania miały formę audycji muzycznych ze wspólnym śpiewem i pląsami. Pierwszy występ "Wędrującej kapeli" miał miejsce 9 czerwca 2010r. Spotkań odbyło się 25. Uczestniczyło w nich około 700 dzieci, dla których te spotkania /szczególnie wspólne śpiewy i pląsy/ były nową formą edukacji i ekspresji muzycznej.

Po wakacjach Kapela planuje kontynuowanie działań-spotkań z dziećmi.

Pozdrawiam, życzę pogodnych wakacji.

Elżbieta Klimas.

 

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony