A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

IMG 2187 SmallW dniach 28-29 lipca 2012 r. nasza gmina świętowała XXII Dni Gogolina pod honorowym patronatem MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO . W tym roku dni miasta miały szczególny charakter z uwagi na obchody 45- lecie nadania praw miejskich i odsłonięcia pomnika Karolinki i Karlika a także 20 – lecia kontaktów partnerskich pomiędzy miastem Schongau i Gogolin.

Zaoferowany program artystyczno-kulturalny adresowany był do szerokiego grona odbiorców i mamy nadzieję, że mieszkańcy miasta i gminy Gogolin oraz goście znaleźli w nim coś dla siebie.
Sobotnie popołudnie upłynęło pod hasłem „Karlikowe Hody – spotkanie z tradycją i kulturą łowiecką" w ramach projektu . W programie m.in. występy sygnalistów, prezentacje psów myśliwskich, wystawa trofeów myśliwskich oraz pokaz sokolnictwa, gdzie można było niemal spojrzeć drapieżnikom w oczy.

Wspaniały koncert Galowy zagrały Orkiestra StadtKapelle z zaprzyjaźnionego miasta Schongau z Niemiec oraz Orkiestra Dęta Górażdże Cement S.A. z Choruli. Prezentacje artystyczne wykonał również barwny zespół „Galicja" z Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży we Lwowie. Muzyczną niespodzianką była Karolina Jakiel.
Podczas dwudniowych obchodów ziemi gogolińskiej znalazły się także atrakcje dla dzieci, liczne gry i zabawy, lunapark, ogródki gastronomiczne oraz Uśmiechnięte Miasteczko – kącik dla najmłodszych przygotowany wspólnie przez instytucje kultury - Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminy Ośrodek Kultury w Gogolinie.
Wieczorem na scenie zagościł laureat programu telewizyjnego TVP2 „The Voice of Poland" – Damian Ukeje! Zdolny Szczecinianin zaprezentował piosenki o oryginalnym , rockowym brzmieniu. Tradycyjnie do późnych godzin wieczornych można było bawić się przy muzyce zespołu „Kameleon".

II GOGOLIŃSKIE SPOTKANIE KAROLIN I KAROLÓW

Drugi dzień uroczystości rozpoczęła konkursowa parada postaci nawiązujących do Karolinki i Karlika zorganizowana z okazji 45. rocznicy nadania praw miejskich i odsłonięcia pomnika Karolinki i Karlika. Zjazd został zorganizowany w ramach projektu II urodziny Karoliny i Karola.

logo 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Wydarzenie kulturalne pt. „W Gogolinie jak w rodzinie – urodzinowe spotkanie Karolin i Karolów" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Barwna parada przebierańców, zaproszonych gości , w tym mieszkańców gminy noszących imię Karoliny i Karola, na czele z mistrzyniami jeździectwa zrzeszonego w Klubie Jeździeckim „Lewada" z Zakrzowa, przeszła na Stadion Miejski w Gogolinie.
O godz. 16.00 na głównej scenie Burmistrz Gogolina bardzo serdecznie przywitał wszystkich zaproszonych gości, uczestników parady z sołectw, zarządów dzielnic gminy Gogolin, przedszkoli, szkół , jednostek gminnych, mieszkańców gminy o imieniu Karoliny i Karole oraz pozostałych uczestników imprezy , którzy zdecydowali się to niedzielne popołudnie spędzić razem z nami. Po oficjalnym otwarciu odbyło się w ramach projektu pt: „W Gogolinie jak w rodzinie – urodzinowe spotkanie Karolin i Karolów" spotkanie przy urodzinowej kawie, podczas którego Burmistrz Gogolina, Przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie oraz samorządowcy z miast partnerskich częstowali kołoczem upieczonym w formie gigantycznego wielkiego napisu „Karolinka – Karlik".
Uroczystości niedzielne uświetniły występy orkiestry StadtKapelle z Schongau , zespółu RIVIERAS z Ostrawy , dzieci i młodzieży z Centrum Twórczości i Dzieci i Młodzieży „Galicja" ze Lwowa oraz Nazara Sawko – zwycięzcy ukraińskiej edycji programu promującego młode talenty muzyczne . Pan Damian Holecki to gwiazda TVS SILESIA „Jak w siódmym niebie koncert dla Ciebie" przyjął zaroszenie i wystąpił dla rozgrzanej już muzycznie publiczności.
Wisienką na torcie w niedzielny wieczór był zespół The Backwards z Bratysławy, który wskrzesił świetność muzyki „z tamtych lat" – czyli repertuar zespołu The Beatles !
Do późnych godzin wieczornych zabawa trwała w rytm muzyki zespołu RIVERAS.

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony