A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Mroźne, niedzielne popołudnie, 09 grudnia, ubiegło w bardzo świątecznej atmosferze, bowiem hala im. B. i Z. Blautów zmieniła się w wielki, bożonarodzeniowy kiermasz.
Mikołajowe obrzędy rozpoczął występ dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej w nr 3 w Gogolinie. Natomiast taneczny program mikołajowy zaprezentowały gogolińskie mażoretki.

W ramach warsztatów plastycznych pt.: Jak wykonać swoją ozdobę na choinkę przybyłe dzieci wykonały łańcuchy papierowe i inne ozdoby, którymi udekorowały choinkę przy akompaniamencie zespołu ELECTRONICS-MAN.

Podczas muzycznych prezentacji można było zaopatrzyć się w piękne ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez świetlice młodzieżowe, środowiskowe, kluby i stowarzyszenia z Gminy Gogolin.

Po raz pierwszy w tym roku przeprowadzono konkurs dla sołectw, zarządów dzielnic, LGD, świetlic, szkół i przedszkoli na najlepszą potrawę bożonarodzeniową i ozdobę świąteczną. Prace poddane zostały ocenie jury. Wyłoniono laureatów na najlepszą potrawę bożonarodzeniową. Pierwsze miejsce zajęła dzielnica Strzebniów, drugie dzielnica Karłubiec i trzecie sołectwo Obrowiec. Pierwsze miejsce w kategorii najlepsza ozdoba świąteczna zajął Dom Spokojnej Starości „Święta Barbara" w Kamionku, drugie miejsce zajęła filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Choruli, natomiast trzecie miejsce DFK Gogolin.

Czas oczekiwania na przyjście Świętego Mikołaja umilały gry i zabawy dla dzieci. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie świątecznej muzyki.
Rodzice i nauczyciele ze szkoły podstawowej nr 3 w Gogolinie przygotowali kawiarenkę dla zmarzniętych uczestników kiermaszu, w której można było zakupić przepyszne wypieki i ogrzać się przy aromatycznej kawie.

Śmiechu i radości dzieci nie było końca gdy przyszedł ten oczekiwany gość – Święty Mikołaj!

Mikołaj wraz z pomocnikami hojnie obdarowali cukierkami i książeczkami licznie przybyłe dzieci.
Organizatorami kiermaszu byli Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, PSP nr 3 w Gogolinie, Zespół Rekreacyjno-Sportowy w Gogolinie i Urząd Miejski w Gogolinie.

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony