Ostatnie warsztaty dot. projektu "Z tradycją przez święta - kiermasz Bożonarodzeniowy połączony z warsztatami świątecznymi".

Ostatnie warsztaty dotyczące w/w projektu odbyły się w świetlicy w Malni. Jak zwykle było wielu chętnych. Podopieczni świetlicy wraz z mamami, pod kierunkiem prowadzących, upiekli i udekorowali piękne ale i bardzo smaczne pierniczki świąteczne. Najpierw trzeba było ciasto dobrze wyrobić, rozwałkować i wykrawać różnymi foremkami gwiazdki, serduszka, aniołki ... . Potem już tylko upiec, udekorować i można już jeść! Na ten moment wszyscy czekaliśmy.
To już były 7, a zarazem ostatnie warsztaty dotyczące wyżej wymienionego projektu. Łącznie wzięło w nich udział ok. 150 osób. upiekliśmy ciast i pierników świątecznych z 20 kg mąki. Wypróbowaliśmy kilkanaście przepisów. Ile było przy tym radości, zabawy i smacznych przeżyć kulinarnych - tego nikt nie policzy. Folder z przepisami na świateczne wypieki będzie dostepny podczas Kiermaszu Mikołajkowego organizowanego w naszym Centrum Kultury.

Opiekunka Świetlicy w Malni
Barbara Herok