A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

30 sierpnia w Roztoczniku odbyły się Dożynki Gminy Dzierżoniów, na które pojechała delegacja z Gminy Gogolin wraz z Miejską Młodzieżową Orkiestrą Dętą oraz zespołem Mażoretek ArriVa.
Tradycyjnie obchody Święta Plonów rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w kościele pw. św. Józefa w Roztoczniku. Następnie korowód dożynkowy na czele z grupą mażoretek ArriVa z Gogolina oraz Miejską Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Gogolina udał się na teren Centrum Sportowo- Rekreacyjnego. W korowodzie brały udział również oficjalne delegacje, wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz oraz starosta powiatu dzierżoniowskiego Janusz Guzdek oraz przedstawiciele poszczególnych sołectw.

Część artystyczna rozpoczęła się misterium chleba. Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala wręczył wójtowi Dzierżoniowa Markowi Chmielewskiemu koronę dożynkową, wykonaną przez twórczynie ludowe z Gogolina.
Kolejnym punktem obchodów Święta Plonów były występy artystyczne. Wspaniale na scenie zaprezentowała się Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, wielkimi owacjami przyjęto występ naszych mażoretek ArriVa. Uczestnictwo w dożynkach było okazją do przybliżenia tradycji rolniczych Dolnego Śląska.

 

Ferie 2019

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony