A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Wspaniałe wypieki, bogate i różnorodne stoiska, konkursy to wszystko przygotowano na dorocznym Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się  13 marca 2016r.


Jarmark należy już do najważniejszych imprez kulturalnych, w kalendarzu Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie i przyciąga rzesze mieszkańców i gości. Sponsorem głównym Jarmarku Wielkanocnego 2016 była firma GAZ-SYSTEM S.A.

 

 

00001
00001 00001
00002
00002 00002
00003
00003 00003
00004
00004 00004
00005
00005 00005
00006
00006 00006
00007
00007 00007
00008
00008 00008
00009
00009 00009
00010
00010 00010
00011
00011 00011
00012
00012 00012
00013
00013 00013
00014
00014 00014
00015
00015 00015
00016
00016 00016
00017
00017 00017
00018
00018 00018
00019
00019 00019
00020
00020 00020
00021
00021 00021
00022
00022 00022
00023
00023 00023
00024
00024 00024
00025
00025 00025
00026
00026 00026
00027
00027 00027
00028
00028 00028
00029
00029 00029
00030
00030 00030
00031
00031 00031
00032
00032 00032
00033
00033 00033
00034
00034 00034
00035
00035 00035
00036
00036 00036
00037
00037 00037


W tym roku Hala Sportowa im. Bernarda i Zygfryda Blautów w Gogolinie – Karłubcu, gdzie odbywał się Jarmark tętniła życiem. Punktualnie o godz. 14.00 dorośli, młodzież i dzieci rozpoczęli artystyczne zmagania w V Gminnym Konkursie Kroszonkarskim i Zdobienia Jaj Wielkanocnych im. Jerzego Lipki. Owocem konkursu są zawsze wspaniałe kroszonki zdobione tradycyjną metodą rytowniczą, ale również kolorowe pisanki, gdzie fantazja twórców nie miała granic.


Nie był to jedyny konkurs organizowany na dorocznym Jarmarku. Jednocześnie odbywał się również „Konkurs na Babę Wielkanocną i Wypieki Świąteczne”, na który przygotowano 16 imponujących wypieków. Dominowały wielkanocne baby piaskowe i drożdżowe, nie zabrakło jednak zajęcy z ciasta,  i innych wielkanocnych fantazji. Zorganizowano również „Konkurs na Ozdobę Wielkanocną”, do której zgłosiło się 14 uczestników.

Wspaniale i kolorowo prezentowały się liczne stoiska, które przygotowali:
1.    Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie    
2.    Kawiarenka PSP Nr 3 w Gogolinie
3.    Jan Paterak – ozdoby z brzozy
4.    Klub Seniora w Gogolinie
5.    Świetlica Środowiskowa w Obrowcu
6.    Świetlica Środowiskowa w Gogolinie
7.    Sylwia Andrejszyn
8.    Kornelia Debernic
9.    Seney – Aneta Hońka
10.    Pracownia Precjoza Julia Białas
11.    Kwiaciarnia pod Aniołem z Obrowca
12.    Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie
13.    Alina Baumgartner
14.    Dzielnica Gogolin – Karłubiec
15.    Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gogolinie
16.    DSS Św. Barbara Kamionek    
17.    Wiklina Kozioł
18.    Środowiskowy Dom Samopomocy w Krapkowicach
19.    Zespół Szkół w Gogolinie
20.    P. Irena Jasińska
21.    Warsztat Terapii Zajęciowej w Krapkowicach
22.    Sołectwo Obrowiec
23.    Twórczyni Ludowa Grażyna Czekała
24.    T&M Deko

                        
               
W ramach współpracy partnerskiej stoiska przygotowały również miasta partnerskie z Gminy Łodygowice,  Jablunkova, Dzierżoniowa, Kysuckego novego Mesta, którzy prezentowali nie tylko ozdoby wielkanocne, ale również miejscową sztukę ludową.

00001
00001 00001
00002
00002 00002
00003
00003 00003
00004
00004 00004
00005
00005 00005
00006
00006 00006
00007
00007 00007
00008
00008 00008
00009
00009 00009
00010
00010 00010
00011
00011 00011
00012
00012 00012
00013
00013 00013
00014
00014 00014
00015
00015 00015
00016
00016 00016
00017
00017 00017
00018
00018 00018
00019
00019 00019
00020
00020 00020
00021
00021 00021
00022
00022 00022
00023
00023 00023
00024
00024 00024
00025
00025 00025

 


Organizatorzy Jarmarku Wielkanocnego przygotowali także bogaty program artystyczny. Wystąpiły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 1 oraz z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Gogolinie, mistrzowie śląskiej gwary – zwycięzcy gminnej edycji konkursu „Śląskie Baranie”,  Oddziała przedszkolny z Publicznej Szkoły w Malni oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Malni. Na scenie zaprezentowali się również uczniowie kółka muzycznego z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gogolinie, a także Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Zespół Mażoretek „Arriva” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie. ”
Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Urząd Miejski w Gogolinie i Zespół Rekreacyjno – Sportowy w Gogolinie.


Wyniki V Konkursu Kroszonkarskiego i Zdobienia Jaj Wielkanocnych im. Jerzego Lipki:
Komisja konkursowa w składzie:
1.    Halina Nabrdalik – przewodnicząca
2.    Edeltrauda Krupop – członek
3.    Rozalia Czekała – członek
4.    Marta Wiora – członek
5.    Waltrauda Wicher – członek
6.    Barbara Jaskólska – członek

Przyznała następujące miejsca:
 Kategoria wiekowa do 12 lat (szkoła podstawowa ):
I miejsce:
•    Małgorzata Komandzik
•    Julia Matuschek
II miejsce:
•    Weronika Radajewska
•    Julia Przybyła
III miejsce:
•    Damian Niepala
•    Anna Gorzel
•    Izbela Guth

Kategoria wiekowa od 12 do 16 lat (gimnazjum):
I miejsce:
•    Daniela Junghardt
•    Justyna Simon
•    Magdalena Czekała
II miejsce:
•    Teresa Radajewska
•    Monika Wojciechowska
•    Marta Komandzik
•    Natalia Woźnica
•    Karolina Grobosz
III miejsce:
•    Dagmara Schyma
•    Weronika Kasperek
•    Angelika Guth 
Wyróżnienie:
•    Julia Reinert


Kategoria wiekowa od 16 i dorośli:
I miejsce:
•    Irena Simon
•    Andrea Grabeus
•    Patrycja Landas
•    Mariola Blania
II miejsce:
•    Elżbieta Pazur
•    Wioleta Obrzud
•    Gizela Śmieszek
III miejsce:
•    Zyta Junghardt
•    Monika Maciąg 
•    Urszula Mazur
•    Patryk Blania
Wyróżnienie:
•    Ewa Szczęsna

00001
00001 00001
00002
00002 00002
00003
00003 00003
00004
00004 00004
00005
00005 00005
00006
00006 00006
00007
00007 00007
00008
00008 00008
00009
00009 00009


Wyniki Konkursu na Ozdobę Wielkanocną:
Komisja konkursowa w składzie:
1.    Krystian Kubilas – przewodniczący
2.    Dorota Kłeczek – członek
3.    Małgorzata Malkusz – członek
4.    Jolanta Zakrawacz – członek


Przyznała następujące miejsca:
I miejsce:
•    Świetlica Środowiskowa Gogolin
•    Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie
II miejsce
•    Sołectwo Chorula
•    Sołectwo Górażdże
III miejsce
•    Dzielnica Gogolin Karłubiec
•    Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie


Wyróżnienia:
I stopnia:
•    Stowarzyszenie „Piękny Skrawek Gogolina” Strzebniów
•    Klub Seniora w Gogolinie
•    Sołectwo Odrowąż
•    Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu Śląskim
•    Publiczne Przedszkole Nr 3 w Gogolinie
•    Publiczna Szkoła Podstawowa w Malni
•    Sołectwo Obrowiec
II stopnia:
•    Sołectwo Obrowiec
•    Sołectwo Kamionek
•    Świetlica Młodzieżowa w Zakrzowie
•    Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie
•    Sołectwo Dąbrówka

1. PSP nr 3 w G...
1. PSP nr 3 w Gogolinie 1. PSP nr 3 w Gogolinie
2. Stowarzyszen...
2. Stowarzyszenie 2. Stowarzyszenie
3. Świetlica Śr...
3. Świetlica Środowiskowa Gogolin 3. Świetlica Środowiskowa Gogolin
4. Klub Seniora...
4. Klub Seniora w Gogolinie 4. Klub Seniora w Gogolinie
5. Sołectwo Dąb...
5. Sołectwo Dąbrówka 5. Sołectwo Dąbrówka
6. Świetlica Mł...
6. Świetlica Młodzieżowa w Zakrzowie 6. Świetlica Młodzieżowa w Zakrzowie
7. PSP Malnia
7. PSP Malnia 7. PSP Malnia
8. Sołectwo Cho...
8. Sołectwo Chorula 8. Sołectwo Chorula
9. Publiczne Pr...
9. Publiczne Przedszkole nr 3 9. Publiczne Przedszkole nr 3
10. PP nr 1 w G...
10. PP nr 1 w Gogolinie 10. PP nr 1 w Gogolinie
11. Sołectwo Ka...
11. Sołectwo Kamionek 11. Sołectwo Kamionek
12. PSP Kamień ...
12. PSP Kamień Śląski 12. PSP Kamień Śląski
13. Sołectwo Od...
13. Sołectwo Odrowąż 13. Sołectwo Odrowąż
14. Sołectwo Gó...
14. Sołectwo Górażdże 14. Sołectwo Górażdże
15. Gminna Bibl...
15. Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie 15. Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie
16. Dzielnica K...
16. Dzielnica Karłubiec 16. Dzielnica Karłubiec

 

Konkurs na „Babę wielkanocną i wypieki świąteczne”

I miejsce Koło DFK Gogolin;

I miejsce Sołectwo Malnia;

I miejsce Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie;

II miejsce Sołectwo Obrowiec;

III miejsce Sołectwo Górażdże.

Konkurs na „Babę wielkanocną i wypieki świąteczne”

I miejsce Koło DFK Gogolin;

I miejsce Sołectwo Malnia;

I miejsce Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie;

II miejsce Sołectwo Obrowiec;

III miejsce Sołectwo Górażdże.

Wyróżnienia:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie,
  • Sołectwo Kamionek,
  • Sołectwo Odrowąż,
  • Sołectwo Zakrzów,
  • Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie,
  • Sołectwo Chorula, Dzielnica Gogolin – Strzebniów,
  • Klub Seniora w Gogolinie,
  • Sołectwo Dąbrówka,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Gogolinie,
  • Sołectwo Kamień Śląski.

00001
00001 00001
00002
00002 00002
00003
00003 00003
00004
00004 00004
00005
00005 00005
00006
00006 00006
00007
00007 00007
00008
00008 00008
00009
00009 00009
00010
00010 00010
00011
00011 00011
00012
00012 00012
00013
00013 00013
00014
00014 00014
00015
00015 00015

Zajęcia w GOK

Zajęcia w GCK

Facebook



Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad

Początek strony