W środę 17 marca 2021 r w Gminnym Centrum Kultury w Gogolin obradowało jury Gminnego Konkursu „Śląskie Beranie 2021”. Mimo, że osoby biorące udział nie mogły zaprezentować się bezpośrednio na naszej scenie, członkowie komisji oceniającej obejrzeli filmy dostarczone przez uczestników konkursu.
Do udziału zostały zaproszone przedszkola oraz szkoły Gminy Gogolin. Poziom przygotowanych tekstów gawędziarskich i scenek rodzajowych był w tym roku bardzo wysoki.
Jury w składzie: Edeltrauda Krupop, Marta Wiora, Ewa Kremer, przyznało następujące miejsca:
Kategoria monologi – przedszkola:
I miejsce: Filip Sławicki (Oddział Przedszkolny w Zakrzowie przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Gogolinie) w monologu „Pszczoły” – opiekun Sabina Broj
II miejsce: Wojciech Mnich (Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie Oddział zamiejscowy w Górażdżach) w monologu „Zeflik – kneflik” opiekun - Irena Sczakiel
III miejsce: uczeń (do wiadomości organizatora) Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie Oddział zamiejscowy w Górażdżach w monologu „Dawne czasy” - opiekun p. Irena Sczakiel
Kategoria scenki rodzajowe – przedszkola:
I miejsce: Publiczne Przedszkole nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie w scence rodzajowej pt. „Kapliczka na łąkach” - wystąpili: Anna Gogolok, Szymon Jagiella, Hanna Jarosławska, Kewin Kanak, Kacper Kluge, Malwina Schynol, Antoni Pyka, Adam Tietz, Wojciech Wieszala, Zuzanna Wieszala, Michał Zdzuj – opiekun: Gizela Sapok
I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Malni - Oddział Przedszkolny w scence rodzajowej pt. „Szkubanie pierza” – opiekun: Anna Pospiech
II miejsce: Oddział Przedszkolny w Zakrzowie przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Gogolinie w scence rodzajowej pt. „Żuraw i czapla” – wystąpili: Nadia Hulik, Wiktoria Gorzel, Tobiasz Gorzel, Michał Porada – opiekun: Sabina Broj
III miejsce: Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie w scence rodzajowej: „O ołmie, ołpie i nudelzupie” – wystąpili: Tomasz Kozioł, Hanna Nowak, Weronika Schneider, Daniel Dończyk, Lena Krawiec – opiekun: Maria Nędza
Kategoria monologi – klasy I – III szkół podstawowych:
I miejsce: Oliwia Wiencek (Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Malni) w monologu „Moj papa muzykant” – opiekun Danuta Grobosz
II miejsce: Julia Blaut (Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Malni) w monologu „Pierwej przi rymoncie”– opiekun Danuta Grobosz
III miejsce: Milena Nowak (Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Malni) w monologu „Ło modzie i ło pogodzie” – opiekun Danuta Grobosz
III miejsce: Wiktoria Krawiec (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie) w monologu „Calineczka z Dąbrówki Małej” – opiekun Izabela Bieńczak, Michaela Grochla
III miejsce: Bartosz Widera (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie) w monologu „Frutti di mare” – opiekun Izabela Bieńczak, Michaela Grochla
III miejsce: Maja Dziadek (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie) w monologu „Lyń” – opiekun Izabela Bieńczak, Michaela Grochla
Kategoria scenki rodzajowe – klasy I – III szkół podstawowych:
I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie w scence rodzajowej pt. „Wili i Rita”- wystąpili: Piotr Bęben, Eliza Boguszewska, Emilia Kozdraś – opiekun: Izabela Bieńczak, Michaela Grochla
II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w im. Jana Brzechwy w Gogolinie w scence rodzajowej pt. „Zakrzowskoł Szpica” – wystąpili: Anna Mulorz, Eryk Mainka, Sebastian Gorzellik, Fabian Grabeus, Oliver Ledwoń, Ewa Mulorz, Anna Wiora – opiekun: Sylwia Kowolik, Magdalena Cieślik
Kategoria monologi – klasy IV – VIII szkół podstawowych:
I miejsce: Emilia Przemus (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Kamieniu Śląskim) w monologu „Ło festach w Kamionku” – opiekun Danuta Wojtyra
I miejsce: Damian Spallek (Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Malni) w monologu „Zdalne życie” – opiekun Łukasz Wojtkiewicz, Elżbieta Szczepanik
II miejsce: Karolina Bomba (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie) w monologach „Zeflik Kneflik” i „Szczewiczek” – opiekun Izabela Bieńczak, Michaela Grochla
II miejsce: Jakub Kubiczek (Stowarzyszeniowa Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Górażdżach) w monologu „Moja pierwszoł rajza na Niemcy” – opiekun Ewa Pilarska
III miejsce: Magdalena Bęben (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie) w monologu „Adam i Ewa” – opiekun Anna Feilert
III miejsce: Mateusz Szmit (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w im. Jana Brzechwy w Gogolinie) w monologu „Dożynki to po noszemu żniwniołk” – Magdalena Cieślik, Sylwia Kowolik
III miejsce: Paweł Szmit (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w im. Jana Brzechwy w Gogolinie) w monologu „Utopek” – Magdalena Cieślik, Sylwia Kowolik
Wyróżnienie: Lena Płaskura (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie) w monologach „Na Lipę” i „Na zdrowie” – opiekun Izabela Bieńczak, Michaela Grochla
Wyróżnienie: Emila Szefer (Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Malni) w monologu „Fajer u ołmy” – opiekun Łukasz Wojtkiewicz, Elżbieta Szczepanik
Wyróżnienie: Dawid Doleżych (Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Malni) w monologu „Jął i bal” – opiekun Łukasz Wojtkiewicz, Elżbieta Szczepanik
Wyróżnienie: Anna Szmit (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w im. Jana Brzechwy w Gogolinie) w monologu „Wiadomojści – śląskie bajery” – Magdalena Cieślik, Sylwia Kowolik