zwiastunWycieczka do parku wodnego, teatrzyk dla dzieci, robienie sałatki to część planu ferii zimowych w świetlicy w Choruli. Świetlica czynna była od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 14:00.

Dzieci nie brakowało, zabawy także! Bogaty plan urozmaicił czas wolny od szkoły. Dlatego tak wiele dzieci przychodziło z ciekawością, co też dzisiaj będziemy robić. Największą furorę zrobiło kino. W czwartek 26.01.2012r. razem z podopiecznymi świetlic z Malni i Odrowąża pojechaliśmy do Opola do kina na film „Alwin i wiewiórki 3".

Innego dnia robiliśmy sałatki owocowe. Każdy przyniósł pełną torbę owoców, w tym były też jogurty, polewy owocowe, ale największą frajdę zrobiła bita śmietana.

Gdy tylko spadł śnieg nie było mowy o siedzeniu w świetlicy. Od razu musieliśmy iść na podwórko, wytestować biały puch. Powstały wtedy bałwany „koty" i trony na których można było usiąść. Gdy zabawy było już za dużo, a rękawiczki były przemoczone, wyczerpani poszliśmy do świetlicy i wszyscy napiliśmy się gorącej herbaty, która od razu postawiła nas na nogi.

Jedliśmy nasze pyszne sałatki, to musieliśmy się poruszać!! Sportowe ubranie, muzyka i czas na aerobik. Dzieci z chęcią ćwiczyły w rytm muzyki. Każdy chciał być prowadzącym i kierować cała grupą. Wszyscy mieli możliwość wykazania się zwinnością. Grupa dziewczyn wymyśliła własny układ taneczny, który przedstawiła w niedzielę podczas uroczystości Dnia Babci.

Byliśmy na balu przebierańców w Restauracji „Danielka" w Choruli. Gościliśmy także grupę aktorów z Krakowa, którzy przedstawili nam spektakl pt. „Warkocz królewny Wisełki". A następnego dnia wraz z Klubem Sportowym i Szkołą Podstawową z Malni pojechaliśmy do parku wodnego we Wrocławiu. Po 3godzinach pływania nie zabrakło Mc'donallda.

Ostatniego dnia naszych ferii 29.01.2012r. Rada Sołecka zorganizowała Dzień babci połączony z Dniem seniora, na którym dzieci i młodzież mogły powiedzieć wierszyk i zaśpiewać piosenki.

W tym miejscu dzieci i młodzież Świetlicy młodzieżowej w Choruli pragną podziękować wszystkim tym, którzy pomogli podczas ferii zimowych w zorganizowaniu wycieczek i spotkań okolicznościowych, a w szczególności Radzie Sołeckiej .

Dziękujemy!!!

opiekun świetlicy