img 3558W niedzielne ciepłe popołudnie (25.03.br) w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie odbył się coroczny Jarmark Wielkanocny, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych gminy Gogolin. Było widać, że przyszła już do nas wiosna i zbliżają się święta wielkanocne. Każdy kto odwiedził nasz jarmark mógł znaleźć coś dla siebie. Były ozdoby i kartki świąteczne, obrusy i serwetki, wypieki, baranki, kwiaty oraz ozdoby i wyroby z wikliny Państwa Barbary i Grzegorza Baronów z Zarzecza.

Imponujące stoiska przygotowały sołectwa: Górażdże, Kamień Śl., Zakrzów, Chorula reprezentowana przez Stowarzyszenie „Wykuwamy przyszłość w Choruli", Kamionek, Obrowiec, Dąbrówka, Odrowąż, dzielnice Karłubiec i Strzebniów reprezentowana przez Stowarzyszenie „Piękny skrawek Gogolina – Strzebniów", świetlice młodzieżowe i środowiskowe, Dom Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Krapkowicach, Publiczne Gimnazjum w Gogolinie, PSP Nr 2 w Gogolinie, Młodzieżowa Rada Miejska, Klub Seniora, twórczynie ludowe Grażyna Czekała, Piekarnia Drozd, Ogrodnictwo i kwiaty – Józef Schlappa, wiklina. Tradycyjnie, nauczyciele i rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gogolinie zorganizowali uroczą kawiarenkę z domowym ciastem i kawą.

W ramach jarmarku przygotowano bogaty program artystyczny, który zainaugurowały występy naszych przedszkolaków z przedszkoli Nr 1 i Nr 3 z Gogolina. Wystąpili również: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, laureaci gminnego konkursu „śląskiego berania" oraz uczennica z PSP Nr 3 Andrea Polański.

W ramach jarmarku odbył się również Gminny Konkurs dla sołectw i dzielnic na Najlepszą POTRAWĘ WIELKANOCNĄ.

Wyniki konkursu:

I Miejsca

• Sołectwo Zakrzów nagroda: wycieczka do 150 km w obie strony
  • Sołectwo Dąbrówka nagroda: wycieczka do 150 km w obie strony
  • Sołectwo Kamień Śl. nagroda: wycieczka do 150 km w obie strony
  • Sołectwo Kamionek nagroda: wycieczka do 150 km w obie strony

II Miejsca

• Dzielnica Karłubiec nagroda: wycieczka do 100 km w obie strony
  • Sołectwo Obrowiec nagroda: wycieczka do 100 km w obie strony
  • Sołectwo Chorula nagroda: wycieczka do 100 km w obie strony

III Miejsca

• Dzielnica Strzebniów nagroda: wycieczka do 75 km w obie strony
  • Sołectwo Górażdże nagroda: wycieczka do 75 km w obie strony
  • Sołectwo Odrowąż nagroda: wycieczka do 75 km w obie strony

Podsumowując jarmark, burmistrz Joachim Wojtala podziękował w imieniu Przewodniczącego Rady Miejskiej Franciszka Holeczka i władz samorządowych gminy za organizację przedsięwzięcia oraz udział w konkursach. Szczególne podziękowania skierował do mieszkańców gminy i uczestników, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali wielkanocne ekspozycje.

Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego był Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Miejski w Gogolinie oraz Zespół Rekreacyjno – Sportowy oraz PSP Nr 3 w Gogolinie.