Na zaproszenie Wójta Łodygowic (miasta partnerskiego) w minioną niedzielę palmową (25.03.br.) Gmina Gogolin zaprezentowała się ze stoiskiem promocyjnym na gminnym I KIERMASZU WIELKANOCNYM w Łodygowicach. W imieniu Burmistrza Gogolina, Gminę reprezentował Gminny Ośrodek Kultury na czele z Dyrektor Iwoną Cimek, Klub Seniora oraz twórczynie ludowe z gminy Gogolin. Na naszym stoisku można było podziwiać różnorodne ozdoby, stroiki, zajączki, kurczaczki, ręcznie szydełkowane serwety, dekoracje do koszyczków wielkanocnych itp. przygotowane przez nasze świetlice młodzieżowe, Klub Seniora. Ale największe zainteresowanie budziły gogolińskie kroszonki, które wyglądały jak prawdziwe dzieła sztuki. Również podczas kiermaszu mieszkańcy Łodygowic mieli okazję zapoznania się z techniką wykonywania kroszonek oraz sposobem posługiwania się nożykiem.

Warsztaty poprowadziła twórczyni ludowa z Malni Pani Barbara Herok, która jest jednocześnie pracownikiem GOK-u. Wyjazd był kolejnym owocnym krokiem do wymiany w sferze kultury ludowej z naszym miastem partnerskim.