Dzień 11 listopada 2013r. był w Gogolinie wielkim świętem tańca.
W Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie odbył się w I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gogolina - Maestro 2013.

Organizatorami turnieju była Akademia Tańca Maestro, Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie wraz z Gminą Gogolin i Zespołem Rekreacyjno-Sportowym w Gogolinie.
Do miasta Karlika i Karolinki zjechało prawie 200 par, z całej Polski, które wzięły udział w turnieju i zatańczyły na "gogolińskim" parkiecie. Wszyscy uczestnicy począwszy od dzieci w wieku 8-9 lat, po profesjonalistów tanecznych startujących w najwyższych klasach, walczyli o miejsce w finale. Finał czyli uroczysta gala, odbyła się o godz. 18:00. Podczas gali w półfinałach i finałach walczyli ze sobą tanecznym krokiem tancerze w klasach C i B w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Po podsumowaniu wyników zwycięskie pary otrzymały puchary, które w asyście Karlika i Karolinki wręczył tancerzom Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala.
To wspaniałe święto tańca z pewnością wpisze się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych Gminy Gogolin.