Świetlica Młodzieżowa w Zakrzowie wraz ze Szkołą Podstawową nr 3 – filia w Zakrzowie oraz Sołectwami Zakrzów i Dąbrówka wraz ze Stowarzyszeniem "Kraina Białej Damy" zorganizowały obchody Dnia Świętego Marcina, które w tym roku odbyły się 15 listopada.

Uroczystość ta rozpoczęła się nabożeństwem ku czci Świętego Marcina w kapliczce w Dąbrówce, które odprawił ksiądz proboszcz, o godzinie 16:30.
Po wspólnej modlitwie udaliśmy się barwnym korowodem, na czele którego jechał Święty Marcin na koniu, do świetlicy. Wszyscy uczestnicy mieli różnorodne lampiony i śpiewali pieśni na cześć Świętego Marcina.

Pod świetlicą mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez dzieci naszej świetlicy. Widzowie zobaczyli, jak Święty Marcin pomógł Żebrakowi – podzielił się z nim jedzeniem oraz podarował mu część swego płaszcza.

Później podziwialiśmy przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów teatru Art-Re z Krakowa pt.: "Śpiąca Królewna".
Po przedstawieniu wszyscy częstowali się kawą, herbatką, napojami oraz wspaniałymi Świętomarcińskimi rogalami.
Serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli przygotować ten wspaniały dzień.

Gorące podziękowania kierujemy również do członków OSP w Zakrzowie, którzy czujną ręką zabezpieczali nasz przemarsz by nikomu nic się nie stało. Dziękujemy!!!

Opiekun Świetlicy
Magdalena Hulik