12 marca 2015r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie ponad 150 osób uczestniczyło w XXII Gali Plebiscytu "Najlepsi z Najlepszych". Sportowcy oraz ich opiekunowie odebrali zasłużone nagrody i podziękowania.

Uroczystą Galę rozpoczęła msza św, a następnie zabrzmiał hejnał Gogolina i odbyła się uroczystość wręczenia pucharów, statuetek i dyplomów sportowcom, którzy „dają nam przykład hartu ducha”, co wielokrotnie akcentował ks. prałat Lubieniecki. Podczas Gali uczczono także minutą ciszy pamięć burmistrza Zdzieszowic Dietera Przewdzinga oraz pamięć zasłużonego działacza sportowego i działacza na rzecz krwiodawstwa, Leona Piecucha.

Na widowni Gminnego Centrum Kultury zasiedli liczni goście: Członek Zarządu Województwa Opolskiego Grzegorz Sawicki, przedstawiciele władz samorządowych powiatów i gmin województwa opolskiego, przedstawiciele instytucji, organizacji i firm wspierających przygotowanie Gali, gospodarze: ks. prałat dr Zygmunt Lubieniecki i burmistrz Joachim Wojtala oraz duszpasterz środowisk sportowych Opolszczyzny ks. prof. Jerzy Kostorz i proboszcz ks. radca Aleksander Sydor.

Podczas Gali nagrodzono  najlepszych sportowców ze szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno–wychowawczych, domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej. Przyznano łącznie 90 nagród i wyróżnień, w tym również członkom Opolskiego Klubu Sportowo – Turystycznego Niewidomych i Słabowidzących CROSS Opole i Nyskiego Klubu Sportowo – Turystycznego Niewidomych i Słabowidzących ATUT Nysa oraz sportowcom reprezentującym środowisko tańca sportowego.
W gronie najlepszych sportowców znalazło się również rodzeństwo z Gogolina, rodzeństwo Martina i Sebatian Komander sportowcy zrzeszeni w stowarzyszeniu kultury fizycznej. Martina Komander to utalentowana lekkoatletka trenująca w Klubie „Odra” Racibórz. Zajmuje najwyższe miejsca na podium w biegach, skokach i pchnięciu kulą, co potwierdzają wyniki uzyskane podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących w Lekkiej Atletyce. Należy również do kadry Polski osób niesłyszących. Sebastian Komander, z uwagi na bardzo dobre wyniki sportowe, został włączony do programów przygotowań do międzynarodowych letnich igrzysk w piłce nożnej osób głuchych, mistrzostw Europy i mistrzostw Europy w halowej piłce nożnej.

Podziękowania

Słowa podziękowania skierowano również za zaangażowanie i wsparcie jakie uzyskano przy organizacji Gali ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, zakładu ArcelorMittal Poland S.A. Oddział w Zdzieszowicach, Fundacji Górażdże Aktywni w Regionie, przedsiębiorstwa ZK – REM w Zdzieszowicach, Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie oraz Eugeniusza Wasiliszyna – sekretarza Komitetu Organizacyjnego.

Program artystyczny

Na scenie Gminnego Centrum Kultury dla wszystkich uczestników przygotowano ciekawy program artystyczy, który rozpoczął Leszek Wiklak utworem "Poszła Karolinka'. Wystąpiły również uczennice Zespołu Szkół w Gogolinie: Julia Lachowicz, Magdalena Gebauer i Sandra Śmieja oraz zespół uczniów grających na bębnach afrykańskich. W programie tanecznym wystąpił Zespól Mażoretek ARRIVA działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie
Galę prowadzili: Ewa Wiora i Donat Przybylski, redaktor Radia Opole.