No i pięknie mija nam ten wakacyjny czas…

Kolejny tydzień wakacyjny rozpoczął się całodniową wycieczką do Interaktywnego Parku Nauki i Rozrywki „Zaginione miasto - Rosenau”. Atrakcji nie brakowało na cały dzień. Odwiedziliśmy wszystko co było zaplanowane:

• Park Żywiołów – czyli lekcja fizyki i optyki
  • Straszna Sztolnia Złota – czyli krótka lekcja historii
  • Wirujący domek, gdzie naprawdę można było się zakręcić
  • Jaskinia Wilka i Niedźwiedzia
  • Gigantyczny Zamek Rosenau – czyli „dmuchańce skakańce”
  • Kino 7D Snowtubing – czyli zjazd na oponach ależ ten punkt programu nam się podobał
  • Dinopark – czyli park linowy dla najmłodszych

Wszyscy również mieli okazję usłyszeć co nieco o potworze z Rosenau (i go zobaczyć :-), a także uczestniczyli w przejażdżce ciuchcią. Nie zabrakło również szaleństw na karuzelach. Duża część naszej grupy zdecydowała się na wysokościowy tor linowy, gdzie wrażeń nie brakowało. Super przeżycie, miło spędzony dzień i oby takich chwil nie brakowało w przyszłości.

W inny dzień tego tygodnia, tradycyjnie był to czwartek: wycieczka rowerowa! Kolejne miejsce, możliwie blisko Kamienia Śląskiego, a jak najbardziej warte odwiedzenia: IZBICKO. Trasa pokonana pomyślnie, Pałac w Izbicku „zaliczony”, poznaliśmy co nieco historii, potem podziwialiśmy piękny park przy pałacu wraz z wieloma pomnikowymi drzewami. Następnie zatrzymaliśmy się w centrum miejscowości Izbicko – przy „gospodzie na środku ziemi”, gdzie poznaliśmy legendę z nią związaną. W drodze powrotnej zajrzeliśmy jeszcze na stację PKP Kamień Śląski, a potem powolutku w kierunku naszej świetlicy… Aktywnie spędzony dzień zaliczony i tradycyjnym rowerowym czwartkom stało się zadość.

W piątek natomiast odwiedziła nas Pani Irena z miejscowej biblioteki, wraz z którą wyruszyliśmy w podróż dookoła świata… Ciekawostek i nowinek nie brakowało. Każdy z nas wykonał również widokówkę z pozdrowieniami, które zostały przywieszone na naszej gazetce. Dziękujemy Pani Irenie za współpracę i zapraszamy ponownie.

Z serdecznymi pozdrowieniami z Kamienia Śląskiego
opiekun świetlicy