A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Gminne uroczystości święta plonów odbyły się w dniu 28 sierpnia br. w Gogolinie, a w programie: konkurs koron i wieńców dożynkowych, wystawa płodów rolnych i wybór najciekawszego wozu korowodowego, ponadto bogaty program artystyczny.

 

Gdy wybiła godzina 11.00 kościół pw. św. Anny i Joachima w Gogolinie – Karłubcu zapełniony był rolnikami pragnącymi podziękować za tegoroczne plony podczas uroczystej Mszy Św. Dziękczynnej.

O godz. 14.00 spod kościoła wyruszył barwny korowód na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna – Koźla. Jak co roku...wozy korowodowe i scenki rodzajowe zachwycały pomysłowością, fantazją, humorem; traktują o ważnych sprawch dla mieszkańcow gminy z przymróżeniem oka, nawiazują do dawnych zwyczajów i obyczajów, opowiadają o zyciu codziennym nie tylko rolników... Wystawy plonów i korony żniwne imponowały pod każdym względem. Trud pracy włożony w tworzenie prawdziwych dzieł sztuki, kunszt i artyzm zostały nagrodzone przez komisję konkursową.

Kiedy wszyscy zgromadzili się na stadionie Burmistrz Gogolina, Joachim Wojtala, serdecznie przywitał gości, sołtysów, przewodniczących dzielnic oraz starostów dożynkowych. Nastąpiło uroczyste wręczenie chleba – symbolu zebranych plonów. Sołtysi i przewodniczący dzielnic częstowali chlebem ze smalcem i ogórkiem wszystkich uczestników Żniwnioka. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, czyli występy naszej utalentowanej młodzieży i dzieci prezentującej najróżniejsze dziedziny artystyczne – teatr, taniec, muzyka… Występy zachwycały, wzruszały i bawiły do łez. Ponadto wystąpiły: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna – Koźla oraz zespół GERDAN z Ukrainy.

Gościem Specjalnym niedzielnego wieczoru była Grupa Wolana Braci Golec z programu Bitwa na głosy. Koncert wywarł ogromne wrażenie na zebranych, zespół chętnie bisował, a zebrani ochoczo reagowali na znane utwory. Pod namiotem od godz. 17.00 trwała biesiada oraz zabawa taneczna z zespołem AKANT. Oprócz tego wiele atrakcji w tym lunapark, stoiska kulinarne i kiermasze handlowe.

Protokół Komisji Konkursowej (do pobrania PDF)

 

Galeria zdjęć...

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony