A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie otrzymał Nagrodę Euroregionu Pradziad "Od pomysłu do współpracy" za realizację projektu "Baśnie, bajki, bajeczki..." we współpracy z czeskim partnerem - Město Jablunkov.

Aby wzbudzić zainteresowanie i zachęcić dogłębszego poznania kultury i tradycji partnera zagranicznego, a także zintegrować dzieci, młodzieży i osoby dorosłe z terenów gmin Gogolin, Łodygowice i Jablunkov, postanowiono zorganizować inscenizacje oparte na lokalnych, regionalnych i międzynarodowych bajkach, baśniach, opowiadaniach i legendach. Część z nich przygotowały szkoły, przedszkola i grupy społeczne działające na terenie gminy Gogolin.

Kolejne trzy inscenizacje zostały przygotowane przez partnerska gminę Łodygowice na Żywiecczyźnie, a pozostałe trzy przez instytucje z partnerskiego miasta Jablunkov. Inscenizacje bajek zostały przedstawione we wszystkich gminach uczestniczących w projekcie, a ich mieszkańcy licznie przybyli na występy.

Podczas tych przedstawień została wykonana dokumentacja fotograficzna, która posłużyła do przygotowania kalendarza na 2012 rok.

Równocześnie został zorganizowany konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim konkursu były bajki, bajeczki i opowiadania wykorzystane w ramach inscenizacji. Najlepsze prace rysunkowe posłużyły do przygotowania książki z bajkami, a prace rysunkowe zostały zaprezentowane szerszej publiczności na wystawach organizowanych przez partnerów.

Projekt został opisany w publikacji pt. „Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad.

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony