Mimo ścisłego rygoru sanitarnego zajęcia wakacyjne w Odrowążu przebiegły w miłej i spokojnej atmosferze. Na dzieci czekało wiele kreatywnych propozycji. Podczas zajęć tworzono prace z odpadów recyklingowych np. kubków po jogurcie czy wytłaczanek po jajkach. Z butelek plastikowych i sadzonek kwiatów tworzyły „wiszące ogrody”.

Dla osób, które lubią naturalne i ekologiczne materiały zaproponowano zajęcia z ziarnami, z których tworzono suche bukiety do dekoracji mieszkania.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W Odrowążu w czasie ferii dzieci nie narzekały na nudę. Spędziły ten czas na zabawie i kreatywnym tworzeniu ciekawych prac artystycznych, m. in. na butelkach i na deseczkach tworzyły zimowe krajobrazy metodą decoupage. Na walentynki natomiast wykonały kwiaty z bibuły oraz serca z papieru.

Podczas tych dwóch tygodni nie zabrakło zajęć kulinarnych. dzieci upiekły wiele smakołyków - pizzę słodkie bułeczki z ciasta francuskiego, a na Tłusty Czwartek przepyszne oponki z serem.

Odbyły się też wycieczki – w pierwszym tygodniu do Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie, gdzie miały okazję przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości oraz tworzyć roboty z surowców wtórnych. W drugim tygodniu tygodniu do Krasiejowa, w trakcie której uczestnicy poznali dzieje i ewolucję człowieka oraz ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Korzystając z tego, że mamy karnawał, czas zabawy i tańców zorganizowaliśmy w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu BAL PRZEBIERAŃCÓW dla dzieci, które przebrały się w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek.

Na samym początku odbył się konkurs na najładniejszy strój tegorocznego balu i dalej już tylko czekała  wszystkich szampańska zabawa. Wszystkie dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach za które otrzymywały różne upominki oraz słodycze. Zabawa przebiegła w bezpiecznej i wesołej atmosferze.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Przed świętami w świetlicy w Odrowążu dzieci piekły i dekorowały ciasteczka korzenne na święta Bożego Narodzenia. Po upieczeniu ciasteczek według starego regionalnego przepisu wszystkie dzieci z ochotą przystąpiły do dekorowania, co sprawiło im to wielką frajdę. Ciasteczka które zostały przepięknie ozdobione przez dzieci zostały zabrane przez nich do domu aby podzielić się z bliskimi.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Aby uprzyjemnić sobie długie jesienne wieczory w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu zorganizowaliśmy dla dzieci BAL DYNI. Dzieci mogły przybyć na bal w przebraniu. Dzień przed balem upiekliśmy ciasto dyniowe które było słodkim dodatkiem do herbaty. Wspaniałą niespodziankę zrobiła również jedna z mam i upiekła ciasto dyniowe, które jest tradycyjnym ciastem dyniowym wypiekanym w Mołdawii w tym okresie. Podczas zabawy odbyło się wiele zabaw i konkursów których motywem przewodnim była dynia,za udział w konkursach dzieci otrzymały nagrody rzeczowe.
 
Zabawa była bardzo udana i sprawiła wszystkim dzieciom wiele frajdy.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena