Ferie w Obrowcu

Podopieczni ze świetlicy w Obrowcu na nudę nie mogli narzekać w czasie ferii zimowych. Stacjonarnie w świetlicy przeprowadzono kilka warsztatów kreatywnych: lepienia z modeliny, szycia oraz wyplatania ze sznurków - makramy. Podopieczni uczestniczyli w zorganizowanych wyjazdach do kina, do Muzeum Śląska Opolskiego oraz odwiedzili mobilne planetarium Orbitek, które zawitało do Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.

logo

Serdecznie zapraszamy od 8 listopada 2022 r. do świetlicy wiejskiej w Obrowcu, która mieści się w budynku OSP (Łąkowa 1)

Wykopki w Obrowcu
Dnia 13 września 2022 r.  w Obrowcu odbyły się wykopki, czyli tradycyjne kopanie ziemniaków. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie projektu pt. „Integracja dawniej i dziś” w ramach działań „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko" – edycja 2022. To było bardzo pracowite popołudnie, gdyż prace odbywały się w tradycyjny/dawny sposób, czyli ręcznie. Po wykonanej pracy wszyscy uczestnicy wyczekiwali ugotowanych, świeżo wykopanych ziemniaczków, które ze smakiem zjedzono z masełkiem i solą. W czasie zajęć na świeżym powietrzu nie zabrakło integracyjnych gier i zabaw.
Koordynator projektu
Ewa Kremer

Sierpień w Obrowcu

W drugim miesiącu wakacji uczestnicy zajęć odwiedzili Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i płynęli statkiem po Odrze oraz zwiedzili Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach. Poza tym czas spędzali na różnych formach aktywności plastycznych, wykonując prace plastyczne w różnych technikach. Brali też udział w warsztatach z wykorzystaniem gliny polimerowej, a także własnoręcznie ozdabiali swoje koszulki. Wakacje zakończyli wspólnym piknikiem na świeżym powietrzu.

I miesiąc wakacji w Obrowcu

Podczas pierwszego miesiąca wakacji w świetlicy w Obrowcu powstało wiele ciekawych prac plastycznych. Były wspólne zabawy, gry planszowe, układanie puzzli. Nie zabrakło również ciekawych wycieczek i czasu spędzonego aktywnie na świeżym powietrzu.

Obrowiec: Zawieszki dla mam

24 maja 2022 r. dzieci i młodzież wykonywali w Obrowcu prezenty dla mam - zawieszki z filcu