W poniedziałkowe popołudnie 20 maja 2024 roku w Świetlicy Wiejskiej w Obrowcu odbyły się warsztaty z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły ozdoby na kubki z glinki polimerowej. Pod okiem instruktorów powstały przepiękne prezenty, pełne kolorów i fantazji, które na pewno wywołają uśmiech na twarzach mam. Atmosfera była pełna radości i kreatywności, a warsztaty okazały się wielkim sukcesem. To był bardzo udany czas, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Pod koniec kwietnia w Świetlicy w Obrowcu zostało zorganizowane wielkie sprzątanie świata oraz warsztaty plastyczne. Uczestnicy zajęć chętnie i z zaangażowaniem uporządkowali najbliższą okolicę. Ostatnim punktem programu było stworzenie ptaszków z włóczki oraz bukietu tulipanów z papieru. Oczywiście nie obyło się bez poczęstunku za co serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie Kaptur ?

 

Ferie w Obrowcu nie pozwoliły na nudę. Podopieczni skorzystali z zajęć głównie w formie warsztatowej. Uczestnicy wykonywali czapeczki z włóczki i tworzyli z modeliny. Nie zabrakło wspólnych gier i zabaw, a także chwil z farbą i kartką :-)

Wakacyjny czas to przede wszystkim czas na wspaniałe podróżowanie. Podopieczni świetlicy w Obrowcu skorzystali z licznych wyjazdów zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie. Zorganizowano m.in wyjazdy/wyjścia do:
-kina Helios w Kędzierzynie - Koźlu;
- na Górę św. Anny;
- Parku Korzonek w Konopiskach;
- Opola: Muzeum Polskiej Piosenki oraz rejs statkiem;
- Parku Atrakcji i Rozrywki w Wilkowicach.

Każdy mógł znaleźć wyjazd odpowiedni dla siebie.

 

W świetlicy w Obrowcu w ramach Majowej Mocy kultury z GOKiem odbyły się zajęcia makramy. Efekty pracy bardzo usatysfakcjonowały wszystkich, a sztuka wypłata is sznurków nie okazała się tak bardzo skomplikowana jak wygląda.

Ferie w Obrowcu

Podopieczni ze świetlicy w Obrowcu na nudę nie mogli narzekać w czasie ferii zimowych. Stacjonarnie w świetlicy przeprowadzono kilka warsztatów kreatywnych: lepienia z modeliny, szycia oraz wyplatania ze sznurków - makramy. Podopieczni uczestniczyli w zorganizowanych wyjazdach do kina, do Muzeum Śląska Opolskiego oraz odwiedzili mobilne planetarium Orbitek, które zawitało do Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.