Wizyta turystów z Łodzi

We wtorek 20 lipca 2021 r. Centrum Informacji Turystycznej w Gogolinie odwiedziła grupa turystów z Łodzi. Do naszego miasta przywiodła ich pieśń „Poszła Karolinka do Gogolina”, którą wspólnie przy akordeonowym akompaniamencie odśpiewali przed pomnikiem Karlika i Karolinki. W trakcie wizyty nie zabrakło również ciekawostek na temat atrakcji turystycznych gminy, oraz projekcji najnowszych filmów promocyjnych.

Wśród gości nie zabrakło miłośników tradycyjnego rękodzieła, sztuki kroszonkarskiej i szydełkowania. Szczególny zachwyt wzbudziły ręcznie wykonane dekoracje okienne oraz wystawa kroszonek.

Wizyta Klubu Seniora z Łodygowic

W środę 7 lipca 2021 r. Gminę Gogolin odwiedzili członkowie Klubu Seniora z partnerskiej gminy Łodygowice. Wycieczkę po gminie rozpoczęło spotkanie przy kawie w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Gości uroczyście przywitał Burmistrz Gogolina – Joachim Wojtala. W trakcie spotkania zostały wyświetlony film promocyjny Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim oraz film przedstawiający walory przyrodnicze Gminy Gogolin. Podczas wizyty w Gogolinie nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Karlika i Karolinki.

Wizyta dzieci ze Zdzieszowic

W środę 23 czerwca 2021 r. Gogolin odwiedziły dzieci z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego "Ochronka" ze Zdzieszowic.

Pocztówki z motywem regionalnych ziół i kwiatów
Od dziś w Centrum Informacji Turystycznej w Gogolinie można otrzymać za darmo wyjątkowe pocztówki przedstawiające atrakcje naszej gminy, z motywem regionalnych ziół i kwiatów oraz z ich nazwami w gwarze śląskiej. Kartki powstały w ramach projekt „Rośliny w tradycje wplecione” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie.

Wizyta turystów z Gdyni w CIT

We wtorek 22 czerwca 2021 r. Gogolin odwiedziła grupa 50 turystów z Gdyni! Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku skorzystali z darmowych materiałów Informacji Turystycznej Gminy Gogolin, a także zakupili pamiątki związane z miastem Karolinki i Karliczka.