Malnia: Warsztaty dla "Świetliczanek"
Dnia 27 października 2022 r. w Świetlicy w Malni odbyły się warsztaty pt. "Kreatywne techniki plastyczne. Musisz je poznać!" Warsztaty prowadziła pani Alicja Ościłowska pracownik Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. W warsztatach uczestniczyły panie pracujące w Świetlicach Wiejskich GOK Gogolin oraz w Gminnej Bibliotece. Celem warsztatów było doskonalenie oraz poznanie nowych, kreatywnych technik plastycznych oraz ich wykorzystanie w  pracy z dziećmi.
Barbara Herok
Świetlica Malnia 

Malnia: Wypieki z jabłkiem w roli głównej

W piątek 21 października 2022 r. w ramach obchodów miesiąca seniora, w Świetlicy Wiejskiej w Malni odbyły się warsztaty pt. „Wypieki z jabłkiem w roli głównej". Warsztaty poprowadziła pani Barbara Herok przy znacznym współudziale uczennicy szkoły kucharskiej a jednocześnie wolontariuszki w/w świetlicy Weroniki Radajewskiej. Głównym wypiekiem były tartaletki z musem jabłkowym. Smakowały wyśmienicie. Warsztaty były również okazją do wymiany doświadczeń między młodym i starszym pokoleniem oraz okazją do wymiany jesiennych przepisów.

Malnia: Kolonia w Zakopanem


W dniach 8 - 12 sierpnia 2022 r. 50-cio osobowa grupa dzieci i młodzieży, wraz z opiekunami, przebywała na wakacyjnym wypoczynku w Zakopanem. Grupa zakwaterowana była w najwyżej położonym ośrodku rekolekcyjno -wypoczynkowym na Cyrhli z widokiem na Tatry. W planie kolonii było m. in. wejście na Gubałówkę, Morskie Oko, zwiedzanie ważnych dla tego miejsca obiektów sakralnych, skoczni jak i pobyt na Krupówkach. Był to czas wypełniony wspólną zabawą, radością i wieloma atrakcjami. Dla każdego było coś dla ciała i coś dla ducha.
W imieniu uczestników wyjazdu dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji kolonii.

Opiekunka świetlicy
Barbara Herok

Malnia: Zajęcia z animatorem Mateuszem.
Z cyklu zajęć wakacyjnych na świetlicy, odbyło się spotkanie z animatorem Mateuszem. Mydlane bańki, biegi w workach, zabawy z chustą animacyjną to tylko niektóre zabawy tego popołudnia. Dobra muzyka, świetna zabawa i wakacyjna atmosfera były gwarantem udanego, kolejnego wakacyjnego dnia.
Opiekunka świetlicy
Barbara Herok

Malnia: Ekologiczne torby
Podczas zajęć wakacyjnych nie zapominamy o naszej planecie. Każde dziecko wymalowało sobie lnianą torbę, którą można wielokrotnie wykorzystać. Zastąpi świetnie jednorazówki.
Opiekunka świetlicy
Barbara Herok