Ferie w Malnii

Piękny czas ferii za nami. W tym roku tematem przewodnim był kosmos. Już pierwszego dnia na zajęciach z robotyki dzieci budowały kosmiczne statki i roboty. W kolejnych dniach uczestnicy ferii odwiedzili mobilne planetarium ORBITEK w GOK Gogolin, tworzyli UFO - ludki, budowali pojazdy kosmiczne z kartonów i uczestniczyli w wielu innych ciekawych zajęciach.

Malnia: Mikołajkowe malowanie pierników
6 grudnia 2022 r. w dzień św. Mikołaja w naszej świetlicy odbyło się wielkie malowanie pierników świątecznych. Każde dziecko, które skorzystało z zaproszenia, wykonało pracę plastyczną tematycznie związaną z świętami oraz malowało świąteczne pierniczki. Z zaproszenia skorzystało ponad 40 dzieci. Powstały prawdziwe piernikowe cuda, które dzieci oczywiście zabierały do domu. Każde dziecko otrzymało również słodycze ufundowane przez Radę Sołecką.

Malnia: Warsztaty dla "Świetliczanek"
Dnia 27 października 2022 r. w Świetlicy w Malni odbyły się warsztaty pt. "Kreatywne techniki plastyczne. Musisz je poznać!" Warsztaty prowadziła pani Alicja Ościłowska pracownik Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. W warsztatach uczestniczyły panie pracujące w Świetlicach Wiejskich GOK Gogolin oraz w Gminnej Bibliotece. Celem warsztatów było doskonalenie oraz poznanie nowych, kreatywnych technik plastycznych oraz ich wykorzystanie w  pracy z dziećmi.
Barbara Herok
Świetlica Malnia 

Malnia: Wypieki z jabłkiem w roli głównej

W piątek 21 października 2022 r. w ramach obchodów miesiąca seniora, w Świetlicy Wiejskiej w Malni odbyły się warsztaty pt. „Wypieki z jabłkiem w roli głównej". Warsztaty poprowadziła pani Barbara Herok przy znacznym współudziale uczennicy szkoły kucharskiej a jednocześnie wolontariuszki w/w świetlicy Weroniki Radajewskiej. Głównym wypiekiem były tartaletki z musem jabłkowym. Smakowały wyśmienicie. Warsztaty były również okazją do wymiany doświadczeń między młodym i starszym pokoleniem oraz okazją do wymiany jesiennych przepisów.

Malnia: Kolonia w Zakopanem


W dniach 8 - 12 sierpnia 2022 r. 50-cio osobowa grupa dzieci i młodzieży, wraz z opiekunami, przebywała na wakacyjnym wypoczynku w Zakopanem. Grupa zakwaterowana była w najwyżej położonym ośrodku rekolekcyjno -wypoczynkowym na Cyrhli z widokiem na Tatry. W planie kolonii było m. in. wejście na Gubałówkę, Morskie Oko, zwiedzanie ważnych dla tego miejsca obiektów sakralnych, skoczni jak i pobyt na Krupówkach. Był to czas wypełniony wspólną zabawą, radością i wieloma atrakcjami. Dla każdego było coś dla ciała i coś dla ducha.
W imieniu uczestników wyjazdu dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji kolonii.

Opiekunka świetlicy
Barbara Herok